Jak odnaučit tříletou si trhat nehty?

Anonymní
11.2.20 12:47

Jak odnaučit tříletou si trhat nehty?

Prosím o radu, už nevím, co dělat. Dcera (3roky) si Furt trhá nehty. Vždy jí teče krev, strhne si to do víc jak půlky. :zed: neustále jí říkám ať to nedělá. Když to vidim, hned jí ruku chytnu nebo jí přes ní plácnu :nevim: hned vysvětlím, že to dělat nesmí, že jí poteče krev, bude jí to bolet.. ale stejně si pak všimnu, že má další prst rozervaný. Když ne přímo nehet, tak si trhá kůži kolem nehtů. :? Jak jí to odnaučit? Já ani partner si nehty netrháme, ani nekoušeme.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

213
11.2.20 12:54

Četla jsem o tomhle knihu, kde zkusili na nějakou dobu nasazovat rukavice, aby to nešlo, ale jestli to reálně nějak zabere, těžko říct :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2790
11.2.20 12:57

Upřímně, nevím jestli poradím. jestli si je kouše, strká do pusy přitom strhávání, tak zkuste ten hořký lak proti kousání nehtů, maj ho v lékárnách, a mívají i v drogeriích. Je potřeba ho teda přetírat častěji, on se to totiž docela rychle olíže, pokud tu chuť překoná.

Já si nehty koušu ještě v dospělosti, a ďobu do té kůžičky..naštěstí ne tak moc a do krve..a to se toho nedokážu zbavit. je to hrozný zvyk, je to taky tím že ty nehty se lámou a jsou takové tenké..přejde mě to jen když si nechám udělat umělý nehty,,což bohužel u malé holčičky nejde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 13:06

@Pennya právě že si je do pusy nestrká, trhá si je druhou rukou..

• Nahlásit
  • Citovat
11.2.20 13:10

Nauč ji jak jinak ventilovat stres. Nějaký mačkací balónek nebo něco co může likvidovat, ty nehty jsou po ruce.
Zkus pozorovat kdy to dělá, najít spouštěč a zabavit ji, případně ty spouštěcí chvíle eliminovat. Pokud je to třeba jakýkoliv stres, tak prostě naučit jiný zlozvyk. Kdyby kousala tak klidně kousat gumu, tužku, lepší než krvácení z prstů.
Na trhání mě zrovna nic nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13453
11.2.20 14:04

Zkus kineziologii, na podobný problémy zabírá dobře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama