Strach ze strachu a úzkost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 08:50
Strach ze strachu a úzkost

Dobre ráno holky. Prosím o radu. Nemáte některá zkušenost strachem ze strachu a neustale úzkosti a nejde myslet na nic jiného?

Zkoušela jsem různá antidepresiva, psychoterapie a nic nepomáhá. Myslím na to neustale. Neustale v napětí nejde se uvolnit. Je to šílené vyčerpávající. Už rok. Nefunguje nic. Když na to snažím nemyslet tak mne to dozene, když na to myslím tak taky peklo. Jsem bezradna.
Prý mi chybí láska k sobě. Ach jo. Je to peklo.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 09.10.18 08:57

To je ale divné, že AD na toto nezabralo - chtělo to asi vyzkoušet nějaká jiná. Jinak úzkostmi jsem trpěla, hlavně po nějakém stresu nebo zátěži (dlouhé náročné cestování, potom po porodu), trvalo to řádově měsíce, ale přešlo to. Zkuste jiné lékaře, myslím, že dneska jsou opravdu možnosti s tím něco dělat. I když chápu, že v úzkostném stavu člověka chodit po doktorech neláká.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 08:59

Ja to tedy mela asi taky rok v kuse, zkousela jsem vsechno možné. Antidepresiva, ruzna terapeutická cvičení, kineziologii, apod. Abys byla vylecena, tak musis byt delsi dobu bez zachvatu. Me se povedli hned prvni prášky, že mi sedli, po roce a pul brani jsem je vysadila po dohode s doktorkou a ted jsem 2 roky v pohode. Uz tedy vždycky budu dodržovat rezim nepit, nekouřit a chodit vcas spát.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 09.10.18 09:00

Co bylo startujicím zdrojem?

infinity01
Povídálka 18 příspěvků 09.10.18 09:03

Dobra otazka, když se zbavis puvodve toho stresu, tak to hodnr pomuze k vyléčení.

Charlie1302
Kecalka 102 příspěvků 09.10.18 09:03

Já je měla taky a pomohla mi až návštěva psychiatra, který mě doporucil psychoterapie. Pan psycholog mě z toho dostal a ted normálně funguji již několik let, ale terapii jsem neukončila, občas k němu pořád jezdím. Je to běh na opravdu dlouhou trat

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 09.10.18 09:05
@Charlie1302 píše:
Já je měla taky a pomohla mi až návštěva psychiatra, který mě doporucil psychoterapie. Pan psycholog mě z toho dostal a ted normálně funguji již několik let, ale terapii jsem neukončila, občas k němu pořád jezdím. Je to běh na opravdu dlouhou trat

Zvládla jsi to bez léků?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 09:05

@Božislava
Strach O zdraví. A najednou přišel panický záchvat strachu.
A pak jsem jen na to pomyslela a bylo to znovu a znovu. A takhle je to 24h v kuse. Někdy ani nespim.
Nevím jestli to někdy přejde. Je to šílené vyčerpávající.
Chtěla bych rodinu ale jak v tomto stavu. Hrozné mne to štve. Vše mne bolí z toho napětí.

jenny.fields
Generální žvanilka 24750 příspěvků 09.10.18 09:07

Jak dlouho jsi byla v psychoterapii?

Charlie1302
Kecalka 102 příspěvků 09.10.18 09:08

@jednoslunicko ze začátku jsem měla, ale nejednalo se přímo o antidepresi­va,navíc jsem je měla opravdu v malinkém množství. Když bylo hůř, pomohlo mi to. Když se usmálo slunce, tak se snížila dávka na uplné minimum. Po čase byly vysazeny uplně.

Charlie1302
Kecalka 102 příspěvků 09.10.18 09:14

@jenny.fields Já? už ani nevím…dlouho…s ně­jakýma pauzama asi 5 let

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 09.10.18 09:14

@Charlie1302 Já měla právě jen léky na uklidnění, když už by bylo hodně zle - vzít jednorázově a pak slabší myorelaxans, když jsem se potřebovala uvolnit. Spíš jsem pak zpětně hledala, co to spouští a čemu se vyhnout.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 09.10.18 09:15
@Anonymní píše:
@Božislava
Strach O zdraví. A najednou přišel panický záchvat strachu.
A pak jsem jen na to pomyslela a bylo to znovu a znovu. A takhle je to 24h v kuse. Někdy ani nespim.
Nevím jestli to někdy přejde. Je to šílené vyčerpávající.
Chtěla bych rodinu ale jak v tomto stavu. Hrozné mne to štve. Vše mne bolí z toho napětí.

Strach o zdraví…Ale co konkrétně? Rakovina, mrtvice, infarkt… :nevim: :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 09:16

@jednoslunicko
Mě to spoušti myšlenky který si tam házu sama. Myšlenka na ten panický strach. Takže nevím jak z toho ven.

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 09.10.18 09:17

@Božislava Ono je to jedno - prostě na sobě člověk spatří jakýkoli příznak a už se rozjíždí strach o život.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Úsměv, reformy a ženy! Co skrývá saúdský princ bin Salmán?

Teprve minulý rok se stal korunním princem Saúdské Arábie, a to v podstatě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >