IUI a snažení doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 23:02
IUI a mnoho folikulů

Pěkný večer, měla jsem podstoupit IUI z důvodu, že po konizaci mám jizvu přes celý čípek a proto se nám nedaří otěhotnět, tenhle měsíc jsem podstupovala stimulaci vaječníků Menopurem, minální dávky. I tak, jsem ale zareagovala celkem dost a bylo 7 folikulů, každý tedy jinak velký, ale IUI mi proto byla zamítnuta z důvodu že je riziko vícečetného těhotenství. Na utz jsem byla 12dc, dnes jsem 16dc a mám skoro pozitivní ovulační test.
Doktor v Caru nám řekl, že tenhle měsíc tedy necháme být a příští by jsme dali hned IVF.
Chtěla jsem se ale zeptat, jestli by jste se snažily doma? Doktor nám řekl, že by jsme si měli dát stopku, ALE, že možnost že by se dostali přes ten čípek je minimální - ale v létě jsem měla biochemické, tak tam asi nějaká šance bude.
Vím, že nemuseli dozrát všechny folikuly, ani že nemusí být ve všech vajíčka. Pojistily by jste to alespoň doma, když už by jste stimulovaly a IUI neproběhlo?
Je tu někdo, kdo se po tom co neproběhlo IUI snažil doma? Je to poslední „přirozený“ měsíc snažení, pak nás čeká IVF a mě se moc nechce vzít to, že to teda zahodíme a půjdeme hned na IVF bez toho to ještě zkusit…
:nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Kelišová 7229 příspěvků 06.02.19 23:11

No v žádným případě! Co kdyby se zadařilo a oplodnilo se třeba pět vajíček? Musela by jsi podstoupit redukci plodů. Nebo hůř, při takovém počtu vajíček nebudou všechna geneticky v pořádku a mohlo by se stát, že budeš čekat dvojčata a jedno bude postižené? Co pak? Tenhle nápad si opravdu vyžeň z hlavy, protože rizika jsou příliš velká. Nechápu ovšem, proč tě při takovém počtu folikulů nepřevedli do režimu IVF a vajíčka neodebrali.

ivašot.
Kelišová 7016 příspěvků 06.02.19 23:14

Jsem laik, ale to, že mohli ta vajíčka odebrat mě taky napadlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 00:26

@Janli Protože jsme neměli schváleno pojišťovnou a museli by jsme jit jako samoplatci :(

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44666 příspěvků 07.02.19 05:51

Ne, fakt bych do toho nešla.
Tak byste šli jako samoplátci, při minimálce ty doplatky bývají výrazně nižší a hlavně vůbec nehradíš stimulaci, takže ve výsledku je suma kolikrát o dost nižší než samotný doplatky na pojišťovnu při „velkým“ IVF. Teď už to máš asi jedno a nestihneš to, ale se sedmi folikulama bych si doma naordinovala hodně přísný zákaz sexu.

VeroNika666
Kecalka 234 příspěvků 07.02.19 06:59

Tak s tím mám zkušenost, mně narostlo cca 16 folikulů a z toho všechny dominantní. Bylo nám to vyloženě zakázáno, že problémů by bylo víc, než si dokážeme představit :-(. Chcete ,aby se něco pokazilo a vy byste měli třeba na rok stopku? Chápu, že je to lákavá, my jsme ještě ke všemu oba zdraví, takže pravděpodobnost otěhotnění byla hooodně vysoká, ale rozum zvítězil :palec:

Příspěvek upraven 07.02.19 v 08:23

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 08:11

@ugluk Tak to nevím kde, nás to mělo stát 35000 a to jen tak teď fakt nemáme.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44666 příspěvků 07.02.19 08:29

Tak to jste teda ze sakra drahého kraje (CARu). Pokud by byli ochotní, vykážou to na minimálku, ale to už je teď jedno. Ale ve výsledku, dítě pak stojí mnohokrát víc… Ale jasně, chápu tě, po mně někdo chtít ze dne na den 35 litrů za něco, co se ještě včera mělo uhrát na pojišťovnu, taky je nadšeně nevytáhnu z kapsy :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 09:28

@ugluk no pravé :roll: dnes jdu ještě na utz kolik jich ve výsledku dorostlo tak doufám ze třeba dva což je asi hodně naivní :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 09:40

@ugluk
Při ivf se nehradí stimulace? Mně na to přispívala pojišťovna a ještě jsme dopláceli cca 10 tis. (jen za stimulaci) a to už je to nějakou dobu zpátky. Dneska už budou ceny vyšší.

Proč ti dávali před iui stimuluci?

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44666 příspěvků 07.02.19 09:44
@Anonymní píše:
@ugluk
Při ivf se nehradí stimulace? Mně na to přispívala pojišťovna a ještě jsme dopláceli cca 10 tis. (jen za stimulaci) a to už je to nějakou dobu zpátky. Dneska už budou ceny vyšší.Proč ti dávali před iui stimuluci?

Něco se doplácí (záleží na konkrétním léku a množství), spíš mi šlo o to, že zakladatelka už tu stimulaci má za sebou tak jako tak. Takže by hradila jen ten samotný zákrok, a tam už je to na CARu, jestli si to překlopí do plného IVF, když je tolik folikulů, nebo jen do minimálnky, když se jednalo jen o lehkou stimulaci na zvýšení šance IUI.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 09:55
@Anonymní píše:
@ugluk
Při ivf se nehradí stimulace? Mně na to přispívala pojišťovna a ještě jsme dopláceli cca 10 tis. (jen za stimulaci) a to už je to nějakou dobu zpátky. Dneska už budou ceny vyšší.Proč ti dávali před iui stimuluci?

Doktor chtěl jen popostrcit trochu vaječníky aby byly folici třeba dva, no měla jsem menopur 75 iu 3,4,6,8,9,10 a 11dc jich bylo 7, uvidíme dnes kolik dorostlo úplně :roll: a já bych už léky neplatila když už je mám vlastně :-)

@ugluk Přesně tak :-) no mě by to dali na cele velké, posílali teda v pondělí na pojišťovnu ze se to třeba stihne ale moc tomu nevěřím když už bude dnes/max zítra pozitivní ovu test. Nevím jak se pak postupuje :roll: my jsme v soukromém Caru :/

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44666 příspěvků 07.02.19 09:59

Tak držím palce! Nejspíš by píchli nějakou zastavovačku na poslední chvíli, ale těžko říct. Zas je pozitivní, že víš, že na ten Menopur (což je jeden z nejlevnějších léků) reaguješ takhle dobře, takže při velkém IVF tě nepřestimulují a budou ti stačit nižší dávky a nebyl by snad hyperstimulační syndrom. Jinak na IUI se často stimuluje jenom antiestrogeny - Clostilbegyt, Tamoxifen…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 10:04

@ugluk To je fakt ze vím, no ale tentokrat se to fakt nehodilo no :lol: já clostil nemohla, měla jsem po něm už někdy 10dc 7-8cm cysty :? Tak dával dr ten menopur.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 16:27

Tak folik zůstal dominantní jeden tak zítra picham ovitrell a máme se snažit doma :andel: iui vyšlo na víkend :roll: no lepší než 7 foliku co bylo :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >