Jak a kdy vybrat skolku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baru.v
Stálice 70 příspěvků 20.04.09 07:32
Jak a kdy vybrat skolku

Ahoj maminky, mam na to sice jeste cas (jsem tesne pred porodem), ale rano jsem si precetla tohle http://www.forexample.cz/view.php?… a o vikendu mi vypravely dve kamaradky (obe z prahy), jak jim nevzaly dite do skolky, tak jsem trochu vyjukana a chci se zeptat. Podle ceho jste si vybraly skolku pro vase dite, kdy jste ho tam prihlasily a mely jste problemy s prijetim? Predem diky za vase reakce :-)

Reakce:
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 20.04.09 10:16

Jen by mě opravdu zajímala jedna věc - zajímá tě víc školka nebo server, na který dáváš odkaz? Když jsem si vyjela tvé příspěvky, snad v každém druhém je odkaz na nějaký článek přesně na zmíněném serveru - na žádný jiný… A to hned v prvních řádcích, tak se sama sebe ptám, oč vlastně jde.

L.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 20.04.09 11:32

Lesino, ty jsi špión :D :D :D

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 20.04.09 12:05
zaneth píše:
Lesino, ty jsi špión :D :D :D

Nejsem, naopak jsem na odkazy vcelku tolerantní, ale tohle mě už delší dobu přímo mlátilo do očí. Ono je jiné dát odkaz, podebatovat a něco jiného je parazitovat na emiminí náštěvnosti.

L.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 20.04.09 13:46

Chápu Lesi, že nás(emimi) chceš chránit, ale co když pisatelka jiné „zpravodajské“ servery nenavštěvuje? Taky kupujem jen MF a tak když je řeč o novinách nemůžu přijít s ničím jiným než s článkama z MF.
Je pravda, že zakládat diskuzi o Mš před porodem je trochu mimo mísu…

baru.v
Stálice 70 příspěvků 20.04.09 17:07

Jeste jednou ahoj, mrzi me, ze jsem zpusobila takove pozdvizeni. Jak uz jsem psala asministratorum webu, nemyslela jsem ti vubec nic spatneho, prislo mi, ze ty clanky jsou informativni, pripadaly mi celkem uzitecne, nejsou v nich zadne reklamni odkazy, tak jsem se jen chtela s ostatnimi tehulkami podelit. Samozrejme budu respektovat prani administratoru a prestanu sem odkazy na ne vkladat. A ohledne tematu skolky to byla skutecne jen shoda nahod. Bavily jsme se o tom s kamaradkami a dneska jsem napriklad zjistila, ze do skolky (statni), o kterou bych mela zajem se musi dat prihlaska minimalne rok dopredu, tak me to trochu sokovalo. Jeste jednou se omlouvam, pokud jsem temi odkazy nekoho pobourila, a slibuju, ze se to nebude opakovat :-)

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 20.04.09 18:33

Nepobouřilo mě to a děkuji za pochopení.
Věřím, že jsi opravdu chtěla upozornit na zajímavé články a za to ti děkuji. Jen prostě všeho moc škodí - pochop, jsou lidé, kteří opravdu zneužívají diskuse, snaží se obejít pravidla - a omlouvám se, že jsem startovala - kdyby nebylo zmíněných vykuků, nebyla bych tak ostražitá jak jsem :)

Baru, ruku na smír, ju?

A k tématu. záleží, kdy máš narozené dítě - pokud máš dítko jarní a pokud chceš jít do práce hned ve třech letech, může se ti stát, že k zápisu do školky půjdeš ještě před druhými narozkami - prostě školní rok před nástupem… Výběr školky určuje i bydliště - můžeš si vybrat školku na druhém konci města, ale zaděláš si tím na velké problémy - ideální školka v místě anebo u zaměstnání - ale do té se nemusíte dostat… Záleží i na té které učitelce. I ve výborné školce si nemusí dítě s učitelkou „sednout“…

My máme kliku, bydlíme na vesnici hned vedle výborné školky - a holky ji milují. I tak se děsím návratu do práce - školka je jen do čtyř…

L.

baru.v
Stálice 70 příspěvků 20.04.09 18:41

Ahoj Lesino, ja te samozrejme chapu a naprosto ti rozumim. Je to predevsim moje chyba, mela jsem si uvedomit, ze ne kazdy je na ty clanky zvedavy a zahlcuje se tim diskuse. Opravdu jsem tim nemyslela nic zleho a ruku na smir prijimam moc rada :-) Dam si na to pozor, tyhle stranky jsou super a ja, jako ze vseho vyjukana prvorodicka, tady cerpam spoustu inspirace a rad, rozhodne bych treba nechtela prijit o pristup sem.

A s tou skolkou je to mazec. Ja vim, ze to jeste nemusim resit, ale vzhledem k tomu, kolik se ted rodi deti, myslim, ze ten problem bude pro me aktualni i za rok nebo dva. Kolem nas je sice misto v soukromych skolkach, ale ty stoji dvacet tisic mesicne, a to je trochu mimo nas dosah

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 21.04.09 23:51

Tak u nás je to se školkou děs. Tříleté neberou vůbec, čtyřleté jen narozené do půlky června 2005. K zápisu přišlo 136 dětí a berou 45.
Fakt kalamita. Za chvíli budou brát jen předškoláky. :cry:
 Halka

JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.09 13:59

Ahoj,
Baru, obávám se, že za pár let budeš ráda, že Ti dítě vůbec někam vezmou, takže nějaký výběr školky podle určitých kritérií bude čistá utopie.
Nicméně Ti přeju, abys neměla ty nervy jako já a tisíce dalších, jestli děti do školky vezmou, nebo ne.
Mám dvojčata 3,5 roku, spasilo mě asi to, že dětem budou v říjnu 4 a že jsem samoživitelka.
Jinak u nás brali 6 dětí (z víc než 20 přihlášených). Stěhuje se k nám pořád víc lidí, většinou s malými dětmi.

Halko, ahoj, tak v té obci, odkud jsem se odstěhovala, pořád školka není. A jak je na tom ta drahá školka v Říčanech? Ta určitě nemá plno, ne? Ale tak drsné školkovné, to bychom nezvládli ani pro jedno dítě, natož pro dvojčata.
 Jana

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 22.04.09 16:35

Ahoj JaSe,
nevím, kterou myslíš, je tu ta anglická a ta nevím, jak je plná. Pak je Nemo v Pacově za 8 000 a to je taky beznadějně plné, ani nedělají zápis na příští rok.

Halka

JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.09 20:29

Halko, myslela jsem Landii, tam bylo školkovné loni bez jídla asi 18 tisíc 8O .

jezinka
Kelišová 6674 příspěvků 23.04.09 10:49

Ahojky Jani ..jj ta je drahá a vlastní ji naši známí tady od nás

PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 23.04.09 15:03

Ahoj, u nás je to se školkou taky dost bledý, letos pevně doufám, že mi Adélku vezmou, ale nevím, 100% jistotu nemám..Nicméně my jsme přihlášku dávali loni, když byli Adle pak v červenci tři, rovnou u zápisu mi řekli, že ji nevezmou a když si počkáme, tak snad příští rok. A u Kláry, protože je lednová, tak tam vůbec nevím, pro hraje jedině to, že bude mít sourozence ve školce, ale při tom, co vidím, kolik je dětí, bych se nedivila, kdyby mi jí nevzali. MD mám do tří let. Já bych si zašla pro info a podle toho se pak zařídila.
A školku jsem vybírala podle místa, máme jí hned u baráku a jsou na ní dobré reference :wink:

sandrik
Neúnavná pisatelka 19820 příspěvků 23.04.09 15:15

Já vlastně ani moc nevybírala, objevila jsem jednu hned vedle práce (naprosto ideální, máme společnou cestu, tak šetřím čas zacházky, o který jinak musela být dýl v práci a v případě akutní pořteby jsem tam za 2min). Čím víc jsem o ní měla info, tím nadšenější jsem byla. Naštěstí jsem měla výhodu, že jsem už chodila do práce, v době nástupu jí byly 3,5 a už předtím chodila dcerka do jesliček. Krom toho jsem stihla být u zápisu jako první, což rozhodovaslo při rovnosti kritérií.
Brali ani ne 20 dětí a přihlášek prý byl dvojnásobek …

ad soukromé školky/jesle … jesličky, kam chodila dcera byly drahý, ale s rodičákem 7600 + plat co jsem si vydělala jsem i po zaplacení byla pořád na lepším, platila jsem z počátku 4000, podle hodin to stouplo na cca 6500 a loni to zvedli na 9500 a mě snížili rodičák na 3800, tak to byly finančně úmorný 4 měsíce :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a jeho „pojišťovna štěstí“: Kominíky si pozval rovnou dva

Zámecký pán Matěj Stropnický (35), který se svým partnerem Danielem Krejčíkem... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >