Nechce krkat - blinká

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucije28
Ukecaná baba ;) 1580 příspěvků 04.01.11 12:01
nechce krkat - blinká

ahoj holky, už nevím, co dělat s naší malou měsíční holčičkou :nevim: … Ze začátku vůbec nekrkala po kojení, ale taky vůbec neblinkala :palec: , pak začala občas krkat, a taky občas blinkat. Poté to bylo pravidelnější to krkání a já spokojená, že to konečně půjde, ale ono ne :zed: Nejhorší je, že v noci, když nakojím, tak chodím, plácám po zadečku, hladím mezi lopatkama, nic, nakonec usne :pocitac:. Tak jí položím do postýlky, hodně na bok (ale zase, aby se mi nepřetočila na bříško) a pak časem slyším, jak blinká. Hned mne to vzbudí, tím pádem se dáví a já nevím, jak ji přinutit si krknout :zed:. Sice mám monitor dechu, takže jsem o 1% klidnější, ale stejně jsem jak ostříž v noci. Nemáte některá z vás nějakou radu, jak ji k tomu „donutit“ :mrgreen: ????

Reakce:
xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 04.01.11 12:07

některé miminka moc nekrkají a přinutit je moc nejde - jen zkus, jaká poloha jí nejvíc pomůže, nám se osvědčil tygřík, na rameni to nešlo vůbec

časem se to zlepší, uvidíš :palec:

Johanka83
Kecalka 321 příspěvků 04.01.11 12:43

Ahoj, on Ti tady někdo určitě poradí erudovaněji, ale naše malá taky ze začátku nekrkala, začalo jí to jít až cca. po pěti týdnech. Zkoušeli jsme všechno možné a nejlíp nám zabrala poloha kdy jsem v polosedě a malou si položím na hrudník s nohama do žabičky, ona si opře hlavičku ouškem o hrudník a za chvíli si říhne. A nebo pak vyvýšené klubíčko. Tygřík prý taky hodně pomáhá, ale nám po něm zvracela. Takže asi jen vyzkoušet víc poloh. Ale třeba si krknout nepotřebuje, ne vždycky napolyká vzduch. Třeba blinká z jinýho důvodu, než že si neodkrkla. Nemá třeba Reflux?

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 04.01.11 12:47

Je to tak. Malá si taky dlouho neuměla odkrknout. Chce to nechat prcka déle v poloze, ve které si nejlépe uleví (já ji nosila třeba půl hodiny). Případně pak třeba i zvednout matraci, aby byla trochu nakloněná.

ilcipina26
Kecalka 165 příspěvků 04.01.11 12:52

ahoj,souhlasím s holkama,hlavně s tím střídáním poloh,my máme jeden a ten samý problém,je nám 7týdnů a od porodnice mě nekrká,když jemně poplácám zádíčka,tak si někdy odříhne jako blázen,ale taky se poblinká,a pak u nás v našem případě,již nekojím a přišli jsme na to proč blinkal,jelikož mlíko na něj bylo moc silné tak místo 90ml na 3 odměrky dáváme 150ml na 3 odměrky a už nám neblinká :-o
jinak mě doktorka poradila dávat pravidelně na bok,a za zádíčka dát malí polštářek aby se nepřekulil zpět,a pod hlavičku dát plínku,až si odblinkne tak aby to šlo ven :-) tak auž si krká v poloze na boku,nechápu jak je to možné ale asi musí být v klidu a v leže :-o
přejeme hodně štestí Nicolásek a Ilča

lucije28
Ukecaná baba ;) 1580 příspěvků 04.01.11 13:30

holky, děkuji za odpovědi, reflux nemá, protože to odblinkutí není tak veliký. Ale jak se jí vrací právě to mlíčko zpět do pusinky, tak se dáví :poblion: Polohy se snažím střídat, ale když si jí dám na rameno, tak se jí to nelíbí a začne plakat :cry: Půlhodinové nošení nemá nejspíš cenu, když mi usne v náručí. V postýlce mám taky ty polohovací válečky, aby se mi nepřekulila :palec:, a aspoň, když blinká, tak většina jde ven, zbytek zpět spoliká :roll: Zkusím po kojení vaše rady a návody :mavam: , třeba to zabere…

Zaira
Závislačka 2921 příspěvků 04.01.11 16:24

Ahojky, nase holky ze zacatku taky moc nerihaly a dost blinkaly, pozdeji se jim to darilo na tygrika,postupne i na rameni,ale i tak si obcas rihnou,obcas ne, nekdy si blinknou,nekdy ne..
Pomaha i davat rihnout behem jidle, po jidle,jak ji mas na rameni,tak ji dat jakoby do lehu a zvednout znovu nebo,kdyz se zacne po chvili kroutit v postylce,tak znovu zvednout..
To blinkani ale nemusi byt zpusobeno jen tim,ze si nerihne,ale teba se proste jen preji a vyhodi nadbytek..
Ja z toho mela strasny stresy, prislo mi,ze holky blily hrozne, ale pribyvaly,tak to doktorka neresila a je fakt,ze jak rostou, upravilo se to :)

neo764
Kecalka 122 příspěvků 21.01.11 13:50
lucije28 píše:
ahoj holky, už nevím, co dělat s naší malou měsíční holčičkou :nevim: … Ze začátku vůbec nekrkala po kojení, ale taky vůbec neblinkala :palec: , pak začala občas krkat, a taky občas blinkat. Poté to bylo pravidelnější to krkání a já spokojená, že to konečně půjde, ale ono ne :zed: Nejhorší je, že v noci, když nakojím, tak chodím, plácám po zadečku, hladím mezi lopatkama, nic, nakonec usne :pocitac:. Tak jí položím do postýlky, hodně na bok (ale zase, aby se mi nepřetočila na bříško) a pak časem slyším, jak blinká. Hned mne to vzbudí, tím pádem se dáví a já nevím, jak ji přinutit si krknout :zed:. Sice mám monitor dechu, takže jsem o 1% klidnější, ale stejně jsem jak ostříž v noci. Nemáte některá z vás nějakou radu, jak ji k tomu „donutit“ :mrgreen: ????

Naše malá je to samé. Máme podloženou matraci v postýlce a když ji tam v noci dám v peřince, tak mi neblinká, ani když si neodříhne. Myslím, že je to tím, jak je to šikmo. A když v noci kojím, tak se ji snažím mít skoro svisle.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >