Jak postupovat?

497
14.2.16 15:14

Jak postupovat?

Prosím všechny o radu, pomoc…Minulý týden jsem zakoupila zboží v Planeu (Tablet) na splátky, bohužel to byl nevhodný dárek, sešli se nám doma dva, měl to být dárek, potřebuju vrátit zboží, lze to??Dnes mi na prodejně prodavající řekla, že to musím zítra dojít řešit s vedoucím, potřebovala bych nějaké eso, jsem na mateřské a druhý tablet by nám byl k ničemu, nemluvím o tom, že až doma jsem si přečetla, že přeplatím jednou tolik :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22318
14.2.16 15:19
@sladkare píše:
Prosím všechny o radu, pomoc…Minulý týden jsem zakoupila zboží v Planeu (Tablet) na splátky, bohužel to byl nevhodný dárek, sešli se nám doma dva, měl to být dárek, potřebuju vrátit zboží, lze to??Dnes mi na prodejně prodavající řekla, že to musím zítra dojít řešit s vedoucím, potřebovala bych nějaké eso, jsem na mateřské a druhý tablet by nám byl k ničemu, nemluvím o tom, že až doma jsem si přečetla, že přeplatím jednou tolik :(

To je prostě neuvěřitelné… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11965
14.2.16 15:20

Pokud jsi kupovala v kamenne prodejne, tak to myslim zpet vzit nemusi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
14.2.16 15:22

No uvidíme na jakého vedoucího natrefím, ale moc tomu nedávám :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
14.2.16 15:51

Proč kupujete dárek na který nemáte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
14.2.16 15:55

Neuvěřitelné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
14.2.16 16:03

Od jakékoli smlouvy můžeš odstoupit do dvou měsíců od jejího uzavření. Prodejce může tuto lhůtu zkrátit na 14 dnů. Pokud o lhůtě neinformuje, platí ty 2 měsíce, ale raději tam naběhni co nejdříve. Upravuje to tuším NOZ, ale jistě ti to tu někdo upřesní lépe. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
14.2.16 16:04
@sladkare píše:
No uvidíme na jakého vedoucího natrefím, ale moc tomu nedávám :(

Jak jako moc tomu nedávám? Si nenech s..t na hlavu, na odstoupení máš právo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
14.2.16 16:05
@MarkétkaU píše:
Proč kupujete dárek na který nemáte?

Rada nad zlato :pankac: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
14.2.16 16:05
@Gina108 píše:
Od jakékoli smlouvy můžeš odstoupit do dvou měsíců od jejího uzavření. Prodejce může tuto lhůtu zkrátit na 14 dnů. Pokud o lhůtě neinformuje, platí ty 2 měsíce, ale raději tam naběhni co nejdříve. Upravuje to tuším NOZ, ale jistě ti to tu někdo upřesní lépe. ;)

může odstoupit od splátek ale ne vrátit zboží

• Nahlásit
  • Citovat
23860
14.2.16 16:07

Tak tady to máš, dokonce můžeš odstoupit do 1 roku.

http://www.podnikatel.cz/…ik/f4584761/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
14.2.16 16:09
@Nafrněná píše:
může odstoupit od splátek ale ne vrátit zboží

Na základě čeho tak soudíš? Koupě zboží, to je také smlouva jako každá jiná, i když není uzavřena písemně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
14.2.16 16:10
@Gina108 píše:
Tak tady to máš, dokonce můžeš odstoupit do 1 roku.http://www.podnikatel.cz/…ik/f4584761/

Ne. §1829 patří pod „Uzavírání smluv distančním způsobem a závazky ze smluv uzavíraných mimo obchodní prostory“

Koupě v obchodě, kamenné prodejně, tam nespadá.
Toto platí pouze pro nákup online. :zed:

Čtěte ten NOZ v kontextu, prosím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
14.2.16 16:11
@Gina108 píše:
Na základě čeho tak soudíš? Koupě zboží, to je také smlouva jako každá jiná, i když není uzavřena písemně.

v kamenné prodejně ti nemusí vzít zpět zboží v žádné zákonné lhůtě, to platí jen u eshopu… může odstoupit od splátek, musí všechno zaplatit, úroky atd, nevím podle smlouvy a tablet si může nechat (pokud ho doplatí)… zpět jí ho na 99% nevezmou, jedno procento je hoooodně vstřícný vedoucí

• Nahlásit
  • Citovat
11595
14.2.16 16:12
@Gina108 píše:

radíš blbosti, fakt si to sama prostuduj, at nejsi někde jednou sama prekvapená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama