Jak moc nepřibrat v třetím trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.18 09:49
Jak moc nepřibrat v třetím trimestru

Ahoj!

Jsem ve 30 tt a na kontrole mě porodní asistentka sprdla, že jsem moc přibrala. Před otěhotněním jsem měla nadváhu, měla jsem cca 90 kg na 176 cm (BMI 29), nyní ve 30 tt mám 96 kg (BMI 31,4). Dle asistentky jsem tuto váhu už měla mít k porodu. Otoky netrpím, cukrovku mi nezjistili. Je pravda, že jsem si teď docela dopřávala, ale váha mi připadala, že se zvyšuje tak nějak normálně a bez velkých skoků.

Přemýšlím, jak se v třetím trimestru zařídit, abych už víc nepřibrala, případně jenom tak 2 kg. Je to reálné? Máte, prosím, nějaké rady a zkušenosti? Děkuju :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33345 příspěvků 10 inzerátů 11.07.18 09:55

Těhotenství je nevypočitatelné… takže ti bohužel nikdo nezaručí, jestli přibereš více nebo méně. Co určitě můžeš udělat, tak se denně hýbat - nejlépe svižné procházky, pokud nejsi na rizikovém a nemusíš ležet, rozhodně ti to prospěje i k porodu. A nenechat volný průchod těhotenským chutím, jíst střídmě. Pro další tipy zkus napsat do této poradny .

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2059 příspěvků 11.07.18 09:57
@Anonymní píše:
Ahoj!

Jsem ve 30 tt a na kontrole mě porodní asistentka sprdla, že jsem moc přibrala. Před otěhotněním jsem měla nadváhu, měla jsem cca 90 kg na 176 cm (BMI 29), nyní ve 30 tt mám 96 kg (BMI 31,4). Dle asistentky jsem tuto váhu už měla mít k porodu. Otoky netrpím, cukrovku mi nezjistili. Je pravda, že jsem si teď docela dopřávala, ale váha mi připadala, že se zvyšuje tak nějak normálně a bez velkých skoků.

Přemýšlím, jak se v třetím trimestru zařídit, abych už víc nepřibrala, případně jenom tak 2 kg. Je to reálné? Máte, prosím, nějaké rady a zkušenosti? Děkuju :kytka:

Já otěhotněla s 84 kg/169 cm a rodit šla se 111…dneska mi chybí ještě 9 kg a jsem na své původní váze. Jsem 8 m po porodu. A můj doktor na to říkal,ať to vůbec neřeším,že to má každá žena jinak. Některá rychle přibírá i když jí málo a některá ,,žere" a přibírá normálně. A myslím,že přibírání ve třetím trimestru neovlivníš a ani bych se o to nesnažila,pokud nemáš zdravotní problémy. Já třeba nemohla ve 3. trimestru jíst skoro nic,pořád mě pálila žáha a malý mi tlačil na žaludek.

Tableta
Závislačka 4066 příspěvků 11.07.18 09:57

Jíst zdravě, přiměřené porce, nepřehánět to se solí a hlavně hodně chodit na procházky :) To ti ale nezaručí, že nepřibereš. Já jsem za poslední měsíc těhotenství přibrala polovinu celkové přibrané váhy, a to jsem nedělala nic jinak, než obvykle. Jedla jsem zdravě, přiměřeně a měla jsem pohyb… Po celý těhotenství :nevim: Oteklá jsem taky nebyla.

Tiffany1
Závislačka 3814 příspěvků 11.07.18 09:58

No, tak to te zklamu. Ja sice zacala na 58kg, ale k porodu jsem sla o 28kg těžší a pak uz pribirala i z vody. A presne jsem rodila v zari a 3trimest jsem si odzila v hroznech vedrech. Žila jsem jen z jahod a melounu a stejne jsem sla strasne otekla. Z porodnice jsem sla o 11kg lehčí a do sestinedeli mi zbyla 3kg. Slo to strasne rychle dolu. Za 3 mesice od porodu jsem byla zpatky na 58kg. Ale nikdo mi nevynadal 8o . A to muzu rict, ze mne bylo těch 28kg fakt neprijemnych :nevim:

Tiffany1
Závislačka 3814 příspěvků 11.07.18 10:04

@Tableta To si myslim taky, ze je to strasne individuální

JMaruska
Povídálka 29 příspěvků 11.07.18 10:11

Tak já myslím, že jsi přibrala akorát. Vždyť 10 kg víc za těhotenství je podle dr tabulkových a ty má 6,tak bych to vůbec neřešila

Tiffany1
Závislačka 3814 příspěvků 11.07.18 10:19

@JMaruska Tabulkovych se ridi asi i podle BMI na zacatku. Ale přesto, vim, ze jsem snad nejedla nic jiného, nez zeleninu a ovoce, protoze mi to strasne chutnalo a 28 jen to hvizdlo. Někdy to proste nejde ovlivnit. :think:

Ivana 85
Závislačka 3062 příspěvků 11.07.18 10:32
@Anonymní píše:
Ahoj!

Přemýšlím, jak se v třetím trimestru zařídit, abych už víc nepřibrala, případně jenom tak 2 kg. Je to reálné? Máte, prosím, nějaké rady a zkušenosti? Děkuju :kytka:

Ja myslim ze to neovlivnis.Ja uplne hrozne pribirala ve 2 trimestru.Bylo to kilo tydne,byla jsem z toho vyrizena a fakt jsem se necpala.Bala jsem se co se mnou udela 3 trimestr kdy se rika ze se pribira nejvic.Ale kupodivu za celej 3 trimestr jsem pribrala jen 2 kg.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 11.07.18 10:34

A proč jen 2 kg? Jen o to naroste dítě a děloha. Já bych se vyhýbala sladkému a z mrkve se blbě přibírá. Jez zdravě, zeleninu, ovoce, kvalitní maso. Nepřejídej se. Když to spočítám, tak dítě cca 3,5 kg, 1 kg plodovka, 1 kg placenta, máš víc krve, tělo zadržuje vodu i když to není vidět. Zvětšená děloha taky něco váží. Já v porodnici nechala 7 kg. Ale přibrala 18 a díky bohu za to. Začínala jsem na 47 kg při 175 cm.

Lenka_Hal
Kelišová 5370 příspěvků 11.07.18 10:38

Ja bych to v tom tehotenstvi az tak nehrotila, pokud nemas nejake zachvaty obzerstvi, tak jez vice ci mene jak to citis (samozrejme idelane kvalitni a zdrave potraviny), ono si v tom tehotenstvi telo samo rika, co chce (nektere deti jsou jedlici uz v brise :D ) a nekdy si i pribira zcela nelogicky. Jestli nechces uz prilis pribirat, spis se zamer na pohyb, zkus byt hodne aktivni…ono je to zdrave i pro tehotenstvi jako takove…

Lenka_Hal
Kelišová 5370 příspěvků 11.07.18 10:41
@JMaruska píše:
Tak já myslím, že jsi přibrala akorát. Vždyť 10 kg víc za těhotenství je podle dr tabulkových a ty má 6,tak bych to vůbec neřešila

Co je akorat se bere prave podle pocatecni vahy. Kdyz je zena silna, mela by pribrat mnohem min, nez ta hubena…aby na konci toho telesneho tuku bylo tak akorat :D

Tiffany1
Závislačka 3814 příspěvků 11.07.18 10:42

@Lenka_Hal To je krasne napsáno:”Aby na konci bylo toho tělesného tuku akorat.” :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.18 10:43
@Anonymní píše:
Ahoj!

snaž se nestresovat. Někdy to přibírání nejde až tak ovlivnit. Já jsem přibrala v těhotenství skoro 30 kg, měřím 160cm a měla jsem cca 107 kg. Léta u mě léčili neplodnost, x léků a popravdě moje dr mi říkala, že přiberu něco mezo 30 a 50 kg a ať to hlavně neřeším. Ano, u mě to bylé trochu jiné tím, že jsem brala léky, ale říkala, že tam má holky co jsou bez léků a stejně jim letí váha nahoru. Důležité prý je, aby ta váha šla nahoru postupně. Drž se :hug:

Deninina
Závislačka 3918 příspěvků 11.07.18 10:50

Podle me to ovlivnit moc nejde. V prvním těhotenství jsem ze zacatku zhubla 8 kilo a když jsem sla rodit, tak jsem mela krásných 26 kilo +. Byla jsem hodne aktivní, ještě 2 týdny pred porodem jsme zdolavali kopce a fakt jsem neznala polehavani. U druhe jsem zacinala na stejné vaze jako u prvního, jedla jsem stejne veci a od 31tt do 37tt jsem mohla vylezt z postele jen kvuli navstevy wc. Pribrala jsem za cele tehotenstvi 4 kila.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Válka o syny? Plekanec jim podřizuje kariéru, Vondráčková se ale k návratu do Česka nemá!

Hokejista Tomáš Plekanec se v Česku probírá nabídkami na budoucí angažmá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >