jak papat lžičkou

1102
16.10.06 15:14

jak papat lžičkou

zkouším malému dávat zeleninku lžičkou. Moc se mu to nelíbí(slabí výraz).Jaké stím máte zkušenosti. Vím že to chce trpělivost a každé mimi je jiné. Jak dlouho to trvalo u vás?Co by ste mi poradili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

700
16.10.06 15:39

Já přikrmuju asi měsíc a lžičkou začala hezky papat asi tak před týdnem… :lol: Teď sní asi půl skleničky, záleží co vařím a nebo co koupím. Víc jí ale jedou ty kupované 8O :? A já se těšila jak budu vyvářet. Když to namíchám tak to taky papá, asi musím pomalu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
16.10.06 15:57

Ahoj,

jestli začínáš přikrmovat, tak to je normální. Já jsem od 6. měsíce říkala, že Matýsek nejí, ale ochutnává. Takže když snědl 2 lžičky, byl to úspěch. Jíst jsme začali asi až od 9. měsíce - to už má ráno ovoce, v poledne zeleninu, odpoledne křupky, případně další ovoce a večer kaši.

Ale furt se řídím tím, že když nechce, tak nechce.. a nenutím mu to.

A jak jíst lžičkou? No, já jsem mu ukázala, že má otevřít pusu. Nebo jsem se dotkla rtíků - a on sám otevřel. Taky na začátku dostal lžičku a krmil se sám. To už teď ne, protože jen rozpatlává. Když to bylo ještě 50/50, tak jsem ho ale nechala.

Osvědčily se mělké lžičky (máme babylove z DM) a jídla dávat jen trošku, hlavně na začátek lžičky. Jo, a ze začátku hodně ředěné. Já nejdřív nechtěla dělat polívky, ale pak jsem si všimla, že když to má konzistenci skoro jako mlíčko, tak toho víc sní. Taky pozor na teplotu - ofoukané je to třeba jen na povrchu, ale vevnitř (lžičky) to může být ještě horké.

No, a dnešní zkušenost: Matýsek je nachlazený, takže to, že mi už asi 5. den skoro nic nejí, mě nepřekvapuje. Dneska jsem mu ale podala jeho „jídelního kamaráda“ - tučňáka z IKEA -hrál si s ním a jedl jedna báseň, tj. snědl půlku porce. Jakmile se totiž začne odvracet/blbnout, tak chvíli počkám, zkusím to ještě jednou a pokud ani nový pokus nevyjde, tak s jídlem končím.

Dobrou chuť!

Nanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
16.10.06 18:22

Pilcando,

dost záleží i na lžičce jako takové. Já mám takovou prastarou mělkou kávovou. Špičku má zašpicatělou víc, než je dneska zvykem, ale přesně padne do malé pusinky.
Ze začátku, když jsme jeli k rodičům, chtěla jsem se pochlubit, jak jí to jde a použila jsem u nich jejich lžičku. A vůbec to nešlo. Od té doby si své „nástroje“ vozíme s sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
16.10.06 20:17

Dle mě jde o to, najít ten správný fígl, jak jídlo ze lžičky dostat do papulky. Jája zpočátku pusu vlastně ani neotvíral … ale využila jsem každého povolení rtů a lžičku do pusy šoupla… zpočátku to ani pořádně ještě neuměl zpracovat, takže mu to pak i teklo ven :lol: . No když to tak řeknu, tak jsem to do něj prostě cpala lžičku za lžičkou :wink: . Postupně se naučil jak otvírat papulu, tak i pěkně polykat. A přesně jak psala Nanka - když po dvou lžičkách už pusu neotevře, tak počkám, dám znovu .. nechce, tak „jde od stolu“. I když Jája hlavně začne dělat vylomeniny, házet svojí lžičku po zemi, prskat, koukat kde co lítá a pusu neotevře, nebo otevře a obsah následně vyplivne …

Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
5890
17.10.06 10:05

stejne jako Andelka- propasovala jsem jidlo, kdyz trosinku povolil pusu, ted uz otvira, ale trvalo to.

LZICKY -mame plastove babylove z DM s dlouhou rukojeti, jsou super na krmeni i tech malych deti, dobre uzke ;)

D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama