Reklama

IT odbornice pomozte: NTB - kolik má bitů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 11.08.11 23:56
IT odbornice pomozte: NTB - kolik má bitů?

Snad se tu najde zdatný odborník - zítra mi má přijít nový NTB bez OS, chci tam nainstalovat linux, ale nemám tušení, kolik má bitů.
Procesor je tam: Dvoujádrový procesor AMD E350 (1,6 GHz, 1 MB mezipaměti L2.
Celý popis počítače je tu:
 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?…

(akorát bez nainstalovaného linuxu)

Díky moc!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zizinka
Extra třída :D 11933 příspěvků 12.08.11 00:36

Počítače s procesorem Intel Itanium mohou
používat pouze 64bitové verze operačního
systému Windows. Počítače s procesorem Intel
Itanium nemohou používat 32bitové verze
operačního systému Windows. V současné
době mohou 64bitové verze operačního
systému Windows používat pouze počítače s
procesory Itanium a AMD64.

Ahoj to jsem nasla na strankach support.micro­soft.com/kb/8272­18/. Takze 64bitu. Snad neradim spatne. Podobnou vec jsem resila tri dny zpet. Pri instalaci u me Visty si pc sam vybral verzi.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 12.08.11 00:36

Podle tohoto je to 64 http://www.cpu-world.com/…GBB22GT.html

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 12.08.11 07:59

Ano je to 64bitů. Máme doma jenom Linuxy :palec:

Jrk
Kecalka 494 příspěvků 12.08.11 09:36

Ahoj,
zajima te tohle:
osti úložného prostoru HDD (součet) [GB]: 320

HDD je uloziste. Tudiz mista mas azaz. Linux doporucuji

www.ubuntu.cz
je v cz a velmi prijemnem uzivatelskem prostredi. Navic je kolem nej aktivni skupina ktera se snazi o nej starat.

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 12.08.11 20:31

Všem moc děkuju, jdu se pouštět do instalace, dík moc, opravdu jste pomohli! :dance:

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 12.08.11 22:40
Jrk píše:
Ahoj,
zajima te tohle:
osti úložného prostoru HDD (součet) [GB]: 320

HDD je uloziste. Tudiz mista mas azaz. Linux doporucuji

www.ubuntu.cz
je v cz a velmi prijemnem uzivatelskem prostredi. Navic je kolem nej aktivni skupina ktera se snazi o nej starat.

tak nakonec tam k mému překvapení byl nachystán suse - instalaci jsem zvládla, ale moc se mi to nelíbilo a nenašla jsem na netu žádné jednoduché návody, tak teď zkusím ubuntu - je hezčí a má návody, díky za tip :palec:

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 13.08.11 21:44

Tak ubuntu už jede, ale mám další dotaz, zaboha tu nemůžu najít žádnou ikonu Systém, na kterou se všecky návody odkazují,prostě naboku není, to kolečko taky není ono, vpravo na liště taky ne… Když najedu na horní lištu myší, objeví se tam jen nabídka firefoxu.
Kde to mám hledat? Díky.

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 13.08.11 21:49

Vlevo nahoře na liště je Ubuntu znak, na to klikneš a zobrazí se ti možnosti, je tam i Systém :wink:

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 13.08.11 22:25

to jsem zkoušela - ubuntu znak, rozbalí se mi 8 ikon: mediální aplikace, internetové apl. atd…když kliknu na Více aplikací, tak v hledacím řádku se objeví Všechny aplikace, tam už je konečně Systém, ale po rozkliknutí je tam jenom centrum softwaru a další ale ne to co hledám: Systém → Správa
Postupuju podle návodů tady:
 http://wiki.ubuntu.cz/…%20instalaci

co myslíš, kde je chyba?
Monny89 píše:
Vlevo nahoře na liště je Ubuntu znak, na to klikneš a zobrazí se ti možnosti, je tam i Systém :wink:

Jrk
Kecalka 494 příspěvků 15.08.11 21:24

Nahore vlevo je kolecko ubuntu, vedle nej Mista a vedle System. Je to jako polozkove menu, nikoliv obrazek.
Jestli se ti menu nezobrazuje tak:
pravym na liste-pridat talcitka-hlavni nabidka Gnome a tam se ti System zobrazi.

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 16.08.11 22:05
Jrk píše:
Nahoře vlevo je kolecko ubuntu, vedle nej Mista a vedle System. Je to jako polozkove menu, nikoliv obrazek.
Jestli se ti menu nezobrazuje tak:
pravym na liste-pridat talcitka-hlavni nabidka Gnome a tam se ti System zobrazi.

Přesně - nezobrazuje se, už jsem i ve wiki našla tenhle návod, ale můžu se pravým myšítkem uklikat, ale nikde to nic na výběr nedá, tak to je mi záhada… jinak přes synaptics a terminál jsem zvládla snad veškeré donastavení po instalaci :palec:

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 16.08.11 23:40

aha, tak záhada z části vyřešena - v Ubuntu 11.04 už panel Hlavní nabídky není!
ad http://wiki.ubuntu.cz/Unity

Jrk
Kecalka 494 příspěvků 17.08.11 12:39
xivi píše:
aha, tak záhada z části vyřešena - v Ubuntu 11.04 už panel Hlavní nabídky není!
ad http://wiki.ubuntu.cz/Unity

Diky to jsem nevedel, mam stale verzi 10.XX

mamina44
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 07.08.15 16:29

Prosba o radu
Dobrý den, prosím neohl by mi nkdo poradit co ám špatě nastavno. Omluva se za pravopis ale toto i dlá kávesnice při psaní na všen webu po uprade a Winovs 10.Na jinýc webech ani přisaní e mailu mi toto nedělá.

Dobrý den, prosím nemohl by mi někdo poradit co mám špatně nastaveno? Omlouvám se za pravopis, ale takto mi píše klávesnice při psaní na vašem webu, po upgrade na Windows 10.Na jiných webech ani při psaní e mailů mi toto nedělá.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >