Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahojky holky chtěla jsem se zeptat jak poznám poslíčky? Mám od 24tt takové stahování dělohy, ale jen při větší zátěži, myslíte že by to mohli být poslíčci? Teď jsem ve 29tt a občas je mám a začínají být bolestivé…děkuji ![]()
To stahování dělohy je asi „tvrdnutí břicha“ - je to normální, ale nemělo by to být moc často a hlavně nesmí to bolet - ve 29.tt je podle mě na bolestivé poslíčky brzo, osobně bych se nechala zkontrolovat mimčo je ještě hodně malinký a nezralý…
Je to takové nepříjemné ale jen jednou za měsíc to mám třeba
miminko je v pořádku byla jsem na kontrole a zapoměla jsem to říct doktorovi, no je fakt že máme zemědělství tak docela náročný no asi bych měla zvolnit ![]()
@hanula23 píše:
To stahování dělohy je asi „tvrdnutí břicha“ - je to normální, ale nemělo by to být moc často a hlavně nesmí to bolet - ve 29.tt je podle mě na bolestivé poslíčky brzo, osobně bych se nechala zkontrolovat mimčo je ještě hodně malinký a nezralý…
miminko je v pořádku byly jsme na kontrole a vše je jak má ![]()
@Pajulka90 jednou za měsíc
od 24tt do 29tt? Takže jsi to měla jen jednou
nejspíš ti tvrdne břicho ![]()
A je docela možné že mi to magnesko pomohlo i na to břicho protože spíš mi to odeznělo jak jsem ho začala brát ![]()
To mi začaly ty nepříjemné jinak má stahování dělohy a rozztahování dělohy od 20tt jsem to špatně napsala omlouvám se ![]()
@Pajulka90 dle tvých předešlých založených témat jsi dost vystrašená těhule
užívej si to, brzo to zkončí a uvidíš že se ti bude po břichu stýskat ![]()
Já to trochu uvedu na pravu míru, myslím, že nejsem tak vystrašená ´, ale nějak nevěřím, že by moje těhu bylo dokonalé, myslím tím bez problému samozřejmě, že mám problémy jako každá těhule, ale myslela jsem tím ty vážnější, celý život se mi nějak nedařil, tak nevěřím trošku že by se mi konečně poštěstilo ![]()
Před porodem jsem vyčetla, že poslíčci se můžou objevovat už kolem 25tt
Ale to, co popisuješ, je spíš tvrdnutí břicha. Po námaze nebo třeba nějakém stresu je to obvyklý. Samovolně - no, mně doktor říkal, že u některých žen je to problém i několikrát denně, u některých nevadí ani dvacetkrát denně. Ale jestli jsi to měla zatím jen parkrát, tak v pohodě.
Poslíčci prý bolí jako při menstruaci, u mě to bylo něco jako kdybych se hodně praštila do zad - musela jsem to vždycky rozdýchat.
No já to měla párkrát tak je fajn, že nic hrozného mě nečeká, už mám docela plné kecky doktorů během těhu jsem byla u tolik doktorů že už bych se něčím takovým nechtěla moc zabývat
no každopádně budu muset zvolnit ted bych měla si těhu už jen užívat ![]()
@Pajulka90 pokud máš bolestivé stahy, tak se šetřit - ať se Ti to nerozjede
Jinak nwm, mám stahy od 18 tt, 24 tt se mi začal rozjíždět porod.. teď občas stahy jsou, ovšem jak poznat, že jsou to fakt jen poslíčci, to netuším..
Tak poslíčci a tvrdnutí.. já měla tvrdnutí už dvakrát a s tím jsem jela rodit. žádný MS bolesti jsem neměla.
Ted už tři týdny trpim, s každým tvrdnutím i po půl hodině mám bolest, ale spíš jakoby tlak na močák, nic hrozného, ale profunět to tu minutku musím.
Jsem 36tt a jak řikam timto trpim už 3 tydny a dole se nic neděje, malý je vysoko, vše zavřené…