Jak péct v silikonové formě?

Anonymni
10.5.07 14:21

Jak péct v silikonové formě?

Ahoj holky, poradíte?
Dostala jsem silikonovou formu na bábovku a nedaří se mi upéct klasickou piškotovou bábovku
v horkovzdušné troubě.
Díky Iva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

380
10.5.07 14:45

A jak se ti to nedari? Nejde vyklopit nebo jak? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
10.5.07 14:46

Taky by mě zajímalo, v čem je problém - lepí se na formu nebo je polosyrová?
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
10.5.07 15:00

Ahoj, a v čem je konkrétně problém? Já mám silikonovou formu i horkovzdušnou troubu a problém s bábovkou jsem neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
11.5.07 08:53

Ahoj:o)) já sice neporadím ale trošku přicmrndnu" z jiného soudku:o))) Já bych radši používala formu normální než silikonovou… před necelým rokem běžel v TV pořad o tom, že v ČR nejsou přesně stanoveny normy pro silikonové formy a když je ve výzkumáku rozřezali a prozkoumali, tak zjistili, že se při vyšších teplotách uvolnuje a ted nevím co…

U nás to prý není ošetřené, a tak se můžou používat, třeba ale prý v Německu by na trh nesměly…

No já moc nepeču tak nepoužívám ani jednu:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
11.5.07 10:24

NO to byly formy z Tescoma, ale treba takové formy z Tupperware jsou nezávadné, v atestech vycházejí dost dobre.

Pravda silikoovou formu z Lidlu za 90,– Kč tmavě modré barvy bych si asi nekoupila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
11.5.07 15:44

Před prvním pečením musíš vymazat formu tukem ( Lukanou ). Jednou za čas je to vhodné zopakovat. Jinak já peču bábovku bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.5.07 20:22

Díky za odpovědi - nedaří se mi to tak, že je nedopečená - světlá.
Právě nevím jestli je to teplotou a nastavením trouby nebo formou?
Iva

• Nahlásit
  • Citovat
1
4.9.11 09:34

Ahojky, můžete mi poradit?
Zkusila jse v silikonové formě bábovku a vůbec mi nešla vyklopit. Co dělám špatně :-(
Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Maiia
25.2.12 11:44

Boule

Ahojte,
prosím nevěděl by někdo co udělat, když peču v silikonové formě, tak se mi vždycky bábovka uprostřed vyboulí :(
Poraďte prosím, zkoušela jsem různé recepty, ale vždycky to dopadne stejně… Děkuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
9120
25.2.12 12:43

Těsto má vždycky tendenci uprostřed vyskočit, to je normální :nevim: Pak bu%D seříznot nebo ještě horké otočit a boule se trochu srovná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
NikisekV
18.5.13 09:24

Dobrý den, dostala jsem silikonovou formu a bábovka se mi vždy hned od začátku začne připalovat. Připálený je především vrch bábovky a okraje (tam, kde přiléhá k formě). Peču v plynové troubě

• Nahlásit
  • Citovat
miladu
23.11.13 01:34

jak vyklopit bábovku ze silik.formy?

Ahoj. Můj dotaz je stejný jak ten Váš. Formu nevymazávám ale bábovku po upečení nikdy nemůžu vyklopit, takže jsem to po třetím pečení vzdala a péct už ji nebudu. Koupila jsem si ale formu vánočního stromku, je o hodně menší, mám formu vymazat? co mám udělat, aby se stromek vyklopil? Poradí mi někdo? Na kolika stupních v troubě pečete stouto formou? děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
274
23.11.13 03:09
@miladu píše:
Ahoj. Můj dotaz je stejný jak ten Váš. Formu nevymazávám ale bábovku po upečení nikdy nemůžu vyklopit, takže jsem to po třetím pečení vzdala a péct už ji nebudu. Koupila jsem si ale formu vánočního stromku, je o hodně menší, mám formu vymazat? co mám udělat, aby se stromek vyklopil? Poradí mi někdo? Na kolika stupních v troubě pečete stouto formou? děkuji za radu.

Ahoj, já když peču v silikonové formě, vypláchnu jí před nalitím těsta studenou vodou - jak to bylo v návodu :) A nikdy jsem problém neměla. Peču na tolik stupňů co normálně, takže bábovka na 180. Nikdy jsem s tím problém neměla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.14 11:04

Pečení v silikonové formě

Dobrý den všem
I my jsme podlehli silikonu a zkusili ty od teskomy.
Bohužel ani jednou se nám řádně nevyklopili.
Co děláme špatně? Poradí někdo Slávek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama