IUI nebo rovnou IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
radulina29
Stálice 53 příspěvků 26.04.10 11:08
IUI nebo rovnou IVF

Ahojky!
Váhám mezi druhou inseminací a IVF. Mám polycystické vaječníky a druhý pokus IUI jsem v lednu propásla kvůli psychickému stavu, že mi zemřel otec.
Teď jsem objednaná na další konzultaci do Pronatalu, uvažuji přímo o IVF. Nevím pro co se mám rozhodnout, prosím kdo máte stejný problém poraďte. Díky :wink:

Reakce:
helenka1
Kecalka 110 příspěvků 26.04.10 11:14

Ahoj Radulino, měla jsem stejný problém jako ty - PCO. První IUI nevyšla, tak jsem se jela psychicky zotavit s manželem na dovolenou. Po příletu jsme se rozhodovali, jestli ještě zkusíme IUI nebo IVF. Riskli jsme a minulý čtvrtek jsem na testu objevila // :dance: IUI byla provedena pozdě, až 2 dny po ovulaci, jsme důkaz, že se zázraky dějí. Držím palce, ať se brzy dočkáš svého štěstí.

Eli11
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 26.04.10 12:51

Ahoj Radu, nemuzu uplne prispet zkusenosti, ale chtela jsem te podporit. Ja jsem na tom uplne stejne, taky mam PCO. Rozhodli jsme se a v kvetnu jdeme do IUI, ja jsem pred tim ale nemela vubec ovulaci, tak jsem si rikala, ze to aspon jednou zkusime. Kdyz se nepovede, tak pujdeme na podzim do IVF.

Drzim moc palce, at vyjde cokoli, pro co se rozhodnes. :hug:

Eli11
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 26.04.10 12:52

Helenko, gratuluji. :kytka:

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 26.04.10 13:33

PCO nemám, ale jen jeden průchodný vejcovod a anovulační cykly. Pro IUI jsme se rozhodli spíše jen proforma jako zkusit před IVF 4-5 pokusů, no a naše starší dcera je důsledkem 1. pokusu. A mladší byla počata neplánovaně přirozeně. Dějí se věci naa tom světě.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 26.04.10 13:41

a co zkusit laparku ? Taky mám PCO a v lednu jsem byla na laparce a skarifikaci a v březnu jsem otěhotněla. Jinak předtím rok a půl nic - anovulace a když jsem měla clostilbegyt, tak se mi dělaly spíš cysty, než OVU.

aňa.š
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.10 13:42

Ahoj, taky eď váhám mezi dalším IVF a IUI. 1.IVF nevyšlo, tak přemýšlím nad IUI. Bohužel ovulaci nemám vůbec a když jsem se na to ptala gynďase, tak mi řekl, že v mým případě je iui zbytečné - není nad podporu od odborníka že!? Ale stejně půjdu iui zkusit - zázraky se přece dějí. :palec:

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 26.04.10 14:07
aňa.š píše:
Ahoj, taky eď váhám mezi dalším IVF a IUI. 1.IVF nevyšlo, tak přemýšlím nad IUI. Bohužel ovulaci nemám vůbec a když jsem se na to ptala gynďase, tak mi řekl, že v mým případě je iui zbytečné - není nad podporu od odborníka že!? Ale stejně půjdu iui zkusit - zázraky se přece dějí. :palec:

Takové ale zase asi ne. Není ovulace, není koncepce, to je marné. Pokud neovuluješ ani po stimulaci tak je opravdu řešením jen IVF.

kačkač1404
Závislačka 2663 příspěvků 26.04.10 18:19

anˇov případě,že opravdu neovuluješ,je IUI naprostý nesmysl…konsta­tování pana doktora bylo na místě…spíš bys měla být ráda,že tě nekrmí nějakýma planýma řečma o zázraku a zbytečnýma nadějema

Eli11
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 27.04.10 12:15

Ja nevim, Ana mozna myslela, ze neovuluje bez leku. IUI se prece dela s podporou leku, i s lehou stymulaci.

Ja taky nemam bez leku ovulaci, tak ted budeme zkouset Clostilobethyt, co se mnou udela.

suvik
Nadpozemská drbna 26527 příspěvků 27.04.10 12:19

Já osobně bych zkusila ještě IUI. Jak jsi reagovala na stimulaci v prvním pokusu? Pokud dobře, šla bych do toho. Záleží i na spermiu muže, pokud máte dobrý, určiě bych zkusila apsoň tři pokusy.

Jinak souhlas, záleží jaké jsou u Ani detaily, pokud nereaguje na stimulaci clomifenem, může reagovat na vyšší hormony, je to sice draží, ale dělá se to.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >