Ivf 20mm dva dny před ovu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Levana33
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 12.12.18 11:19
Ivf 20mm dva dny pred opu

Zdravím :)chtěla jsem se zeptat na zkušenosti :)… když mám folikuly 20 milimetrů na obou stranách dále 19 a podobně, jestli to do dvou dnů vydrží. Jsem na studii IVF jsem tady ubytovaná, takže klid mít budu, ale trochu jsem nervózní z toho, že si mám dneska večer píchnout Pregnyl (středa) a v pátek proběhne odběr. Říkam si, jestli to vydrží :(

Přečtěte si článek: IVF Umělé oplodnění: Miminko "ze zkumavky"

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 44139 příspěvků 12.12.18 11:26

Předpokládám, že k tomu bereš (nebo ti byly na začátku píchnuty) nějaké léky proti předčasnému prasknutí. Pak bych se nebála, byť se většinou Pregnyl píchá o něco dřív. Ale často se stane, že je velikost folikulů nerovnoměrná a mají třeba 15-20 mm, pak se často čeká, až dorostou ty menší, s tím, že ty větší při těch zastavovacích lécích klidně do těch 24 mm vydrží. Byla jsem na několika odběrech, kdy měly největší folikuly kolem 20 mm, a vydrželo vždy vše. V přirozeném cyklu nebo nativu je to samozřejmě jiná, tam by to s největší pravděpodobností odovulovalo samo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 11:32

Někomu vydrží do 22mm, někomu praskají při 18mm, je docela věda to správně nastavit. Mě i praskaly dřív, než po 30 (nebo kolika) hodinách od píchnutí Pregnylu. Už si to moc nepamatuji, ale při nativech jim to minimálně 3× uteklo pod rukama.
Pokud mají dnes 20mm, přijde mi čekání do pátku dlouho, většinou kolem 20mm praskají, ale nemusí to platit u tebe :mavam:

Levana33
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 12.12.18 11:52

Jsem na studii, takze mi nic nepichli, tak to necham nahode…ale jsem docela ve stresu :(

Levana33
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 12.12.18 11:55

Jen jsem pichala do noh nejaky utlum..cca 14- 20 dni ani nevim, dneska jsem si nemela pichnout nic, jen dnes vecer si mam pichnout ovitrell a v patek jdu na to.ja mela doma vzdy ovulaci cca neco kolem 20mm. Doufam, ze to nebylo zbytecne

Euforia
Kecalka 207 příspěvků 12.12.18 12:17

je to v poradku, prosla jsem ted pravdepodobne stejnou studii, dneska uz pichas jen ovitrelle vecer a za dalsich nejak 32 - 36? hodin je odber
ja jsem taky mela velikost 19-20mm a nic nepopraskalo

Levana33
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 12.12.18 12:27

@Euforia dekuji za uklidneni :hug:

ugluk
Hvězda diskuse 44139 příspěvků 12.12.18 14:14

Ano, ten „útlum“ je přesně to, co jim zabrání v prasknutí. Opravdu nejde srovnat přirozený cyklus nebo nativ s plným IVF. V běžným nativu vím, že když mi píchnou Pregnyl na 18 mm, tak prostě do OPU nevydrží, u 17 mm jak kdy. Při plným IVF vč. zastavovačky (která se v některých protokolech píchá depotně na začátku a pak třeba další měsíc drží) mi to píchali i na 22 mm a neprasklo, vydrželo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >