Jak oblékat miminko venku a doma?

Anonymní
6.6.20 17:30

Jak oblékat mimi

Ahoj jak oblékat mimi ve 23 stupních venku a hlavně při stejné teplotě v bytě, čím ho prikryvate? Díky holky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16880
6.6.20 17:34

Jak staré? Ja v takovem teple davam bavlněné kalhoty, ponožky a tričko nebo body, neprikryvam ničím, ale neni to novorozenec no. Taky záleží kam jdu, jestli fouká, jaka je pocitova teplota :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
6.6.20 17:39

Novorozence bych dala do teplacku, dlouhého trička dala čepičku a ponožky. Přikryla lehkou pletenou dečkou.
Doma bych dala jen do overalku, pokud je velké vedro jako 30 stupňů plus, tak jen body a přikrýt tou lehkou dečkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
6.6.20 17:44

Má 3 týdny, takže doma při 23 pyžamo a zavinovačka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
6.6.20 17:44

A ven teda? Holky já se potřebuju od něčeho odrazit :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1442
6.6.20 17:49

Mám měsíční. Doma máme teď 21 má body krátký rukáv, tričko dlouhý rukáv, tepláčky, ponožky. Přikrývám lehkou dekou. Ven to samé + teplejší deka, čepička, dnes u nás fouká a prší takže i ta slída na kočárek. Spí v overálku a zavinovačce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6217
6.6.20 17:49

Dala bych body s krátkým, legíny a mikinu. Pokud bude v zavinovačce, tak bez mikiny. Pokud bez zavonovačky, ta bych ještě přikryla nějakou tenkou dečkou. A kontrolovat. Vyslíct nebo přioblíct můžeš kdykoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
6.6.20 17:51

Nas mesicni ma body s rukavem, dupacky bez rukavu a je lehce zakryt tenci zavinovackou. Doma mame 21, v loznici 18 a to ho do zavinovacky akorat vic zabalim a je spokojenej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2568
6.6.20 17:51
@Mama963 píše:
A ven teda? Holky já se potřebuju od něčeho odrazit :slight_smile:

Boha, co dělali ženský kdy si, když nebyl internet? To opravdu neobleces dítě bez toho aby ti někdo řekl jak? Fouká? Prší? Svítí slunce? Do kočáru bych dala body s dlouhym rukávem, polodupacky, možná čepičku, podle větru, a slabá deka. Doma bez deky a čepice. Většinou se dava o jednu vrstvu víc než máš ty. Já 6ti měsíční dceru strojim stejně jako sebe od narození. Rid se podle toho jak má teplý zatylek, nemá být studený - jinak přidej vrstvu, pokud je teplý je to ok. Pokud je horký, uber vrstvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yse
923
6.6.20 18:23

@mackA159 Nevim co je na tom se zeptat? Taky jsem si u jednicky nebyla jista a kdyz nema kamaradku nebo maminku tak je ok, ze si umi poradit a zepta se tady. Ja mela nedonosene a potrebovalo vic tepla a zustalo to tak i po nekolika letech. U nas zatylek nefungoval, ale ruce a nohy byla jistota, nesmi byt studene. Radeji o slabsi vrstvu vic a da se kdykoliv ubrat. Pro me rada k nezaplaceni od moji mamky jak predejit ryme z prochladnuti - zakryte celo cepickou-na zimu poradnou tankystickou az k oboci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1025
6.6.20 18:34
@Anonymní píše:
Ahoj jak oblékat mimi ve 23 stupních venku a hlavně při stejné teplotě v bytě, čím ho prikryvate? Díky holky

Měsíční mimino.

Doma 23 stupňů: Dupačky, zavinovačka

Venku nad 20 stupňů: body, tepláky, mikina, čepice zakryjí teplou dekou.

Venku pod 20 stupňů: Dupačky, tepláky, mikina, vesta, čepice, dám do fusaku a zakryjí ještě lehkou dekou.

A když je fakt zima, třeba 8 stupňů, tak dám body, tepláky, mikinu a teplý overal a zakryjí ve fusaku dekou.

Nedivím se, že se ptáš, vím jaké to je když v okolí nemáš nikoho kdo ti poradí/pomůže. Dobrá pomůcka je, že dítě máš obléknout vždy o vrstvu víc než sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
6.6.20 20:06

Většinou prý se mimina spíš přehřívají, než nechávají mrznout, máme v sobě to,,ať je mu teplíčko" Pravda je, že dítě leží, nepohybuje se, zase ale do kočárku nefouká. Osobně rostu, když ve 30;C maminka v letních šatičkách a dítě ubedněné v tmavém kočáru, sotva malý otvor. Chápete někdo na co na kočárky v horku dávají ten tryt (slídu)? Nebo s takhle uzavřeným kočárem jezdí hodinu někde po obchodě, musí tam to dítě mít hrozně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
903
6.6.20 22:24

Novorozence bych doma při 21 stupních oblékla do overalu, popř. body s dlouhým rukávem a dupačkami (polodupačkami). Takto malé děti jsem ještě měla v tenké zavinovačce Swaddle me. Ven při této teplotě to samé (plus čepičku) a přikrýt tenčí dekou (v té korbičce si udělají vlastní mikroklima a mají tam ještě tepleji) - pokud jim silný vítr nefouká přímo do boudičky. Pokud ještě prší a dáš na kočárek pláštěnku, tak se jim tam teplota ještě malinko zvýší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
7.6.20 06:12

@alena1995 ty jo, a co by jsi dala kdyby bylo -5 stupňů? :mrgreen: vždyť to mimino musí být uvařené. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1025
7.6.20 06:25

@LenaMarry Hele, myslím, že sama vím jak obléct dítě ;). Bydlím na horách, tady sice je dvacet stupňů, ale fici tady jak blázen. Ještě jsem žádné své dítě neuvařila, můžeš být naprosto v klidu. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama