IVF a skokový vývoj embrya - přesto s dobrým koncem?

582
31.8.16 14:57

IVF a skokový vývoj embrya - přesto s dobrým koncem?

Zdravím Vás,
jdu si sem pro útěchu. Snad se mi jí dostane…
Podstupujeme cyklus IVF - vše probíhalo dobře až do oplodnění vajíček. Podle embryoložky bohužel ani u jednoho embrya není dobrý vývoj. Prý se vyvíjí skokově - tzn ne pozvolna=přirozeně. Takže jde správnou cestou, ale špatnou rychlostí. Dále jsou minimálně o 1 den posunuté.
Nemáte s tím někdo zkušenosti? Může to ještě dobře dopadnout?
Díky za reakce (i ty negativní - jsme připraveni na vše)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13331
31.8.16 15:45

Je mi líto, o IVF jsem slyšela ledacos, ale tohle ještě ne :nevim: :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
561
31.8.16 16:57

jsem z toho jelen

@herry píše:
Zdravím Vás,
jdu si sem pro útěchu. Snad se mi jí dostane…
Podstupujeme cyklus IVF - vše probíhalo dobře až do oplodnění vajíček. Podle embryoložky bohužel ani u jednoho embrya není dobrý vývoj. Prý se vyvíjí skokově - tzn ne pozvolna=přirozeně. Takže jde správnou cestou, ale špatnou rychlostí. Dále jsou minimálně o 1 den posunuté.
Nemáte s tím někdo zkušenosti? Může to ještě dobře dopadnout?
Díky za reakce (i ty negativní - jsme připraveni na vše)

Ahoj, já si spíš myslím, že ta embryoložka je trošku mimo. Jednak-jak to může takhle říct - proč tedy tato embryjka nezničí a nepoužije jiná-další? A za další-embrya se přece vyvíjejí rychleji, než u přirozeného otěhotnění a to téměř vždycky a naopak rychlý vývoj je dobrý, ne? No připadá mi to celkem divné. Třeba má embryoložka zkušenost s tím, že když je tam moc velký skok, tak pak zaniknou, ale měla by to vysvětlit, případně rozmrazit a použít další, když se tato nevyvíjejí podle ní dobře. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13331
31.8.16 17:01

Hledala jsem to na internetu, jestli třeba embrya nemají poruchu, ale nenašla. Nenašla jsem ani nic v diskuzích. Jestli si ta embryoložka něčeho nešlehla a není napřed ona :mrgreen: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2098
31.8.16 17:14

Spise bych rekla, ze se vyviji ne rychleji, ale pomaleji bych tipovala.

Pgd/pgs uz asi udelat nelze, vid?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
582
1.9.16 13:29

Dobrý den,
asi jsem se špatně vyjádřila - ono je to totiž pro mě jako pro laika samo o sobě dost složité. Měli jsme totiž ten 24hod monitoring při prodloužené kultivaci. A na něm viděla, že to embryo dlouho stálo (bez vývoje) a najednou se rychle (=skokově) posunulo dopředu. Ale i tak je opožděné o 1 den. Zkrátka nemá přirozený vývoj. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli to někomu i přesto vyšlo. Ale teď už je to jedno. Po 6 dnech dosáhly 2 embrya aspoň blastocysty, tak mě je dneska ráno zavedli…tak teď už je to na nich…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2098
1.9.16 14:51

@herry
„Alespon“ blastocysty? :-D
Vzdyt blastocysta je maximum, ktere z toho jde vytriskat, ne? ;)

Moc vam preji, aby to vyslo :srdce: :hug: ;) :kytka:. Drzim palce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
527
21.10.16 16:02

Ahoj, máme obdobný případ, pomalejší vývoj a zítra 6. den. Jak to u vás dopadlo? jsi těhotná? díky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
527
21.10.16 16:03

@herry
Ahoj, jak to dopadlo? jsi těhotná? máme podobný případ a zítra je 6. den.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
582
22.10.16 14:02

@Ribanka ahoj :( Asi Ti moc nepomůžu, nám to totiž nevyšlo :( Ale držím palce. Někdo přece musí plnit i ty kladné statistiky ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
527
13.1.17 18:59
@herry
@herry píše:
@Ribanka ahoj :( Asi Ti moc nepomůžu, nám to totiž nevyšlo :( Ale držím palce. Někdo přece musí plnit i ty kladné statistiky ;)

A chystáš se, že budeš opakovat IVF?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
582
14.1.17 16:23

@Ribanka ahoj, opakovat budem
jak to dopadlo Vám?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
527
14.1.17 19:53
@herry píše:
@Ribanka ahoj, opakovat budem
jak to dopadlo Vám?

Kolik jsi měla vajíčeK? my měli 4, 3 oplodněna, asi všechny došly do stádia blastocysty, ale uvnitř se dělaly lízy, fragmentovaly, takže k trasferu nedošlo. Kolik jsi měla vajíček. Opakovat to budeme asi v únoru a ty?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
527
14.1.17 19:53
@herry píše:
@Ribanka ahoj, opakovat budem
jak to dopadlo Vám?

A do jakého centra chodíte?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Recenze center asistované reprodukce na eMiminu

Jak byli ženy a muži spokojení s lékařskou péčí?

Narodilo se vytoužené miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých center asistované reprodukce nebo přidejte vlastní.

Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku

Ikona - Kateřina Veselá

MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.