Jak napsat do pozvánky na narozeniny

324
4.10.17 14:01

Jak napsat do pozvánky na narozeniny...

aaa

Příspěvek upraven 18.12.18 v 09:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.10.17 14:09

Co třeba napsat na konec pozvánky:
darem si budeme všichni spolu vzájemně, proto prosíme, žádné dárečky nepořizujte. Sdílení našeho jubilea s Vámi pro nás bude darem nejcennějším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.17 14:14

Květiny a bonboniéry nepijeme. :-D
Ale to bylo jen ze srandy, Kontramatka to napsala super.

Příspěvek upraven 04.10.17 v 14:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2850
4.10.17 14:17

Já bych to max. řekla zvaným osobně nebo do telefonu, do pozvánky bych to nepsala. Tak jako tak dobré mravy velí nějakou pozornost oslavenci donést.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1943
4.10.17 14:29

Neumím si představit jít na oslavu bez dárku. I kdyby to na pozvánce bylo jakkoliv napsáno, či osobně řečno. Navíc takto kulaté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1651
4.10.17 14:33

Priznam se, ze i pres upozorneni bych urcite donesla minimalne kvetinu pro damu a pro pana dle situace lahvinku nebo neco, to bych nevydrzela prijit s prazdnou, ale kontramatka to napsala skvele

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.17 14:38

Tak určitě bych taky kytku dotáhla a obálku na napáchanou škodu s nějakou tou gratulací jak se dávaj jako ty pohlednicová přání. Třeba s futrálem na bankovku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.17 14:38
@kontramatka píše:
darem si budeme všichni spolu vzájemně, proto prosíme, žádné dárečky nepořizujte. Sdílení našeho jubilea s Vámi pro nás bude darem nejcennějším.

Tohle je pěkně napsané.

Ale jak píší holky, taky by mi bylo blbé přijít s prázdnýma rukama.

Za mě by asi byla přijatelná alternativa napsat „Pokud je Vám nepříjemné dorazit na oslavu bez dárku, bude v restauraci umístěna schránka na případné finanční dary, kterou po oslavě věnujeme charitě/útulku apod.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.17 15:05

Slečna Ferka má též skvělý nápad. Setkala jsem se s tím jako útulkový dobrovolník už párkrát, že uspořádali narozeniny v klubu, někdy i koncert a výtěžek věnovali právě našemu útulku a hostům řekli právě to, aby přispěli místo dárků na útulek.

Přispět lze na všechno možné, záleží na tom, co oslavence oslovuje. Někdo přispívá Onkoláčkům, jiný zvířátkům, někdo Zdravotním klaunům či Dětskému domovu či Domovu pro seniory či Hospicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9749
4.10.17 15:16

@Slečna Ferka @Swami Harashimi akorát nevím, jak by tento nápad přijali sedmdesátiletí a starší hosté, možná by je to i urazilo, toto by spíš vzali mladší ročníky, ale vždy bývá nejvíc hostů ve věku oslavenců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.17 15:19

@stinga Nevidím důvod pro urážení se. A pokud přinesou navíc ještě kytku či cosi, když by bez toho nevyrazili, tak to oslavenci též přežijí. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6973
4.10.17 18:41

V prvním příspěvku je to napsáno hezky, ale asi stejně většina něco donese. Darovat finanční dar taky není špatné. Mě napadá ještě napsat to jako v prvním příspěvku + dopsat Pokud přesto chcete nějakou maličkost darovat, potěší nás… a doplnit něco konkrétního, např. dobré víno, květina, kniha, apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.17 03:05

Je to teda ponekud jina „prilezitost“, ale v US se u „pozvanek na pohreb“/parte casto pise, aby lidi namisto kvetin venovali penize na nejakou konkretni charitu, vetsinou nejakou, co mel dotycny rad. Treba Doktori bez hranic umoznuji venovat dar jakoze na neci pocest, da se pak vytisknout takova karticka, ze osoba A venovala dar na pocest osoby B. To by hostum dalo neco do ruky, aby si nepripadali, ze jdou s prazdnou. Ja bych teda na kulatiny aspon bez kytky a flasky vina nesla, tohle by mi ale asi stacilo. Nebo ten napad s tim utulkem je taky fajn a asi snadneji realizovatelny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama