Jak bojovat proti nadýmání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 22:00
Jak bojovat proti nadýmání

Ahoj děvčata, nemáte nějaké tipy, jak předejít nadýmání? Už mi přijde, že mě nadýmá snad všechno… Skoro po každém jídle mám “větry”. Co by to mohlo být, nemáte někdo podobnou zkušenost? Jím zdravě a nijak se nepřejídám. :nevim:

Reakce:

Uživatel je onlineBurj Chalifa
Nadpozemská drbna 28944 příspěvků 22.07.18 22:04

Nedělá ti to právě ta zdravá výživa? Hodně vlákniny?Sycené nápoje? A nezapomeň, že fungování střev ovlivňuje i psychika.Tělo je zkrátka složitý propojený mechanismus.V nej­horším jít na gastro.Jasně, je to delikátní problém a nikomu se o tom nemluví dobře.V lékárně Ti sice nabídnou Espumisan, ale příčinu to neřeší.Na druhou stranu je vznik plynů během trávení v nějakém množství asi normální.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1900 příspěvků 22.07.18 22:12

Zkus eliminační metodou zjistit, po čem hlavně jsi nadmutá. Někdo to má z nadbytku vlákniny, někdo třeba za s pšenice, nebo mléčných výrobků.
Rozhodně nic nezkazíš pokud zkusíš brát probiotika, třeba máš narušenou mikrofloru.
Nebo můžeš zkusit rady babiček - máta, heřmánkový čaj, fenykl - to se dává i miminům, kmín, majoránka.

Helileli
Závislačka 2948 příspěvků 22.07.18 22:12

Zkoušela jsi nasadit nějaké probiotikum? Jinak je pravda, že s ničím se to nemá přehánět, ani příliš zeleniny a celkově vlákniny není prospěšné.
No a případně bych podezírala nějakou intoleranci, mléko, vejce, lepek, to je takový základ, co dělá často potíže.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 22:12

@Burj Chalifa Sycené nápoje nepiju vůbec, pouze čistou vodu. I právě dodržuju určitý odstup mezi jídly. Napadlo mě, mám třeba hrozně ráda tvaroh, bílé jogurty a kefíry, nemůžou za to částečně i tyhle věci?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 22:30

Měla jsem to taky tak. Velké problémy s nadýmáním, komplikovalo mi to život ve všech oblastech. Jedla jsem “zdravě”- celozrnné potraviny, zelenina, ovoce, na pití jen vodu.. až jsem přešla na nízkosacharidové stravování (low carb) a od té doby ani jednou takový problém za cca půl roku. Zlepšila se mi kvalita života o 100%.

Anonym- citlivé info.

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 22.07.18 22:56

Zkus si něco načíst a zjistit o low carb stravování.. já měla také zažívací potíže, těžko od žaludku, nevolnost, nadýmání atd. Nejprve jsem jedla podle whole30, kniha Jídlo na prvním místě, ale tak neskutečně mi to vyhovovalo a cítila jsem se dobře, že jsem zůstala u LC a je mi skvěle, zažívací potíže vymizely :dance:

Lenka_Hal
Kelišová 5283 příspěvků 23.07.18 06:10

LC stravovani s timhle vetsinou pomuze…

ida2
Povídálka 11 příspěvků 23.07.18 17:39

Na srovnání trávení je nejlepší čaj z puškvorce. Akorát je hořký, takže není ideální v těhostenství a při kojení… 8o

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >