Zapsání manželky do půlky domu manžela

1
14.3.21 06:42

Zapsání manželky do půlky domu manžela

Zdravím,

manžel dostal darovací smlouvou dům napůl se svým bratrem, jsou tam dvě věcná břemena na užívání domu. Má otázka je, jestli je to možné a co je vše potřeba zařídit a kolik by to stálo, kdyby mě manžel do katastru pripsal na svou půlku domu?

Docela by mě to mrzelo, a necítila bych se tam jako doma, když už se tam budeme jednou stěhovat a opravovat to, cítila bych se že opravujeme cizí… Na internetu sem našla různá tvrzení ale chtěla bych vědět co tedy platí pro 2021.

Děkuji za každou odpověď. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1417
14.3.21 06:46

@Raketka97 Dar mezi manželi je zdarma, resp. bez daně, takže byste max zaplatili myslim 1000 za zápis na katastr, ale opravdu chceš vlastnit nemovitost, kterou jsi neporidila? Kdybyste se rozvadeli, bude te z ni muset vyplatit, což je od tebe vycurane. Ale i tak mas normálně nárok na investice, které do objektu vložíš, resp. poměrnou část.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
14.3.21 06:48

Proč by tě tam měl zapisovat? Sice jste manželé, ale to nemusí trvat věcně, kdybyste se náhodou rozvedli, tak by tě musel vyplatit. Nebo jestli to byl nápad manžela, to by bylo něco jiného. Tam budete všichni dohromady nebo bratra vyplatíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20680
14.3.21 06:54

Co k tomu potřebujete zjistíš na katastru. Ale musel by být tedy pěkný vůl, aby na tebe něco psal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7630
14.3.21 07:16

To bych po manželovi nikdy nechtěla. Naši jsou manželé přes 30 let a dům je jen na mamku, to stejný u tchanovcu. Tam je vlastník zase tchán. Ale k otázce, stačí zajít na katastr s overenou darovací smlouvou. Nebo poslat poštou s jejich formulářem, najdeš na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
14.3.21 07:20

Podala si to blbě, nemyslela jsi to tak, aby tě manžel uvedl spoluvlastníka té jeho půlky a nebo nějakým způsobem to vyřešit tak aby jsi při nastěhování a investování do baráku neodešla s holým zadkem, nebo fakt chceš aby na tebe manžel přepsal tu jeho půlku ale ty byl fakt blbej. A navíc bych se určitě nestěhovala do baráku který má více majitelů a ještě věcné břemeno, nebude to dělat dobrotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3630
14.3.21 07:38
@Raketka97 píše:
Zdravím,

manžel dostal darovací smlouvou dům napůl se svým bratrem, jsou tam dvě věcná břemena na užívání domu. Má otázka je, jestli je to možné a co je vše potřeba zařídit a kolik by to stálo, kdyby mě manžel do katastru pripsal na svou půlku domu?

Docela by mě to mrzelo, a necítila bych se tam jako doma, když už se tam budeme jednou stěhovat a opravovat to, cítila bych se že opravujeme cizí… Na internetu sem našla různá tvrzení ale chtěla bych vědět co tedy platí pro 2021.

Děkuji za každou odpověď. :)

Na místě manžela by prioritou mělo být vyplacení a vyvazani bratra. Rozhodně bych na jeho místě neinvestovala ani korunu do něčeho, co mi nepatří. Ty věcný břemena jsou taky nic moc. Takový trochu danajský dar. Nicméně, nechápu, proč by tě měl manžel na katastr zapisovat? Tys mu něco taky dala? Trochu zlatokopka, ne? A manze by musel být úplně blbej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1322
14.3.21 07:49

Nechápu o co všem tady jde. Pokud tam plánujete bydlet a financovat ten dům společně, tak logicky bys měla být uvedená jako spoluvlastník.
Moji rodiče na mě taky chtěli přepsat barák, no domluvili jsme se, že to přepíšou až po mojí svatbě a rovnou i na manžela, který na baráku docela intenzivně maká, takže je náš společný.
Tady se lidi ohánějí zlatokopkama, ale když pak ženská napíše, že odchází od manžela s holým zadkem, protože barák není její, tak jí všechny sepsujou, proč do něj rvala prachy. Evidentně je tady vždycky všechno špatně.

Jak už tady psali: mezi manželi, nebo v rodinně jsou dary zdarma, takže tisícovka za katastr a je to. Ale pak by jste se asi měli dohodnout s bratrem a případně ho vyplatit a snažit se vyvázat i z těch věcných břemen, pokud je to vůbec možné.
Banky na tak zatížené nemovitosti nechtějí dávat hypotéky totiž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14151
14.3.21 07:52

To uz prehanite :nevim:

@Raketka97 Manzel ti muze darovat cast sveho podilu, ale teprve az bude jeho vlastnikem. Tim se stane po zapisu do katastru.
Pokud by chtel byt jeho bratr vyplacen, pak bych na tvem miste na spoluvlastnictvi trvala, protoze by byl vyplaceny z vasich spolecnych penez v manzelstvi. Tak uz by slo o prodej jeho podilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
14.3.21 07:53

@LilyJane Přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46768
14.3.21 07:55

Mne taky prijde normalni, ze chce na tebe prepsat cast nemovitosti, ono se u rozvodu tezko prokazuje, kolik kdo do domu investoval. Darovaci smlouvu si nechce sepsat u pravnika. Ta se pak zasila na katastr, poplatek za vklad na katastr se zvysil na 2000 Kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3909
14.3.21 07:59

Tez bych nespravovala dum, ktery mi nepatri, za svoje penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
14.3.21 08:00

Manzel ti chce darovat svou pulku? Nebo je to tvuj napad? Budete bratra jeho vyplacet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3909
14.3.21 08:02

Ale zaroven bych nespravovala dum, ktery manzel vlastni na pul s nekym. Leda ze by meli presne vymezeno, co je koho. Jinak by se vam to mohlo jednou vymstit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
14.3.21 08:03
@LilyJane píše:
Nechápu o co všem tady jde. Pokud tam plánujete bydlet a financovat ten dům společně, tak logicky bys měla být uvedená jako spoluvlastník.
Moji rodiče na mě taky chtěli přepsat barák, no domluvili jsme se, že to přepíšou až po mojí svatbě a rovnou i na manžela, který na baráku docela intenzivně maká, takže je náš společný.
Tady se lidi ohánějí zlatokopkama, ale když pak ženská napíše, že odchází od manžela s holým zadkem, protože barák není její, tak jí všechny sepsujou, proč do něj rvala prachy. Evidentně je tady vždycky všechno špatně.Jak už tady psali: mezi manželi, nebo v rodinně jsou dary zdarma, takže tisícovka za katastr a je to. Ale pak by jste se asi měli dohodnout s bratrem a případně ho vyplatit a snažit se vyvázat i z těch věcných břemen, pokud je to vůbec možné.
Banky na tak zatížené nemovitosti nechtějí dávat hypotéky totiž.

Tak ono samozřejmě jde u rozvodu prokázat, kolik kdo do rekonstrukce vložil, aniž by musel být spoluvlastník. Není důvod, aby musela zakladatelka odcházet s holým zadkem. Pokud někdo cpe prachy do cizí nemovitosti a nepojistí si to, jeho blbost. Ta tvoje logika mi tudíž žádnou logiku nedává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat