Reklama

Jak dělá slon?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Medin
Kecalka 184 příspěvků 30.05.10 18:09
Jak dělá slon?

Akorát jsme řešili s kamaradkou jak mame řict naším ratolestím jak dělá slon? Poradí někdo?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 30.05.10 18:10

U nás slon troubí :-D

Medin
Kecalka 184 příspěvků 30.05.10 18:12

Troubí jasně ale jakými zvuky to napodobujete?

Jana206
Nadpozemská drbna 26368 příspěvků 30.05.10 18:24

U nás taky troubí :-D ..

Máte fajn,že zatím řešíte slona.My už s Adámkem řešíme,jak dělá např.žirafa,pa­kůň,antilopa,ze­bra,lev,tygr,ga­zela,liška,no­sorožec,hroch,pt­akopysk..Pros­tě všechna možná i nemožná zvířata :zed: :zed:

Vždycky se mu to snažíme přiblížit zvířetem známým,které je mu nejbližší,nap­ř.zebru přirovnáme ke koníkovi,lišku k psovi :twisted:

Nikiki
Ukecaná baba ;) 2398 příspěvků 30.05.10 18:25

slon mue taky dupat :-)

kamoska nedavno resila jak dela zelva :lol:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 30.05.10 18:28

Jak dělá slon to nevím, ale zajíc prý dělá - PLAYBOY, PLAYBOY… :mrgreen:

Pipet
Generální žvanilka 24082 příspěvků 30.05.10 18:56

Tutůůůůůůů :mrgreen:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 30.05.10 19:00

Já dělám slona tak, že si zacpu nos a zatroubím - takové nosové tůůůůůůůůůů :lol: :lol: :lol: Někdy i druhou ruku prostrčím „okem“ v té první a udělám chobot :mrgreen:

kacudka
Echt Kelišová 7804 příspěvků 30.05.10 19:05
Angua píše:
Já dělám slona tak, že si zacpu nos a zatroubím - takové nosové tůůůůůůůůůů :lol: :lol: :lol: Někdy i druhou ruku prostrčím „okem“ v té první a udělám chobot :mrgreen:

:palec: přesně takhle to dělám taky :lol:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 30.05.10 19:08

To jste mně děvčata připomněly - před dávnými lety jsem dostal od neteřinky zákeřnou otázku, kolik že chobotů má chobotnice… :lol: :lol: :lol:

Té neteřince už bude letos sedmnáct… to to letí… :oops:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 30.05.10 19:11
Jura007 píše:
To jste mně děvčata připomněly - před dávnými lety jsem dostal od neteřinky zákeřnou otázku, kolik že chobotů má chobotnice… :lol: :lol: :lol:Té neteřince už bude letos sedmnáct… to to letí… :oops:

Tak to my jsme nedávno řešili, proč má chobotnice osm chapadel a sépie deset :mrgreen: . To teda fakt netuším.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 30.05.10 19:19

Je to kvůli způsobu pohybu ve vodě - sépie používá těch osm z deseti jako stabilizátory a pohybuje se „vystřelováním“ vody, ty dvě delší jsou k podávání potravy. A ještě hrajou jakousi roli při páření, pokud si pamatuju z biologie (spíš nepamatuju). Kdežto chobotnice spíš „leze po dně“ a k podávání potravy používá libovolné chapadlo…

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 30.05.10 19:23
Jana206 píše:
U nás taky troubí :-D ..Máte fajn,že zatím řešíte slona.My už s Adámkem řešíme,jak dělá např.žirafa,

Tak slon troubí tfůůůů, tfůůů no hodně špatně se to píše :wink: A žirafa je podle dětské encyklopedie jediný savec který nevydává absolutně žádné zvuky, tuším totiž nemá hlasivky :wink: (taky mě to překvapilo, ale tuším jsem je v Zoo neslyšela ani mlaskat :lol: :lol: :lol:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 30.05.10 19:23

Díky :palec: . Teď budu doma zase za chytrou :-D

Nikiki
Ukecaná baba ;) 2398 příspěvků 30.05.10 19:28
Tak slon troubí tfůůůů, tfůůů no hodně špatně se to píše :wink: A žirafa je podle dětské encyklopedie jediný savec který nevydává absolutně žádné zvuky, tuším totiž nemá hlasivky :wink: (taky mě to překvapilo, ale tuším jsem je v Zoo neslyšela ani mlaskat :lol: :lol: :lol:

zirafa prave vydava strasne moc zvuku :
Jak „dělá“ žirafa? Tedy jak se hlasově projevuje? Žirafy byly velmi dlouho považovány za němé, vlastně až do poloviny minulého století, kdy chovatelé v jedné zoo zaslechli hlasy samice s mládětem. Žirafy se skutečně hlasově projevují jen výjimečně a většinu života „mlčí“. Vokální komunikace u nich není rozvinuta tak jako u jiných savců. Přesto mají neobvykle širokou škálu zvukových projevů. Jejich hlasy se podobají chrochtání, chrapotu, bručení, kýchání, kašlání. Dokonce vydávají i velmi nízké tóny podobné bučení. Při vzrušení mečí a mručí. Výstražným signálem je pak frknutí či sykavé chrápnutí. Bylo zaznamenáno i jakési „fňukání“ a také zvuky podobné pískání či jemné flétnové tóny. Mláďata bučí podobně jako krávy a kojící samice vydává zvuk, který lze zapsat jako „wa-ray“.
zdroj: http://www.savci.upol.cz/faq/_kapsa.htm

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >