Reklama

Červená, šupinatá, suchá pokožka na tváři

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lady.sarka
Povídálka 27 příspěvků 22.01.17 08:23
Cervena, supinata, sucha pokozka na tvari

Mam 4,5mesicni holcicku, cca od 4. tydne bojujeme s vyrazkou na obliceji. Prijde mi, ze se meni. Mela novorozenecke akne, ale ted ta plet vypada jakoby popalena… hruba, cervena, supinata, cervena, male rozesete pupinky. vcera ji z jednoho vridku vytekla nejaka tekutina. U kozni jsme byly 2×, jednou diagnostikovana novorozenecka vyrazka, podruhe nam bylo receno, ze deti mivaji s kuzi problemy a ze to chce vydrzet. Napsala nam nejakou vazelinu na promasteni. Male na to prospiva cerstvy vzduch. Nemuze to byt alergie?? Prikladam fotky…

Reklama

Reakce:

Ifar
Kecalka 153 příspěvků 22.01.17 08:32

Nám pomohl neparfémovaný zázračný kelímek od Oriflamu. Od tý doby je klid :-) Jinak prý jsem ti měla jako malá taky a dost ošklivý, ale postupem času to prý zmizelo samo :-)

renda81
Kelišová 6540 příspěvků 22.01.17 09:18

Mě to přijde jako nemoc ruce, nohy, pusa. mému synovi se vždy objeví jen pár pupínků kolem pusinky, a pomáhá na to fucidin.

Ainy
Závislačka 3362 příspěvků 22.01.17 09:24

Synovi se něco takového dělalo z mléka, nebyl kojený, pomohl nutrilon alergy care. Měl teda navíc i průjem. Pokud kojíš můžeš zkusit bezmléčnou dietu u sebe.

Ainy
Závislačka 3362 příspěvků 22.01.17 09:25

@renda81 To by neměla 3,5 měsíce ne? :lol:

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 22.01.17 09:48

Přijde mi to nějaký druh ekzému. Kamarádčin syn na to trpí také. Na kožní jim také řekli, že to mají mazat hlavně do mrazů. Ta mast musí obsahovat ureu. Jednou se mu to zlepší, pak zase zhorší. Kožní jim také řekli, že to děti mívají, a že to odstupem času zmizí.

Deagol
Povídálka 26 příspěvků 22.01.17 10:05

Vypadá to na ekzém, snad to časem zmizí. Nám nejlépe pomohla Linola.
V tomto článku je dost informací o ekzému:
 http://www.maminko.cz/…dermatitida/

lady.sarka
Povídálka 27 příspěvků 22.01.17 10:07

@Ainy my kojime. Mliko jsem zkousela vysadit, zlepsilo se to, ale nezmizelo uplne. Tak zkusime znova no

lady.sarka
Povídálka 27 příspěvků 22.01.17 10:08

@renda81 ruce ma v puse porad, taky uz me to napadlo… nohy si osahava, chmata na vsechno, ale tomu zabranit nejde.

lady.sarka
Povídálka 27 příspěvků 22.01.17 10:09

@Deagol linolu mame, pry dat do koupani, ale ja ji oblicej nemyju ve vanicce, ale otiram namocenym perlanem. Tam to taky muzu pridat?

lady.sarka
Povídálka 27 příspěvků 22.01.17 10:15

@Ainy jinak kadi trochu zvlastne, zhruba jednou za tri dny, priserne to smrdi. Ve 2. Mesici jsme mely problem se zelenym kakanim, vytery byly ok. Pak v prosinci se objevilo takove nahnedle kakani, hlenovite a strasne to smrdelo. Ted je barva uz zas zluta, ale porad to strasne pachne. Rikala jsem o tom dr na trimesicni kontrole, ale rekla, ze vytery jsme mely ok…

Ainy
Závislačka 3362 příspěvků 22.01.17 10:24

@lady.sarka Tak to zkus no, za to nic nedáš :nevim: Určitě min. 14 dní a pokud bude zlepšení tak pokračuj.. Ale chce to i číst složení na všem nejen nepít mléko a nejíst sýry..Bohužel mléko a produkty z něj jsou narvané v kde čem. Já jsem teda zvyklá číst složení na všem, dcera má celiakii tak teď hledám prozměnu lepek :zed:

Deagol
Povídálka 26 příspěvků 22.01.17 11:49

@lady.sarka: V letáku k Linole do koupele píší, že po koupání se pokožka kojenců nemá třít, jen jemně poklepávat. Používám jsem krém na obličej, s tím jsem spokojená.

Figgurka
Nováček 6 příspěvků 08.04.17 22:20

Může to být alergie na laktózu, prvošek tím trpěl taky, pila jsem denně min hrnek mléka, vysadila jsem a hned se to zlepšilo, tomu hnědému se říká hladové mléko (může to být a nemusí), malýmu se to objevilo v létě, když jsem mu dávala vodu, ještě ke kojení, přestala jsem a taky to odeznělo

doraz
Povídálka 44 příspěvků 08.04.17 22:40

@lady.sarka a když to namažeš - promastíš - tak se to zhorší nebo zlepší? když se to po promazávání zhorší mohla by to být kvasinka.
vzhledem k tomu že kojíš by to mohlo mít spojitost s mlékem…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama