Ivf prosím o rady zkušenějších

Anonymní
20.2.21 16:36

Ivf prosím o rady zkušenějších

Dobrý den. Příští měsíc mě čeká ivf. Chtěla bych se zeptat holek co podstoupily ivf, jak jste to zvládly? Na internetu si přečtu pár příběhu a už mi je zle :mrgreen: Mám šílený strach z těch hormonů, co to se mnou udělá (injekci se nebojím), abych pak netrpěla úzkostmi atd. Přibraly jste hodně kil? Už teď nejsem žádná modelka, abych nevážila víc než manžel :mrgreen: Celkově nerada užívám léky, max Paralen a teď budu mít doma celou lekarnu :) Jak dlouho jste (pokud se zadarilo) léky braly? Moc děkuji za odpovědi v centru se na takové problémy ptát nechci, berou to úplně normálně. Anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.2.21 17:02

Neměla jsem nějaký extra problém. Ani náladovost, bolesti nebo ohss…ale to prostě nejde říct paušálně. Každá reagujeme jinak-snaž se udržet klid

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 17:04

Já stimulovala krátký protokol, a mám celkem brzy ovulaci, takže léky jsem píchala od tuším začátku menstruace asi 14 dní do ovulace, pak byla punkce. Pak se bral utrogestan a ten jsem měla do konce prvního trimestru. Jinak já kdybych v tom samém měsíci neměla ET, tak by mě hyperstimulační syndrom minul. Po ET se mi ale rozjel, embryo se chytlo, takže voda v břiše a hodně zvětšené vaječníky. Na kontroly jsem chodila co týden, ale zvládla jsem to bez hospitalizace. Máme z toho roční dceru.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 17:05

Mám za sebou 2 ivf, nepribrala jsem nic, normálně jsem pracovala, i po OPU jsem odpoledne pracovala, ale mám sedavou práci z domova. Transfer jsem neměla, to bych se ten den asi šetřila.

• Citovat
  • Nahlásit
13876
20.2.21 17:24

Ja to snasela úplně v pohodě. Nepribrala jsem, spíš hubla, zadny nalady nebo tak. Mela jsem strach, jak si zvládnu pichat injekce, ale vahala jsem jen pred první, pak uz to bylo v pohode. A to jsem mela dlouhej protokol, takze to bylo sakra hodně vpichu. Stimulaci trvala úplně prumernych 11 dnu. Nikdo Ti předem neřekne, jak to budes snášet, ale skoro určitě to bude snazší, nez si ted myslíš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
20.2.21 17:34

Ahoj, ja pri stimulaci nepribrala ani deko. Naladu jsem mela porad stejnou, ale trosku me bolely vajecniky, jak tam rostly folikuly (ale zadna hruza). Po OPU uz to byla jina :lol: nemohla jsem chodit, curani pro me byla ocista a o velky ani nemluvim. Dostala jsem horecky a dost me bolely ledviny a vlastne uplne vsechno. Jooo a jeste se priserne bojim jehel :lol: :lol: :lol:
Bohuzel se nezadarilo a letos me to ceka podruhy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 21:31

Holky děkuji, třeba to bude také takhle bez problémů jak jste to měly vy :mrgreen: Člověk si o tom nemá s kým pokecat, tak jsem ráda. Ještě bych se chtěla zeptat, přemýšlela jsem a půjdeme pouze jen na 1 IVF, manžel to nechává na mě. Za prvé peníze (kolem 40 tisíc) a za druhé bojím se v budoucnu rakoviny atd díky těm hormonům. Přemýšlel někdo stejně? Oba dva pracujeme i přes krizi, která teď přišla díky Covidu, ale i tak nejsme milionáři. Na Jedno, dvě ivf máme ale nechci si dále půjčovat. Člověk si myslel jak má našetřeno a teď zjišťuje, že nic moc :,( budu doufat že to vyjde, jinak nevím :think:

• Citovat
  • Nahlásit
13876
20.2.21 22:11
@Anonymní píše:
Holky děkuji, třeba to bude také takhle bez problémů jak jste to měly vy :mrgreen: Člověk si o tom nemá s kým pokecat, tak jsem ráda. Ještě bych se chtěla zeptat, přemýšlela jsem a půjdeme pouze jen na 1 IVF, manžel to nechává na mě. Za prvé peníze (kolem 40 tisíc) a za druhé bojím se v budoucnu rakoviny atd díky těm hormonům. Přemýšlel někdo stejně? Oba dva pracujeme i přes krizi, která teď přišla díky Covidu, ale i tak nejsme milionáři. Na Jedno, dvě ivf máme ale nechci si dále půjčovat. Člověk si myslel jak má našetřeno a teď zjišťuje, že nic moc :,( budu doufat že to vyjde, jinak nevím :think:

Teď na to nemysli :hug: Ono to záleží na strašné spoustě věcí. Možná budeš mít hodně embryí a pak i jedno IVF může vést k velké rodině nebo minimálně znamená hodně šancí - a nebo naopak vznikne jen jedno dvě embrya a budeš tomu chtít dát víc pokusů… Já jsem si myslela leccos - třeba jsem nikdy moc nesouhlasila s darovanými vajíčky nebo embryi (tedy nesouhlasila je silný výraz, spíš se mi to zdá už jako velké genové inženýrství a myslela jsem si, že sama bych do toho spíš nešla) a když to u nás nabralo blbé otáčky, velmi rychle jsem o tom hledala informace a zvažovala to… Naštěstí jsem to nakonec řešit nemusela. Jinak znám i holku, která šla jen do jednoho pokusu (jeden ET a jeden KET) a pak se zaměřili na adopci. Ale na to je teď brzo, vůbec není vyloučené, že to klapne napoprvé :hug:

Pokud můžu poradit, zkus si tady najít nějakou skupinu, ideálně holky, tím aktuálně taky prochází. Mně to hrozně moc pomohlo a taky jsem nasbírala dost zkušeností a tipů od těch, které toho měly za sebou víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
22.2.21 21:50

@Anonymní

Mela jsem to stejne s tim myslenim ohledne vlivu hormonu na zdravi, takze jsem uvazovala o odberu vajicek v nativu, cili minimalni stimulace a odber treba jednoho dvou vajicek, pak ET a kdyztak opakovat, ale nakonec doktor doporucil minimalni stimulaci klasickou ivf, takze jsem 13 dni stimulovala, od 7 dne pichala injekce proti prasknuti folikulu a 15 den sla na odber. Bylo z toho 18 vajicek, 15 zralych a 10 embryi. Zmeny nalad nebyly, ale byla jsem omezena jen na kratke prochazky, PN protoze delam v nemocnici na smeny a mame fofry a navic u nas mame mesic dopredu sluzby a tam se planuji ty kontroly a ultrazvuky za pochodu a to by mi volno nedali. Mela jsem nafoukle bricho, zvysila jsem prijem bilkovin a tekutin kvuli dobremu zrani vajicek a pribrala jsem 3-4kg, i kdyz zdrave jim a pravidelne cvicim a beham a mela jsem bolestiva prsa jak po plastice. Po odberu prvni dva dny trochu horsi, ale pak uz se to srovnalo, akorat tu vahu ted musim davat dolu😄Ale jsem rada, ze probehlo ivf klasicke a nemusim to uz s takovou zasobou embryi absolvovat znovu, to bych nezvladla. ET neprobehl, mela jsem lehky hyperstimulacni syndrom, ze mi jeste vajecniky produkovaly malinkaze folikuly a byla tam krev a trochu tekutiny po punkci a nemela jsem ovulaci, takze snad transfer ted v breznu. Na diskuzich jsem se toho dozvedela opravdu hodne, ale myslim, ze priste lepsi nevedet😄
Ale nasla jsem si tu kamaradku, takze jsem za to moc vdecna! 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 16:28

Holky ještě bych se chtěla zeptat. V pondělí mě čeká IUI, MUDr tomu nedává žádnou naději, prý max 1% :,( a hned následující cyklus ivf. Dostala jsem injekci ovittrele mám ji si v neděli píchnout a v pondělí se jde na to. Je jedno v kolik hodin si ji pichnu? Máte sní zkušenosti? Bylo vám po ní něco? A ještě se chci zeptat. Chci jít na PN. Nebyla jsem za 15 let ani jednou, všechny antibiotika jsem brala v práci (zdravotnictví) ale teď máme na oddělení samé infekční pacienty (nemluvím jen o Covidu) a nechci nic chytnout a upřímně chci být doma a ne se nervovat v práci myslím že si to za tu dobu zasloužím. Jak mám postupovat? PN mi klinika nenapíše, mám zažádat obvodního lékaře? Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat