Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Vana ani sprcha u me jako identifikator nepomohly, poznala jsem to tak, ze poslicky (i silne) slo zaspat, kontrakce me budily ![]()
Ahoj, já si taky lámala hlavu, jak odliším opravdové kontrakce od poslíčků, pak mi 3 týdny před termínem praskla nečekaně voda a bylo jasno hned
. Zátku jsem vyhlížela též a dočkala se jí až při otvírání v porodnici, kontrakce u mě byly dost podobné bolesti při MS, jen několikanásobné. PA tedy tvrdila, že to kontrakce ještě nejsou - malý byl asi za 20 minut poté venku, takže si dovolím tvrdit, že byly
A jedno varování na závěr - na plodovku bacha, je to pěkně kluzký vynález. Já po ní uklouzla a zlomila si rameno. V porodnici na mě tedy koukali jak na přírodní úkaz, prý tam nikdy nic takového neviděli
. Tak ať to Ty máš bez komplikací a pokud možno rychlé.