Jak jim vaříte?

163
29.7.06 13:43

Jak jim vaříte?

Ahojda maminy. Chci se zeptat, jak vaříte kojencům oběd ? Já malému od 6ti měsíců vařím převážně masozeleninové obídky. Ale příjde mi, že na 11m už by toho mohl jíst mnohem více. Párkrát měl i rajskou, ale sladila jsem kukuřičným sirupem a nebylo to nic moc :? . Jinak měl i rýži a těstoviny. Ale většinou brambory+maso+zelenina. Poradíte nějakou omáčku např.? Já mu rozhodně nedávám z jídel, které vařím pro nás, protože naše omáčky jsou většinou dost kořeněné. Díky za tipy, S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

89
29.7.06 14:35

Ahoj Sylvus,
já jsem se taky do roka snažila aby Jířa nejedl to co my. Řešila jsem to tak, že než jsem dochutila pro nás, tak jsem odebrala pro něho. Takhle jsme začli třeba s rajskou, svíčkovou,koprovkou apod. Omáčky mu opravdu chutnali - asi to byla příjemná změna. Nebo jsem hodně dělala bramborovou kaši a do toho jsem mu zamíchala všechno možný. Zkoušeli jsme i květákový mozeček - myslím že do 1 roku jsem mu to zamíchala jen se žloutkem. Těstoviny mu moc nejely, byl línej je kousat, ty mu zachutnaly až kolem 2 let. Jinak kuře s rýží, rizoto. Po roce jsme začli postupně zkoušet další věci z našeho jídelníčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
29.7.06 15:00

Myslím, že po roce můžete pomalu pozvolna začít dávat to co jíte vy, samozřejmě míň solené, míň kořeněné..prostě v rámci nějakých zá:,–( jídla pro tak malé děti a toho co je malý schopen sníst a s chutí sní ;-)..a častěji obměňovat ty brambory za rýži nebo třeba kuskus a ostatní těstoviny, dělat husté polévky…rajskou a ostatní omáčky jsem sladila glukopurem. nevím, jak poradit, myslím, že teď už se vám suroviny, které můžeš prckovi dát k jídlu se rozšiřují takže i jídelníček bude pestřejší..tak ať malému chutná

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
29.7.06 21:02

tak my zá:,–(ně vaříme máčky a malé je skoro 8měsícu.Místo mléka tam dávám býlí jogurt.Ale někdy použiji i mléko v plastovém obale,ale to převařím 5minut.Použivám ho do bramborové kaše a pak jí do toho dám ruznou zeleninu.Ty omáčka zahustím uvařeným bramborem,nebo těstovynama.Zkoušela jsem to jednou zahustit aji smetanou,já výn že se to nemá a malá baštila jak blázen.Já si myslím,že jí to bestak nemuže nic udělat.Tak zkoušej,zachvíly už bude baštit s váma. :P 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama