Jak oznámit rodičům stěhování

14.3.21 21:56

Jak oznámit rodičům stěhování

Dobrý den, brzy mi bude 16 a chci se stěhovat s přítelem. Mamka s tátou se rozvedli a jelikož jsem musela zůstat z osobních důvodů s mámou bydlíme teď spolu. Bohužel jsou špatné podmínky bydlení a připletli se do toho i osobní věci který mě tu opravdu ničí. S přítelem jsme už dlouho a rozumíme si našel byt který je cenově přijatelný takže teď se ptám. Jak to oznámit mámě? Nechci si s ní pokazit vztah ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16872
14.3.21 21:58

No oznámit. Si to představuješ hodně naivně.

Ty se sí na tom musíš domluvit a ona ti to musí schválit, protože jsi jaksi nezletilá. je tvůj zákonný zástupce.

A nejspíš od ní budeš chtít peníze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21540
14.3.21 22:03

Šestnáctileté dcery se běžně k příteli nestěhují. Rodiče za tebe do 18 let nesou odpovědnost. To tě přítel hodlá i živi? A co ty, jsi maximálně ve druháku na střední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3342
14.3.21 22:06

Ty jsi nezletilá a ona je za tebe zodpovědná. Takže když ti to nedovolí, tak smůla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20759
14.3.21 22:07

Oznámit? Holka, jsi nezletilá a tvoje matka má za tebe do tvých 18 narozenin odpovědnost. Pokud ti stěhování neschválí, a já bych to jako máma neudělala, tak se stěhovat nebudeš. Jak se budeš živit? Čím budeš platit nájem? Budeš si vydělávat nebo hodláš rodiče ždímat o alimenty? Takových odchodů z domovů jsem pár viděla a vždycky to dopadlo špatně. Nikdo z těch předčasně dospělých nedostudovala a vztahy se stejně rozpadly. V šestnácti nejsi zralá ani na vztah, ani na samostatný život, protože to přináší trochu radosti a spoustu odpovědnosti. Máš dost sebekázně, aby jsi dostudovala a nezačala školu flákat, protože nad tebou nestojí rodič? Jsi dost vyspělá, aby jsi dovedla budovat vztah, který přestane být jen radostí a zamilováním a bude se muset potýkat s každodenní realitou? Nejspíš ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.3.21 22:08
@divine woman píše: Šestnáctileté dcery se běžně k příteli nestěhují. Rodiče za tebe do 18 let nesou odpovědnost. To tě přítel hodlá i živi? A co ty, jsi maximálně ve druháku na střední.

@divine woman
Ano to máte sice pravdu ale moje máma se o mě nijak extra nestará. Většinou si vařím, peru atd sama takže bych to vše zvládla. Přítel už pracuje takže jo živil by mě než bych dodělala školu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26335
14.3.21 22:08

V 15 ti těžko máma dovolí se odstěhovat, kdo tě bude živit, co škola?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.3.21 22:12

@Janli ano to jsem. Na svůj věk jsem dost vyspělá. nepotřebuji „ruku rodiče“ Jak se říká školu studují dobře a tak to bude samozřejmě i na dále když si člověk dobře navrhne plán dne všechno jde. Od rodičů nic nepotřebuji přítel vydělává dost a až se naskytne nějaká ta brigáda třeba na víkend budu přispívat i já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26335
14.3.21 22:14

A kolik teda vydělává? Kolik mu je? Co nábytek do bytu, pračka atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.3.21 22:14
@Serpentini píše:
Ty jsi nezletilá a ona je za tebe zodpovědná. Takže když ti to nedovolí, tak smůla.

Jo to je mi samozřejmě jasné ale musím ji to nějak oznámit abych znala odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21540
14.3.21 22:15

Nepustila bych tě. Jsi ještě dítě, i když si myslíš něco jiného. Na dospěláckej život máš času dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 22:17

Můj tehdy přítel, dnes manžel, si mě také „adoptoval“ už po 15 roce.. Doma nebyly příznivé podmínky k žití a on měl jinou výchovu, takže u něj jsem i dozrála.. Po rodičích jsem rozhodně nic nechtěla, ani muž.. Naučili jsme se spolu žít. Vlastně bych řekla, že je dobře, že jsme se sestěhovali takhle brzo.. Člověk nemá tak výrazné osobní návyky v bydlení, takže je vše jednodušší. Jako by se to člověk teprve učil né přeučoval, což jde mnohem hůře..

Ale opravdu jsem „teoreticky“ dostala od rodičů svolení bydlet s ním. Muž je starší, takže zodpovědný, práci už měl v té době, pěkně vydělával, slušný.. Takže rodiče nemuseli mít strach.. Nevím jak ej to u tebe, co tě k tomu vede, musíš vědět ty.. Abys nepřilezla za mamkou za rok zpět.. Musíš vědět, že je přítel ten, který neuteče před problémy a zvládne se postarat o rodinu (nevím kolik mu je..)

• Citovat
  • Nahlásit
14.3.21 22:18
@pikola @pikola
@pikola píše:
A kolik teda vydělává? Kolik mu je? Co nábytek do bytu, pračka atd?

Tak výplatu tu oznamovat úplně nebudu ale když zaplatí nájem a věci které potřebuje zbyde nám 15000 +ještě moje alimenty. Nábytek už tam je pračku jsme už sehnali, jediný co chybí je lednička což až takový problém není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20759
14.3.21 22:19
@goodluck334 píše:
@Janli ano to jsem. Na svůj věk jsem dost vyspělá. nepotřebuji „ruku rodiče“ Jak se říká školu studují dobře a tak to bude samozřejmě i na dále když si člověk dobře navrhne plán dne všechno jde. Od rodičů nic nepotřebuji přítel vydělává dost a až se naskytne nějaká ta brigáda třeba na víkend budu přispívat i já.

Pokud jsi tak vyspělá, tak proč se potřebuješ nalepit na dalšího člověka a nechat se od něj živit? Tohle dospělý člověk nedělá. To dělá dítě, který je na to zvyklý od rodičů. Nejdřív dokaž, že jsi schopná samostatnýho života včetně zajištění financí a pak teprve plánuj život bez rodičů. Ty jen měníš živitele, ty se neosamostatňuješ. Máš představu, kolik takový život stojí? Živit dva lidi z jednoho platu, to je darda a je otázka, jak dlouho to bude tvého přítele bavit. Teď máte růžový brýle, ale ty vám hodně brzo spadnou. Brigádu jsi mohla mít už dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.3.21 22:23
@Anonymní píše:
Můj tehdy přítel, dnes manžel, si mě také „adoptoval“ už po 15 roce.. Doma nebyly příznivé podmínky k žití a on měl jinou výchovu, takže u něj jsem i dozrála.. Po rodičích jsem rozhodně nic nechtěla, ani muž.. Naučili jsme se spolu žít. Vlastně bych řekla, že je dobře, že jsme se sestěhovali takhle brzo.. Člověk nemá tak výrazné osobní návyky v bydlení, takže je vše jednodušší. Jako by se to člověk teprve učil né přeučoval, což jde mnohem hůře..Ale opravdu jsem „teoreticky“ dostala od rodičů svolení bydlet s ním. Muž je starší, takže zodpovědný, práci už měl v té době, pěkně vydělával, slušný.. Takže rodiče nemuseli mít strach.. Nevím jak ej to u tebe, co tě k tomu vede, musíš vědět ty.. Abys nepřilezla za mamkou za rok zpět.. Musíš vědět, že je přítel ten, který neuteče před problémy a zvládne se postarat o rodinu (nevím kolik mu je..)

Nad tím vším se přemýšlela. Jsem si tím jistá kdykoliv jsem měla problém neváhal a pomohl o což se snaží i teď. oba víme do čeho jdeme. Když by to byla nějaká pubertální láska která skončí za rok nikdy by jsme do tohohle nesli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat