IVF a PCO

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 19.01.18 10:36
IVF a PCO

Zdravím, chci se zeptat, kam na IVF, když mám pco a na clostilbegyt jsem nikdy nereagovala… Budu ráda za Vaše zkušenosti, v kterém centru se vám zadařilo a co všechno to obnášelo, moc děkuji. :(

Přečtěte si článek: IVF Umělé oplodnění: Miminko "ze zkumavky"

Reklama

Reakce:

Bobby
Extra třída :D 13989 příspěvků 19.01.18 10:41

Tak s timto by si melo poradit kazde centrum…pco je celkem caste

nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 19.01.18 10:45
@Bobby píše:
Tak s timto by si melo poradit kazde centrum…pco je celkem caste

Já vím, ale zajímalo by mě, jaký to má úspěch.. a ve svém centru nejsem moc spokojená, tak uvažuji o změně…

Bobby
Extra třída :D 13989 příspěvků 19.01.18 10:54

@Beruska.tucna­cek55 ja pco mam..na zaklade krve mi nastavili davku hormonu kterou jsem aplikovala a bylo 10 oocytu z toho 9 zralych…prvni et hned vysel, ale dal uz to dopadlo zle. Ket mi nevysel..pokud se tam necitis nejlip najdi si recenze na nejaky dalsi car a zkus ;)

nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 19.01.18 11:06
@Bobby píše:
@Beruska.tucna­cek55 ja pco mam..na zaklade krve mi nastavili davku hormonu kterou jsem aplikovala a bylo 10 oocytu z toho 9 zralych…prvni et hned vysel, ale dal uz to dopadlo zle. Ket mi nevysel..pokud se tam necitis nejlip najdi si recenze na nejaky dalsi car a zkus ;)

To je mi moc líto :( ale určitě vám to dobře dopadne..děkuji za radu, už hledám :kytka:

Alexandraf
Echt Kelišová 7792 příspěvků 8 inzerátů 19.01.18 11:23

Ahoj :mavam:
Taky mam PCO. Na synka jsme cekali 4 a pul roku, z toho rok jsem chodila do CARu.. Otehotnela jsem po Clostilbegytu a 4.IUI ;) zkouseli jsme i IVF, ale u nej nedoslo k ET :roll: spatne jsem reagovala na stimulaci, mela jsem jen 5 foliku a jedno vajicko, ktery se neoplodnilo..

Ted podruhy jsem opet otehotnela po Clostilbegytu a 2.IUI, snazili jsme se rok, z toho pul roku v CAR.. Ale bohuzel to skoncilo ZT v 9tt… :(

Ted nas ceka dalsi boj :oops: jinak chodime v Praze do Gennetu :palec:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 19.01.18 17:03

Já by jsem radši zkusila řešit příčinu toho PCO, mě ho také diagnostikovali, v Caru za sebou toho mám taky dost. Pomohlo si to srovnat v hlavě, zhubnout, změnit životní styl a čekáme druhé dítě přirozeně. Ty změny zase nebyly nějak drastické. Mě všechny ty pokusy s léky, injekcemi všechno jenom zhoršovali. Jinak jsem chodila do Pronatalu-tam k tomu neměli žádný přístup, nacpali mi všechno možný a pak do Gennetu, nakonec k Langerové a ta mi přesně řekla, že bez změny přístupu to nepůjde a měla pravdu. Ještě mi na to dávali Metformin, to můžeš zkusit.

Narovnako
Kelišová 5283 příspěvků 19.01.18 17:06

PCO lze částečně pomoci, ne vždy, ale je to možné. Mám teď na to cca5-6 měsíců. Ale pokud je to vážnější, tak my třeba chodíme do Pronatalu..

Narovnako
Kelišová 5283 příspěvků 19.01.18 17:08

@kytkalenka Mohu se zeptat, jaká dieta pomohla? Jen redukční a pohyb a nebo jste šla to extrémní nízkosacharidové?

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 19.01.18 18:22

Nic drastické, omezení cukru a sacharidů a o něco víc pohybu, víc ovoce a radši se normálně najíst, než se dojídat sladkým. Taky méně stresu a pořádný spánek není na škodu.

kakaramelka
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 22.01.18 17:27

@Alexandraf Ahoj,mám radost, že někdo chodí do gennetu jako já… také mám pcos a zatím zkusíme dvě IUI tam pak když tak IVF tak snad nám to výjde hned…držím palce i Vám

kakaramelka
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 22.01.18 17:34

Ahojky, taky mám PCOS, řešen drillingem ovarií a odstraněním… bohužel co jsem přestala kouřít a byla po laparoskopických zákrocích - slepáku a právě drilingu jsem přibrala… Pak do toho hormony a najednou za dva roky nahoře 30kg… takže je to o to těžší… teď jsem zas začala postupně hubnout hlavně se snažím jíst zdravěji… můj gynekolog mi také nasadil teď metformin, že hodně se mu stalo, že ženský s pcos po tom začali normálně ovulovat a otěhotněli přirozeně… máme i problém ve spermio, ale není to nic tak hrozného… chodili jsme do Gynemu a pak jsme to změnili na Gennet… tak snad se zadaří po měsících pauzy… odreagování a srovnání všeho v hlavě…

kakaramelka
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 12.02.18 16:26

@Alexandraf ahoj taky chodím do gennetu v praze chci se zeptat taly vám IUI neudělají v sobotu nám řekli, že se to nedělá přesto, že mají ordinační hodiny jen IVF a v pondělí by už bylo pozdě na IUI tak mě to docela zaráží protože jsme domluvený, že dvě IUI a pak IVF ale protože mi to vychází na soboty tak se snažíme doma a nic…

Miskaaa17
Stálice 61 příspěvků 26.04.18 00:47

Ahoj holky, jsem v této skupince nová. muj pribeh začal tak, že jsme se s manželem začali před 4rokama snažit o mimco, po roce a půl neúspěchu jsme, zkusili 1ivf, vše bylo OK až po týdnu, kdy jsem silne vykrvácela, obrecela jsem to a teď po roce mám za sebou 2IVF, do včera mě boleli hrozně prsa, pobolivalo v podbřišku, ale přes noc vše opadlo, spinila jsem a teď už trochu i krvácím, test negativní a jsem 9den po transferu. V Caru mi řekli ať si koupím zase Ascorutin a přijdu kdyžtak na krev až 2.5. a měsíčky mám dostat kdyžtak až o víkendu. Máte někdo zkušenosti s testováním a špiněním? Bojím se, že to zase neklapne a veškerá snaha přijde v nivec :nevim: :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama