Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@Janli píše:
Já nejsem zlá a hnusná! Já jsem si tím prošla. Musela jsem na ukončení těhotenství v 21tt kvůli genetické vadě. Ty vůbec netušíš, co to obnáší, jak to ženskou totálně rozseká a chceš to dobrovolně podstoupit? Podstoupila jsem ivf s pgd, protože jsem si to podruhý netroufla, a dokonce v repromedě, takže o cenách mám přehled.
Tak ze me nedelej neco co nejsem. Ja moc dobre kolik stoji zivot s ditetem a nepotrebuji tady cist ze nemam 17 tisic…
Uspesnost iui je asi 15%. Takze se muze stat, ze vyhodis 12t a budes tehotna s rizikem vady. To bych radeji nasetrila tech 20 a sla do ivf. Vyvolavany potrat je peklo fyzicky i psychicky. Nas ted ivf s pgs v gennetu vyslo zhruba na 20t i s nadstandardnimi metodami.
@jezz1e píše:
Uspesnost iui je asi 15%. Takze se muze stat, ze vyhodis 12t a budes tehotna s rizikem vady. To bych radeji nasetrila tech 20 a sla do ivf. Vyvolavany potrat je peklo fyzicky i psychicky. Nas ted ivf s pgs v gennetu vyslo zhruba na 20t i s nadstandardnimi metodami.
Tak to neni tak hrozna castka. Kamoska na tom prave byla a rikala ze je to vyslo na 65 tis tak me ztoho sla hlava kolem. Takovy finance ted abysme dali za ivf nemame protoze pak mas dalsi vydaje na vybavicku atd
@Pavlinga To si ale pgs/pgd musela zjevne platit sama ( bez prispevku pojistovny stoji okolo 45000) Tobe ho s doporucenim genetika 100% zaplati pojistovna. Nektere cary si pak za nej uz neuctuji nic, jine si uctuji biopsii (5-10000), takze koukni na ceniky.
@jezz1e píše:
@Pavlinga To si ale pgs/pgd musela zjevne platit sama ( bez prispevku pojistovny stoji okolo 45000) Tobe ho sdoporucenim genetika 100% zaplati pojistovna. Nektere cary si pak za nej uz neuctuji nic, jine si uctuji biopsii (5-10000), takze koukni na ceniky.
Psala jsem SZ. Tak se mrkni. Dekuju ![]()
@Janli ahoj ten kdo to nezažil nikdy nepochopí taky jsem musela v 21tt na ukončení ale kvůli vývojové vadě. @Pavlinga Zajímalo by mě jestli je s tím smířený i manžel a jestli pak budeš hrdinka a „porodíš“ aniž by ti ukápla slza.
@Pavlinga píše:
Tak to neni tak hrozna castka. Kamoska na tom prave byla a rikala ze je to vyslo na 65 tis tak me ztoho sla hlava kolem. Takovy finance ted abysme dali za ivf nemame protoze pak mas dalsi vydaje na vybavicku atd
Takže ty jsi se ani v caru nezeptala kolik by vás to stálo. Máš informaci jen od kamarádky. Základ je skutečně kolem 17 tisíc. Já to s tebou myslím dobře. Myslíš, že půjdeš na potrat s lehkým srdcem? S tím se už nikdy nevyrovnáš. To není o tom, že dáš pryč jen něco nepotřebného a špatného. Pořád budeš cítit, že to je tvoje dítě. Holka neblbni, přečti si tady příběhy žen, co musely na potrat kvůli genetické nebo vývojové vadě. Věř mi, že těch pár tisíc za to stojí. Do konce života si budeš vyčítat, že jsi šetřila…
@Pavlinga taky bych počkala protože tohle je ruská ruleta a ty nervy to bych se zbláznila. jestli by jsi šla na odběr do 12tt nebo čekat do 20tt
. Tohle drahé je, bohužel ![]()
@Pavlinga Mám zřejmě něco podobného. 50% riziko postižení u chlapce. Děvčata zdravá nebo zdravé přenašečky. Jeden syn mi zemřel, zkusili jsme to znovu přirozeně,ale syn měl opět chybný gen. Zvolila jsem potrat ve 14tt. IVF bych musela hradit celé a na to finance nemám. Přerušení je mi líto,ale jsem s tím psychicky srovnaná. Je to na tobě,jak se na to cítíš. Držím palce, ať se rozhodneš jakkoliv. Prosím nechat anonym z důvodu citlivých informací.
@Anonymní píše:
@Pavlinga Mám zřejmě něco podobného. 50% riziko postižení u chlapce. Děvčata zdravá nebo zdravé přenašečky. Jeden syn mi zemřel, zkusili jsme to znovu přirozeně,ale syn měl opět chybný gen. Zvolila jsem potrat ve 14tt. IVF bych musela hradit celé a na to finance nemám. Přerušení je mi líto,ale jsem s tím psychicky srovnaná. Je to na tobě,jak se na to cítíš. Držím palce, ať se rozhodneš jakkoliv. Prosím nechat anonym z důvodu citlivých informací.
Takze 2× po sobe ti to dopadlo spatne? To je teda hruza
moc me to mrzi za tebe a budu doufat ze se vam zadari. A jeste se zeptam proc vys mela cel ivf platit ty? Rekli ti to v caru? Mne dneska ma volat pani doktorka. Na vse se chci zeptat.
@Pavlinga píše:
Takze 2× po sobe ti to dopadlo spatne? To je teda hruzamoc me to mrzi za tebe a budu doufat ze se vam zadari. A jeste se zeptam proc vys mela cel ivf platit ty? Rekli ti to v caru? Mne dneska ma volat pani doktorka. Na vse se chci zeptat.
Mám zdravou dceru. Syn se narodil v mých 39 letech a nemoc se zjistila až po jeho narození. Tudíž z důvodu věku už nárok nemám.
@Anonymní píše:
Mám zdravou dceru. Syn se narodil v mých 39 letech a nemoc se zjistila až po jeho narození. Tudíž z důvodu věku už nárok nemám.
Moc me to mrzi
drz se
Já nejsem zlá a hnusná! Já jsem si tím prošla. Musela jsem na ukončení těhotenství v 21tt kvůli genetické vadě. Ty vůbec netušíš, co to obnáší, jak to ženskou totálně rozseká a chceš to dobrovolně podstoupit? Podstoupila jsem ivf s pgd, protože jsem si to podruhý netroufla, a dokonce v repromedě, takže o cenách mám přehled.