Jít či nejít na kontrolu

Anonymní
23.1.20 22:48

Jít či nejít na kontrolu

Holky šli by jste na kontrolu? V úterý jsem blbě slapla byla jsem u lékaře s tím, že mám vyvrknuty a natažený kotník, rtg v poradku. Šla jsem tam s mírným otokem, bolestmi. Takto to vypadá dnes. Stále to bolí, blbě se mi chodí, otoky jsou stále. Na doporučení dr. Leduju, mažu, zavazují, mám nohu ve zvýšené poloze. Manžel mě žene zase na kontrolu, že se mu to moc nelíbí. Jaký máte názor jit/nejit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3790
23.1.20 22:53

No a je to teda v něčem horší, nebo stejný? Však je to dva dny, to žádnou velkou změnu čekat nemůžeš, já jsem se na vyvrknutý kotník nemohla postavit 14 dnů vůbec a pak ještě tak týden jen v nutných případech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
23.1.20 22:53

Já bych šla.. Máš to od úterý a vůbec se ti to nelepší.. Nic za to nedáš, maximálně tě pošlou domů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
23.1.20 22:56

Jo a koukám, že píšeš, že se ti blbě chodí… Rozhodně nedoporučuju podceňovat klidový režim. Opravdu ideální by bylo kdybys na tu nohu vůbec nestoupala. Jinak ti může zůstat vyskakující kotník, kamarádka pak musela dokonce na operaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1277
23.1.20 22:57
@Michelle_M píše:
No a je to teda v něčem horší, nebo stejný? Však je to dva dny, to žádnou velkou změnu čekat nemůžeš, já jsem se na vyvrknutý kotník nemohla postavit 14 dnů vůbec a pak ještě tak týden jen v nutných případech.

Souhlasím. Jsou to dva dny. Otok může přetrvat i týdny. Klidový režim, ledovat. Ja bych nikam nešla :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 22:58

Pokud máš pocit, že se to vůbec nelepší, tak raději běž. Raději v pátek než pak o víkendu na pohotovost. Při nejhorším tě zase pošlou zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 22:58

@Michelle_M snažím se chodit minimálně, ale na WC, dat dětem najíst musím. S dvěma malým detma úplně v klidu být někde. Hlídat je nemá bohužel kdo. Naštěstí starší syn ví, že na nohu nemůžu takže mi pomáhá jak to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.1.20 23:05
@Anonymní píše:
Holky šli by jste na kontrolu? V úterý jsem blbě slapla byla jsem u lékaře s tím, že mám vyvrknuty a natažený kotník, rtg v poradku. Šla jsem tam s mírným otokem, bolestmi. Takto to vypadá dnes. Stále to bolí, blbě se mi chodí, otoky jsou stále. Na doporučení dr. Leduju, mažu, zavazují, mám nohu ve zvýšené poloze. Manžel mě žene zase na kontrolu, že se mu to moc nelíbí. Jaký máte názor jit/nejit?

Ledovat, mazat, ortezu, nechodit. Za dva dny, se to nezlepsi. Pocitej tak 3 tydny. Bolet to bude. Zas tak hrozne to nevypada, nikam bych nesla. Pokud to neni zlomene, nic ti s tym stejne neudelaji

• Nahlásit
  • Citovat
3790
23.1.20 23:06
@Anonymní píše:
@Michelle_M snažím se chodit minimálně, ale na WC, dat dětem najíst musím. S dvěma malým detma úplně v klidu být někde. Hlídat je nemá bohužel kdo. Naštěstí starší syn ví, že na nohu nemůžu takže mi pomáhá jak to jde.

Chápu :kytka: Kdy tě pozvali na kontrolu? Nebo zkusit nejdřív zavolat svému doktorovi, jak se to vyvíjí a jestli je to tak v pořádku? Já jsem tehdy dostala úplně stejná doporučení jako ty a opravdu se to lepšilo pozvolna, já bych v tom hned neviděla problém. Ale samozřejmě pokud budeš klidnější a máš se k lékaři jak dostat, zítra si tam skoč, než čekat přes víkend či trčet na pohotovosti. Je to nepříjemné a nikdy bych nevěřila, jak bolestivé, po týdnu už jsem si myslela, že je to v cajku, tak jsem si ráno chtěla dojít na záchod bez berlí, no zpátky už mě musel manžel odnést, brečela jsem bolestí v předsíni… Naštěstí jsme ještě neměli děti a stalo se mi to těsně před Vánoci, takže byl klid a čas vyhrabat se z nejhoršího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 23:07

Ještě doporučuji doma,, pajdat " s pomocí židle. Po operaci mi nedali berle a jinak bych se doma nehnula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
23.1.20 23:12
@MichaelaHw píše:
Ještě doporučuji doma,, pajdat " s pomocí židle. Po operaci mi nedali berle a jinak bych se doma nehnula

Ano, židli jsem taky používala, kolečkovou nebo i obyč kuchyňskou, sice jsem berle měla, ale dodnes nevím, proč se jim říká fofrklacky, já s tím šla dvakrát po městě, když mě zrovna neměl kdo odvézt autem, myslela jsem, že mi upadnou ruce a rozhodně jsem s nimi nijak nefofrovala :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 23:18

@Michelle_M
Mě řekli, že po operaci mám na nohu normálně šlapat a že do měsíce budu v práci. Doma jsem byla přes 2 měsíce a noha bolí do teď. A to jsem zdravotník a doktor na doporučení - protekci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 23:26

@Michelle_M zítra ráno právě přijede manžel který mě může k dr. Vzít. Sama se na vesnici nehnu, nemocnice je cca 20 km od bydliště, autobus jezdí dist blbě a za volant si nesednu, nemám v pravé noze cit a jak je to oteklé tak s tím ani moc hýbat nemůžu. A když tak to docela dost bolí. Kontrolu nemám jen kdyby se to nelepsili. Modřínu a otok jsem měla mírný, když jsem šla k lékaři, od včera mám celou nohu od kotníku až k prstum oteklou. Na levé straně nohy jsem nic neměla od včera mám modrinu, otok, bolest.
Koukám, že to asi do neděle lepší nebude :zed:. Ach jo, co udělá jeden blbej krok. Jen už moc nevím jak omluvit syna ve školce, manžel bude na cestách a já se nemám jak dopravit :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
23.1.20 23:33
@Anonymní píše:
@Michelle_M zítra ráno právě přijede manžel který mě může k dr. Vzít. Sama se na vesnici nehnu, nemocnice je cca 20 km od bydliště, autobus jezdí dist blbě a za volant si nesednu, nemám v pravé noze cit a jak je to oteklé tak s tím ani moc hýbat nemůžu. A když tak to docela dost bolí. Kontrolu nemám jen kdyby se to nelepsili. Modřínu a otok jsem měla mírný, když jsem šla k lékaři, od včera mám celou nohu od kotníku až k prstum oteklou. Na levé straně nohy jsem nic neměla od včera mám modrinu, otok, bolest.
Koukám, že to asi do neděle lepší nebude :zed:. Ach jo, co udělá jeden blbej krok. Jen už moc nevím jak omluvit syna ve školce, manžel bude na cestách a já se nemám jak dopravit :roll: :roll: :roll:

Lepší být za přecitlivělou než si tam něco potento a mít problémy po X let nebo do konce života. A nemůže jiná maminka která také vozí dítě do školky? A nebo regulérní pravdu, jsem nechodící, nemůžu ho dopravit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 23:36

@MichaelaHw dám tedy na manžela a becgam se tam odvézt. Raději zbytečně než pak pozdě. nevím o jiné mamince, moc dlouho tady nebydlím takže moc nevím.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama