Jak dlouho vydržely první botičky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 10.05.11 19:04
Jak dlouho vydržely první botičky?

Ahoj.

Jak dlouho vydržely vašim dětem první botičky?

Mám na mysli chodící botičky, které jste jim dali, když už děti dávaly přednost chození před lezením. Pokud jste měli hned od začátku víc párů (na doma, na ven, na písek..), tak mě zajímají ty na běžné chození venku, tj takové, které děti pravděpodobně nestihly zničit dřív, než z nich vyrostly. Ptám se jen tak ze zvědavosti, mojí starší dceři vydržely první botičky 1 rok a 4 měsíce (z velikosti 18 jsme kupovali velikost 19).

Díky.

Reakce:
Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 10.05.11 19:19

Nevím, jestli správně chápu dotaz (1 rok a 4 měsíce 1 velikost bot?), ale za nás takto:

Syn začal chodit v 10měsících. Šla jsem s ním koupit jedny kožené kotníčkové botičky na doma a jedny zimní na ven (byl listopad). Pak jsem kupovala na ven kožené jarní. Takže ty zimní na ven měl cca 4 měsíce? Další zimu už je nosit nemohl, protože mu noha rostla o 1 číslo co čtvrt roku.
(Teď má 2,5 roku a velikost boty 28, na jakém čísle jsme začínali si nemůžu vybavit, ale myslím, že to bylo přes 20…)

Lama Lama
Hvězda diskuse 49588 příspěvků 5 inzerátů 10.05.11 19:25

Syn měl první botičky krátce po prvním roce. Nekupovala jsem velký nadměrek- byl konec září a bylo jasné, že stejně budem muset brzy přejít na zimní. Na konci listopadu přešel na zimní. Teď na jaře by je už neobul. Měl je téměř akorát už na konci toho listopadu.
První botičky na doma jsem koupila o necelý měsíc později, o číslo větší, než byly ty první venkovní. Ty má dodnes. Ale už se začínám poohlížet po nových - jsou mu tip ťop. Takže ty cca 7 měsíců.

Taz
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 10.05.11 19:26

První botky měl syn 3 měsíce, pak mu byly již malé… Prochodit je nestihl :lol:

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 10.05.11 19:27

Maty začal chodit v zimě, měl jedny bačkůrky a jedny zimní boty na ven. Jak sjem střídali bačkůrky si nepamatuju, ale měl zimní boty, na jaře jsme mu koupili jarní boty o číslo větší, na léto sandálky, jarní boty nosil ještě na podzim a v zimě dostal nové zimní boty. Dál pak stejně. Takže dá se říct, že zimní boty a sandálky má každý rok nové, jarní boty nosí i na podzim. Náhradní boty nevedeme, zatím nebyly potřeba.
Takže k otázce - první boty Matymu vydržely asi 3-4 měsíce. Mája na své první boty teprve čeká.

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14573 příspěvků 10.05.11 19:29

Tak dlouho nema boty ani moje skoro sedmileta dcera… velikost bot ma 33/34 :mrgreen: prvni mela dva mesice stejne tak jeji mladsi sestra, behem prvniho roku jsem vymenili 4 velikosti, zacinala na 19 a za rok mela 23…

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 10.05.11 19:32

První venkovní boty vydržely měsíc a půl. Zrovna dneska jsem šla kupovat druhé :-) o číslo větší.

Markytkaaa
Extra třída :D 10933 příspěvků 10.05.11 19:45

První botičky vydržely letní sezónu na popocházení … cca červen - září a prochodily s náma podzim i následující jaro :-)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 10.05.11 20:00
Wiolla píše:
Nevím, jestli správně chápu dotaz (1 rok a 4 měsíce 1 velikost bot?), ale za nás takto:

Jj, Anežce rostla noha hodně pomalu, je drobnější a výškově byla pod průměrem. Začala v červnu a vydržely jí do října dalšího roku. Mezitím měla v těch nejparnějších letních dnech sandálky, ale to byly druhé botičky :wink: . Příliš velké boty jsme nekupovali, rezerva byla cca 1cm, ty druhé boty (velikost 19 byly sice jen o číslo větší, ale byla to jiná značka a lišily se dost).

kamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 10.05.11 20:03

3 měsíce :roll: A zničit je stihl, jsou to domácí sandálky, takže ošoupané od lezení, pokapané jídlem, pitím… :-D

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 10.05.11 20:05
hkac píše:
Wiolla píše:
Nevím, jestli správně chápu dotaz (1 rok a 4 měsíce 1 velikost bot?), ale za nás takto:
Jj, Anežce rostla noha hodně pomalu, je drobnější a výškově byla pod průměrem. Začala v červnu a vydržely jí do října dalšího roku. Mezitím měla v těch nejparnějších letních dnech sandálky, ale to byly druhé botičky :wink: . Příliš velké boty jsme nekupovali, rezerva byla cca 1cm, ty druhé boty (velikost 19 byly sice jen o číslo větší, ale byla to jiná značka a lišily se dost).

Týýý jo. Tak my koupili první boty s nadměrkem 14 mm, po měsíci a půl staré boty nadměrek 3 mm, nové boty nadměrek 12 mm… (všechno nám měřili v obuvi) Tak su zvědavá, jak dlouho vydrží :roll:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 10.05.11 20:09

Moje holky jsou holt šetřivé odmalička. Anežce stačily jedny boty rok a půl, Maruška dokonce nepotřebuje boty žádné :mrgreen: .

No ale teď už je to horší, přes zimu jí noha vyrostla o 2 čísla 8-o .

Alunka
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 10.05.11 21:06

U nás to bylo tak, že Kuba dostal první botky cca 11M,(konec léta,začátek podzimu) a vydrželi cca 3měsíce - pak byla zima, takže zimní, na jaro zase nový, noha vyrostla.
Teď ve 3,5 letech má od podzima ještě botky, a vzuje se do nich, sandály budeme kupovat nový.

Resutz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.11 13:42

Ahoj, tak jsem taky nejdřívě úvodní příspěvek přečetla 2×, tý jo 1 rok a 4 měsíce.
Takže u nás kluk, výškově i váhově stále nad 95 %.
Duben, začal chodit, pujčené 19, květen sandálky 21, červenec sandálky 23, konec září (cca 1rok 7 měsíců) plné boty 25. Vše kupované se snad správným nadměrkem. Na podzim (3.75 roku) kupované 30. Nosí doteď. Santé má dokonce 31.
První botky (č.21,23 a 25), měl vždycky jen jedny, žádné jiné krom papučků na doma. Zničené byly jen ty sandálky 21, ještě venku padal a zakopával. Resut

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >