Reklama

Jak ještě na atopický ekzém?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucibi
Nováček 4 příspěvky 27.01.17 02:22
Jak ještě na atopický ekzém?

Ahoj maminky, mám 7,5 měsíční holčičku a zhruba od 2 měsíců se trápíme s atopickým ekzémem. Vzdycky nam při zhoršení pomáhal locoid s kortikoidy, ale teď bych ho musela dávat každy tyden :-( uz jsem bezradna - vyzkoušela jsme spoustu promazavacich krémů (linola, indulona, lipobase, bioderma atopic) a nic nezabírá…navíc se chuďatko moje pořad škrábe, takže se v noci vůbec nevyspí - fenistil kapičky moc nezabiraji :-( kojila jsem 5,5 mesice, pak jsme přešly na Nutrilon, ale normální (alergy care nechtěla a H. A. jsem nezkousela). Mám ho zkusit? Myslíte, ze ho bude pít když alergy care nechtěla?
Dekuji vám za každou radu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

peta82
Stálice 64 příspěvků 27.01.17 03:05

Ahoj, mam tezky atopicky ekzem od narozeni a najit spravne promastovadlo je zaklad úspěchu. Zkus ambiderman, mastovy základ z lékárny za pár korun a mazej a mazej a mazej. Ideálně kůži promastit tak šestkrát denně. A není to bohužel jen o mazání. I režimová opatření dělají hodně. Na kůži jen bavlnu ideálně jen bílá barva. Na prádlo dvojité máchání bez aviváží. Nekoupat jen sprchovat. Při dlouhém máčení kůže ztrácí vzácné lipidi které atopické kůži chybí. Kůži netrit jen ručník přikládat jako piják. Nesmí se kůže nikde mechanicky dráždit, tj žádné cedulky potisky. A strava v podstatě hypoalergeni. Opatrně na bílkovinu kravského mléka. Určitě bych šla do HA mléka. Teď už ti allergy care pít nebude. Držím palce u někoho je to celoživotní boj ale spousta děti z toho vyrostou :kytka:

Lu1234
Kecalka 195 příspěvků 1 inzerát 27.01.17 03:41

@peta82 souhlas se vsim, jen pridam svou zkusenost: mam atopicky ekzem jen na ruce a skodi mi jakekoli vysusovani (chlad, voda) a jakakoli chemie - kosmetika. Osvedcilo se mi namazat silnou vrstvou 100 ℅ bambuckeho masla (karite) saloos, ekzem omotat bavlnenym obvazem (ten s elastickym vlaknem NE) - jen 1-2 vrstvy, at to vetra, upevnit leukoplasti a nechat alespon pres noc, nebo co nejdele. Po chvili to prestane svedit, pres noc se ztrati puchyrky a do druheho dne se oloupe stary ekzem a kuze je zase par dni v klidu. Nevim ale, jak vydrzi s obvazem male dite, treba aspon na casti tela by to slo…

PinkGirl666
Závislačka 4727 příspěvků 27.01.17 05:30

Syn ma atopak a na škrábání pouzivame rukavicky alebo ponožky, ma icj ve dne i v noci. A inak suhlasim s vyse uvedeným. Inak my na promazavani pouzivame synderman. A koupeme, teda syna sprchujem cca raz za 3-4 dni.

PinkGirl666
Závislačka 4727 příspěvků 27.01.17 05:41

Jo a este ma napadlo ze miesto avivaze pouzivam ocet.

Malike
Extra třída :D 11586 příspěvků 27.01.17 06:45

@Lucibi hydrokortizon
Zázrak volné bez predpisu a neskodi :hug:
Má jen minimum kortikoidů ale přestane svedet a neskodi :palec:

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 27.01.17 07:32

Ja trpim atopickym ekzemem od detstvi. Naposledy me to chytlo pred cca trema rokama a ani kortikoidy nezabiraly, rozlezlo se mi to na koncetinach a v obliceji a krku. Zabraly az koupele a UVA zareni 3 mesice 4× tydne. Pak jsem si jeste delala koupele doma. Delala jsem jen ten prvni z prilozene fotky a bez oleje (nechtela jsem byt mastna od oleje, na promazavani mi fungovaly vic masticky). Je to pracny, ale mne se to vyplatilo. Uz jsem rok bez kortikoidu a kuze je temer cista.

Malike
Extra třída :D 11586 příspěvků 27.01.17 07:40

@Adeletka já mám mýdlo z ovesných vloček..drahý ale uciny :pankac:

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 27.01.17 07:41

Krom koupeli jsem dvakrat machala pradlo, casto menila povleceni, dukladne luxovala matrace, hodne vetrala, vysadila jsem ve vetsi mire cukr a mliko (zadnou potravinovou intoleranci dle alergologie nemam), furt jsem se promazavala, nepouzivala jsem doma zadny svicky a vune. Vim, ze u ditatka je to komplikovanejsi, ale zas se rodic muze uklidnovat, ze to vetsine detem do dospelosti zmizi. Na tu lecbu na koznim jsem pristoupila kvuli tomu, ze jsem si uz nechtela nicit telo kortikoidama. Ja se s nima musela mazat s prestavkama skoro celej zivot a to mi proste nevyhovovalo.

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 27.01.17 07:46

@Malike dle me zkusenosti je mydlo malo. Ja jsem proste uvarila v hrnci hrnek vlocek, az to zacalo delat sliz, tak jsem to rozmixovala tycakem a pak frkla do vany s vodou. Pak jsem to ale musela vybrat kyblem, abych neucpala vanu. Pozdejc uz mi to na stehnech a pod kolenama zmizelo a zustaly jen ruce, paze a krk s oblicejem, tak jsem pouzivala detskou vanicku a fakt se poctive ctvrt hodiny rachala a omyvala si i oblicej. Daj se koupit i ovesny koupele v drogerii, ale to je na dospelaka desne drahy, pac je potreba do vany pouzit tech sacku fakt hodne. A vlocky stacej ty nejobycejnejsi v akci :D

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 27.01.17 07:56

Jeste me napadlo, ze mi doktorka rikala, ze se mi ty rozskrabany mista nechtej hojit, protoze se do nich dostaly potvory typu stafylokok. Takze jsem vyfasovala na myti Cyteal. Je to drahy a je to na predpis, smrdi to jako dezinfekce, ale myslim, ze mi to taky pomohlo. Hlavne jak si s tim clovek myje ruce i misto mydla, tak si pak do lozisek nezanese zadny brebery.

Karamillka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 27.01.17 08:04

@Lucibi pokud jí něco přidáváš do koupele, tak to bych taky vyměnila za mycí emulze pro atopiky a jen osprchovat. Syn má ekzem od 2 měsíců, teď je mu 12. Na alergologii nezjistila testama nic jen alergií na roztoče. Takže jsem mu začala dávat do postele prostěradlo s pogumovanou spodní vrstvou a to měním každý týden, když je mráz, nechám venku matraci aby ty potvory pochcípaly. A s těmi mazadly dost záleží v jakém stavu ekzém je. Kamarádky dítěti zabíralo něco jiného než synovi. Syn měl vždy vysusenou kůži a zabírala mu např lopuchová mast, kamarádky dítě mělo mokvající ekzem a musela ho nejdřív vysušit a pak začít promazávat. Hodně štěstí.

miri31
Povídálka 45 příspěvků 27.01.17 08:07

Velké Pavlovice… tam je lékárna a pan lékárník tam připravuje masticky na ekzem. Musíte si předem zavolat. Fakt doporučuji dcera měla hodně skaredy ekzem a od té doby co jezdíme sem máme klid.

Malike
Extra třída :D 11586 příspěvků 27.01.17 08:15

@Adeletka u tebe ano :-)) u mě stačilo..Já mám jen zasazeny ruce a největším problémem jsou čističe a gumové úklidové rukavice. A ještě kovy takže bohužel nenosim žádný náušnice ani prstýnky.( Vdaná nejsem takže snubak jsem nemusela řešit) no a teď jsem si pořídila myčku a ještě chci mop bez máchání rukou v kýblu.. :zed:
A stačí. Jako malá jsem byla osypana všude a tak jsem musela vyřadit alergenů potraviny a máma tehdy zrušila koberce a byl klid. Vratilo se mi to v 15 letech ale zasáhlo mi to už jen ruce.Ale když už tak do krve.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 27.01.17 08:22

Dcera má atopák asi od půl roku, do 3 let z toho vyrostla. Teď má 4,5 a potvora se momonetálně objevuje jen v zimě na rukou. Nám nejvíce pomohlo nekoupat. Sprchovala jsem jí jednou týdně a jinak jsem jí umyla jen zadek a nohy nad umyvadlem. A pak pomohla úprava stravy. Nijak dramatická - méně cukru a žádnou čokoládu - což se vás zatím asi netýká :D
Mažeme Excipialem pro děti, nebo kokosovým olejem.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama