Reklama

IVF listopad 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Peťuš89
Kecalka 154 příspěvků 09.10.18 09:25
IVF listopad 2018

Ahoj holky, v listopadu mě čeká první IVF po třech neúspěšných IUI. Na první injekci jdu ještě v tomhle cyklu, 20.den, 17.října. Jsem na to všechno zvědavá. Jestli to má někdo podobně tak se ozvěte a můžeme tlachat :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adela.92
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 09.10.18 10:03

Ahoj, jestli můžu, tak se přidám, já začínám se stimulací dnes :) Jsme po 5ti neúspěšných IUI a laparoskopii (kde vše v pořádku), dle všech testů, které zatím máme, jsme oba naprosto zdravý, takže nám nikdo neřekl, proč to nejde. Takže jdu do IVF se všemi nadějemi, že to klapne! :) Co máte za sebou vy? :)

Nicky B
Kecalka 174 příspěvků 09.10.18 10:05

Jéé, měla bych to mít zrovna tak, začnu 17.10, jestli mi utrogestan nezablokuje mou na den pravidelnou MS :) Já bych tedy měla mít krátkou stimulaci, okolo 20.dne jdu na utz a se stimulací začnu 2 DC. Jsem na to moc zvědavá, jak to budu zvládat, jak budu snášet hormony a hlavně - jak to dopadne :srdce:

Peťuš89
Kecalka 154 příspěvků 09.10.18 10:12

@Adela.92 Já jsem bez jednoho vejcovodu po mimoděložním a druhý je pravděpodobně taky neprůchozí. Na laparoskopii jsem nebyla, nechci. Ale podle jiných vyšetření jsme taky oba v pořádku. Holt to mám asi v hlavě, no… takže jsi dnes tak 20.den cyklu? Já jsem totiž trochu zmatená jestli ta injekce co dostanu 20.den cyklu už znamená stimulace :-)
@Nicky B Tak to je mazec že to máme stejně, já teď utrogestan nemám. Takže toho 17.10. jsi taky 20.den cyklu? Na ty hormony jsem taky zvědavá. Máš za sebou nějaké IUI?

Adela.92
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 09.10.18 10:17

@Peťuš89 nene, já jsem dnes už první den cyklu, dnes začínám s Clexanem a zítra začínám s hormony, začíná se druhý DC píchat. Tyjo, to nevím, jakou injekci dostaneš 20 dc, to já byla pouze na UTZ, zda je vše v pořádku, není žádná cysta apod. :)

Peťuš89
Kecalka 154 příspěvků 09.10.18 10:27

@Adela.92 jo takhle, to už jsi dál než já. No říkal zjednodušeně něco takovýho že mi odpojí vaječníky od mozku aby poslouchaly ty injekce :-D to si pícháš každý den? To nechci vidět.

Adela.92
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 09.10.18 10:30

@Peťuš89 Ty jo, tak to netuším, co ti teda dá :lol: Jojo každý den, normálně budeš asi jednu, já mám ještě s vrozenou srážlivostí krve, takže si píchám navíc ten Clexan, takže jednu ráno, jednu večer..No je to na nic, ale dá se zvyknout.. já si takhle budu píchat od teď, až do případného šestinedělí, takže taky pěkná vyhlídka :roll:

Peťuš89
Kecalka 154 příspěvků 09.10.18 10:34

@Adela.92 Tak uvidíme :-D a to jsou všechno pera? Tak to je drsný, mně stačil jednou ten ovitrelle a byla jsem z toho vyplašená :-D

Adela.92
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 09.10.18 10:39

No Gonal je pero, ten Clexan co mám, to jsou takový ty vyskakovací- jako že píchneš, domáčkneš a jehla vyletí :lol: Jojo Ovitrellee se taky pak bude před OVU píchat :)

Nicky B
Kecalka 174 příspěvků 09.10.18 10:41

@Adela.92 Tak to mám k sobě parťáka - i mne čeká Clexan, mám mutaci protrombinu. Hele, a co embrya - plánuješ kvůli tomu PGS, nebo to necháš přírodě? Já se sebou pořád vnitřně bojuji…

@Peťuš89 Já mám cykly 24 dní, takže toho 17. budu jakože 25 DC - ale měla by přijít MS, tzn. budu 1 - 2 DC a začnu si píchat injekce.

On totiž existuje krátký a dlouhý protokol IVF, krátký se začíná až při MS, dlouhý protokol cca už ten 20 DC, ještě před MS. Vhodnost protokolů stanoví lékař na základě anamnézy ženy (věk, ovariální rezerva, atd). Ty možná budeš mít narozdíl od nás ten dlouhý protokol - anebo ti třeba také jen udělá 20 DC ultrazvuk a začneš stimulovat později :)

Nicky B
Kecalka 174 příspěvků 09.10.18 10:50

A jinak mám za sebou 2× IUI - já jsem zcela zdravá (až na tu mutaci, ale ta otěhotnění neovlivňuje), ale partner je starší a má špatný spermiogram, takže inseminace ani není doporučená. Přesto jsme to zkusili - abych si to pak nevyčítala, teď aktuálně čekám na výsledek té druhé (proto ten utrogestan), moc šancí tomu ale nedávám, pevně věřím v IVF.

Peťuš89
Kecalka 154 příspěvků 09.10.18 10:53

Tak to si na to píchání nějak zvyknu. aha, to vůbec nezmiňoval krátký/dlouhý protokol. Ale jinak vypadá seriózně, tak mu věřím že pro mě vybere to nejlepší.

Nicky B
Kecalka 174 příspěvků 09.10.18 11:04

@Peťuš89 Určitě, v tomhle bych se plně spolehla na lékaře.

Adela.92
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 09.10.18 12:57

@Nicky B Já mám zase leidenskou mutaci a MTHFR, PGS neplánujeme, byly jsme s manželem na genetice a mělo by být vše v pořádku, máme ve zprávě, že je na zvážení embryologa, takže kdyby se mu něco nezdálo, tak je to na něm. :)

Nicky B
Kecalka 174 příspěvků 09.10.18 13:04

Právě kvůli té mutaci (je jedno, jaký je to typ, já mám F2 a MTHFR). Pokud ji máš jen ty, je to 50/50, že ji dítě také zdědí - a jsou schopni díky PGS poznat, jaká embrya ji případně podědila - takže pokud bys kvůli tomu do PGS šla, tvoje holčička by Clexan vůbec nemusela užívat :D Ale zase není to až tak závažná porucha, pro kterou je PGS přímo nutné dělat, můj doktor by také raději řešit hned ET bez PGS, že prý to není nijak pro život omezující a kdo ví, kolik embryek vůbec bude… My jsme oba též po genetické stránce zcela v pořádku, až na tu mou trombofilní mutaci, navíc ještě ani nesplňuji věkovou hranici pro PGS - ale i přesto uvažuji dát dítěti to nejlepší, aby se nemuselo vůbec nijak omezovat. Ještě jsem se ale nerozhodla, asi to nechám podle toho, kolik bude embryí…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >