Reklama

Invalidní důchod - mám nárok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 19:11
Invalidní důchod mám nárok ?

Holky měla jsem dlouhé roky problémy s levým předloktím po komplikované zlomenině. Dva roky už mám ukončenou léčbu, mám omezenou hybnost, nemožné rotační pohyby a hodně špatnou estetickou stránku, ale zlomenina měla být srostlá a v pořádku. Doma mě posílali sepsat žádost o invalidní důchod kvůli té hybnosti apod ale to jsem vzdala hned jak jsem si o tom něco přečetla na internetu protože s tím bych těžko dosahla na duchod a ruku jsem skoro normálně používala.
Nedávno nastaly bolesti, a slabost dnes jsem byla na rtg a nevěřila svým očím, kost zmizela. To co jsem viděla že bylo před lety srostlé a v pořádku dnes nemám. asi 5 cm levé ulny pod loktem mi chybí. Pan doktor mi sdělil že se to zřítkakdy ale stává. Léčba bude zdlouhavá a zřejmě budu potřebovat kostní štěp od cizího dárce protože moje štěpy z pánve se dvakrát zlomily a tentokrát uplně rozpustily :-( jsem z toho na mrtvici zase další operace… tentokrát už jsem rozhodnuta si jít zažádat o ten důchod ale nevím jestli mám nějakou šanci když léčba neni u konce? Trvalé následky mám jen tu hybnost a je možnost že kost někdy třeba za další tři roky sroste ale to nikdo neví… prosím anonym

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 19:17

Samozřejmě tady píši o částečném důchodu a jsem momentálně na neschopence na které nevím jeslti zůstat nebo změnit zaměstnání… Ještě dodám že mě pan doktor řekl že se s tím dá žít, kost je zacelená takže můžu žít s nepoužitelnou rukou která bude při zátěži bolet a nebo jít do té náročné léčby… vlasně ani nevím jak to bude, nevím jak se rozhodnout ale tu práci co dělám už dělat nemůžu a doufám že by mi mohl náš sociální systém trochu pomoct..

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 30.11.17 19:30

A jak dlouho jsi nyní v pracovní neschopnosti? Většinou se žádá až po uplynutí podpůrčí doby, t. j. cca po roce. Pokud je stav stabilizovaný tak se dá žádat i dřív, ale třeba v našem okrese většinou na posudkovém chtějí aby lidé vyčerpali ten rok neschopenky. U Tebe probíhá léčba, takže stav není stabilizovaný. Nevím jaká je šance na to že ruka bude plně funkční. S tím důchodem hodně záleží na tom jak léčba dopadne a jaké budou omezení. Dále taky může hrát roli zda jsi pravák či levák. Mám v ordinaci paní po komplikovaném úrazu pravého předloktí, je pravačka a v ruce neunese ani hrnek, má problém se podepsat, protože funkci ruky má omezenou. Dali jí ID II.st. Ale na tvém místě bych s tou žádostí počkala.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 30.11.17 19:37

Zažádat si můžeš a uvidíš no. Myslím, že pokud dostane ID labilní alkoholik, tak proč ne ty…

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 30.11.17 19:39

@Korculalala vzdyt se normalne zeptala :lol:
Tyve tady aby se fakt clovek bal na neco zeptat, ze dostane kartac..

lachtanice86
Kelišová 5985 příspěvků 30.11.17 19:40

Vím, že v našem okrese to posudkova bere na vědomí až po tom cca roce na neschopence. Ale žádost podat můžeš. U id 1.stupne je uvedeno procento omezení kdy ti ho uznaji

Příspěvek upraven 30.11.17 v 19:41

Korculalala
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 30.11.17 19:40
@Kolarkaa
@Kolarkaa píše:
@Korculalala vzdyt se normalne zeptala :lol:
Tyve tady aby se fakt clovek bal na neco zeptat, ze dostane kartac..

jakože napsat nemocnému člověku že vymýšlí jak odrbat stát je normální zeptání???

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67101 příspěvků 30.11.17 19:41

Za žádost nic nedáš, tedy v současné chvíli předpokládám budeš na neschopence, většinou se o ID žádá po roce neschopnosti. Nicméně nevím, omezená hybnost jedné končetiny, jestli je dostačující na první stupeň ID, záleží na posudkáři.

Janasas
Kelišová 5237 příspěvků 30.11.17 19:46

Moje máma je sice po mrtvici, ale žádný půl rok nemarodila, že by dlohodobě. Bohužel má už na té jedné straně těla změny.. Celkově dopadla dobře, ale na levé ruce má jakoby menší třes a hlavně nemůže dělat určité pohyby.
Id částečný dostala.. Ted nastoupila do práce, a po dvouhodinách dostává do ruky křeče.
Neni to jen tak.. no.. jak si někdo myslí.. Ono dělat něco doma a pak být někde i na zkrácený a dělat pořád dokola něco i lehčího a pak trpět bolestí..

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 30.11.17 19:47

Nemusíš čekat rok, spoustu lidí, řekla bych že většina, si žádá o důchod, i když pracuje a neschopenku nemá. U nás si hodně lidí chodí před podáním žádosti na konzultaci k posudkove lékařce, aby neabsolvovali všechno kolem toho zbytečně. Ale ne všude to takhle funguje. Operaci zatím zvažuješ, tak nevím jestli má smysl čekat. Jen počítej s tím, že pokud ti id přiznají, tak se do třiceti dnů musí ukončit pn.

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 30.11.17 19:52
@Korculalala píše:
@Kolarkaajakože napsat nemocnému člověku že vymýšlí jak odrbat stát je normální zeptání???

Nepochopila sem te, ale nevadi

Janasas
Kelišová 5237 příspěvků 30.11.17 19:55

@arada no ale já nedávno byla si vyžizovat OZZ což mě sám orotped řekl, že musím, a teda ta posudková mi právě říkala, že právě jde o to, o kolik procent člověku padá jeho práceschopnost. Že hormada lidí si myslí, že se to určuje podle zdravot, ale že to tak neni..
Moje máma byla po dvou mrtvičkách a stejně pomalu to nedostala a známá co má problémy se zády tak má plný.. Což jako náběh na další mrtvičky je myslím vážnější, jak bolest zad, ale ji to hodně omezuje při práci- nemůže dloho stát, ani sedět s těma zádama

Příspěvek upraven 30.11.17 v 19:58

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 30.11.17 19:55

@Korculalala uz jsem te pochopila, musela jsem to cist 2×.. pardon.. ja myslela ze to tvoje buuu je na zakladatelku :oops:

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 30.11.17 19:56

@Korculalala vzdyt jo, uz sem to vysvetlila..

Korculalala
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 30.11.17 19:57
@Kolarkaa píše:
@Korculalala uz jsem te pochopila, musela jsem to cist 2×.. pardon.. ja myslela ze to tvoje buuu je na zakladatelku :oops:

Jo tak super já už se bála že ji bráníš :lol: :kytka:

Příspěvek upraven 30.11.17 v 19:59

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >