Jak dlouho převarovat kojeneckou vodu?

164
4.1.11 17:41

Jak dlouho prevarovat kojeneckou vodu?

Ahoj maminky,
mam pulrocni ditko krmene UM. Potrebovala bych vedet, zda je nutne prevarovat mu jeste kojeneckou vodu.
Dekuji za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10872
4.1.11 17:47
Winky píše:
Ahoj maminky,
mam pulrocni ditko krmene UM. Potrebovala bych vedet, zda je nutne prevarovat mu jeste kojeneckou vodu.
Dekuji za odpovedi.

převařovala jsem kojeneckou do půl roku, pak už jsem si řediůa horkou z termosky nepřevařenou z lahve… ale pokud máš dobrou koj. vodu z kohoutku, tak převařuj do roka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
4.1.11 17:47

No převařovat by se měla,říkaj aspon 5 minutek,ale já myslým,že když je kojenecká tak stačí chvilku zavřít. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
4.1.11 18:30

Já převařovala cca do 8 měsíce, teď dám občas i nepřevařenou, ale určitě kojeneckou alespoň do roka, kvůli dusičnanům atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11314
4.1.11 18:36

Jsou kojenecké vody s nízkým obsahem minerálů, které se převařovat nemusí vůbec.

Editováno - doplněno: třeba koj. voda Fromin, AquaAnna

Příspěvek upraven 04.01.11 v 18:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
4.1.11 18:39

Kojenecká voda se nepřevařuje kvůli minerálům, ale kvůli zničení bakterií a pod. Často ty lahve špatně skladují, nebo stojí dlouho v teple a pak se tam toho hodně namnoží, proto se převařuje! Bohužel to spousta lidí neví, tak si myslí, že když kupují koj. vodu, že nemusí převařovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
4.1.11 18:39

Používáme doma filtrační konvici Brita, takže vodu jsem nikdy nepřevařovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11314
4.1.11 18:42
peta h píše:
Kojenecká voda se nepřevařuje kvůli minerálům, ale kvůli zničení bakterií a pod. Často ty lahve špatně skladují, nebo stojí dlouho v teple a pak se tam toho hodně namnoží, proto se převařuje! Bohužel to spousta lidí neví, tak si myslí, že když kupují koj. vodu, že nemusí převařovat.

Aha, to jsem taky nevěděla :think: . Já jsem teda naštěstí plně kojila ..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
4.1.11 18:48
Žiža1 píše:
peta h píše:
Aha, to jsem taky nevěděla :think: . Já jsem teda naštěstí plně kojila ..

Ono to bohužel neví spousta lidí, nebo si naopak myslí, že můžou dávat kohoutkovou když ji převaří, ale tam jsou zase vysoké hodnoty dusičnanů apod., které právě mimi nemůžou a proto se dává kojenecká. Měli by na to Dr. upozorňovat, pokud to vůbec oni sami vědí. Kamarádky malej měl hodně citlivý zažívání a kvůli špatné vodě skončili v nemocnici:-(, proto mě to tak štve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14546
4.1.11 18:59

ahoj, já jí převařovala asi do půli roka, možná méně, pak normálně balenou, ale říkali mi, ať dávám z kohoutku, že je nejvíce kontrolovaná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14546
4.1.11 19:00

Peto a ty jsi nějaký expert? Ptám se, že to tak píšeš, jako kdyby „mudři“ nevěděli, co říkají :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
4.1.11 19:03

Já kojeneckou převařovala do půl roka, teď dávám kojeneckou, ale už nepřevařuju :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61588
4.1.11 19:04
peta h píše:
Žiža1 píše:
peta h píše:
Aha, to jsem taky nevěděla :think: . Já jsem teda naštěstí plně kojila ..
Ono to bohužel neví spousta lidí, nebo si naopak myslí, že můžou dávat kohoutkovou když ji převaří, ale tam jsou zase vysoké hodnoty dusičnanů apod., které právě mimi nemůžou a proto se dává kojenecká. Měli by na to Dr. upozorňovat, pokud to vůbec oni sami vědí. Kamarádky malej měl hodně citlivý zažívání a kvůli špatné vodě skončili v nemocnici:-(, proto mě to tak štve.

Limity na obsah dusičnanů v kohoutkové vodě jsou shodné s limity WHO pro kojeneckou vodu. Jen čR MÁ DALŠÍ „LEPŠÍ LIMITY“. Nejnáchylnější na otravu dusičnany jsou kojenci do 3 měsíců věku, takže od půl roku bych se kohoutkové vody nebála.
Jian převařovat do doby, než dítě olizuje podlahu, rabuje odpaďáky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PetkaK
4.1.11 19:14
Štěpina píše:
Používáme doma filtrační konvici Brita, takže vodu jsem nikdy nepřevařovala.

Fakt? My jsme jí dostali na vánoce - už používám, ale vodu teda ještě i převařím.

• Nahlásit
  • Citovat
164
4.1.11 19:17

Dekuju za odpovedi, budu teda jeste nejakej cas pro jistotu prevarovat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie