Jak poznat sílu menstruace?

Anonymní
24.1.21 10:15

Jak poznat sílu menstruace?

Dobrý den

omlouvám se za tak divny tema, ale - jak poznat co je slabší, bezna nebo silná menstruace? Každá žena to přece hodnotí jen dle sebe. Kamarádka mi včera řekla, ze má extrémně silnou menstruaci a ze používá tampon a vydrží max 2h.

Já do teď tvrdila, ze mám menstruaci silnou, ale stačí mi 3 tampony normální velikosti na cely den. Další dny používám mini a taky mi bohatě stačí 3 za den.

Tak co je tedy normální a silná menstruace? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20580
24.1.21 10:27

3 tampony na den mi nepřijde jako silna. Já to teda nepočítám kolik čeho spotřebuju, ale když to mám silně, tak mám třeba i hodně nízký tlak, je mi zle od žaludku, sem bledá, krvácení jak po porodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4412
24.1.21 11:06
@Anonymní píše:
Dobrý den

omlouvám se za tak divny tema, ale - jak poznat co je slabší, bezna nebo silná menstruace? Každá žena to přece hodnotí jen dle sebe. Kamarádka mi včera řekla, ze má extrémně silnou menstruaci a ze používá tampon a vydrží max 2h.

Já do teď tvrdila, ze mám menstruaci silnou, ale stačí mi 3 tampony normální velikosti na cely den. Další dny používám mini a taky mi bohatě stačí 3 za den.

Silna menstruace mi rekl gynekolog je 7 velkych vlozek na silne krvaceni za 24h

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15331
24.1.21 11:39

3 tampony na den a ty myslíš že je to silná ms? To fakt není, ja mam tampon na max 1,5hodinu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30395
24.1.21 11:43
@Anonymní píše:
Dobrý den

Tři za den? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A tomu říkáš silná? Tři za den já říkám, že mi končí.

Já mám po porodu tak silnou MS, že si třena zavedu tampon, zvednu se z toalety, jdu si umýt ruce a musím si ho vyměnit. A to není nadsáznak, to se mi fakt mnohokrát stane. Jak, když otočíš kohoutek.

Dobrá, moje MS asi není silná, ta je dva dny extrémně silná, ale to, co popisuješ ty, je určitě slabá.

Navíc, jak píše @Kriss Tina u silné menstruace cítíš tu ztrátu krve, jsi bledá, slabá, motá se ti hlava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 12:12

No nemusíte se do mě snad navážet ne? :roll:

Já rikam ze každá žena to hodnotí dle sebe a já nikdy v životě nepotřebovala víc jak třeba ty 3 max 4 tampony za den a po 2 dnech už jen mini.

Tak jsem se zeptala.

• Citovat
  • Nahlásit
432
24.1.21 12:18

Tak já mám zkušenost ze vším. Silná ms je u mě 8-10 tamponu za den, normální 4-6 tamponu, u slabé by mi stačily 2-3, ale kvůli hygieně je měním častěji. Používám tampony velikosti normal, když to mám slabé tak mi stačí i mini.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
24.1.21 12:21

A hodnotit to nemůžeš dokud u sebe nepoznáš sílu všech ms. Pokud mas celý život stejné krvácení, tak to nepoznáš. Mne se to teda tak různě střídá. A někdy mám i takovou že když si vyndam na wc tapon, tak to ze mě teče proudem, ale to bývá u silné ms třeba jen druhy den ms, pak se to ustaluje. A tomu říkám silná ms 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30395
24.1.21 12:34
@Anonymní píše:
No nemusíte se do mě snad navážet ne? :roll:

Já rikam ze každá žena to hodnotí dle sebe a já nikdy v životě nepotřebovala víc jak třeba ty 3 max 4 tampony za den a po 2 dnech už jen mini.

Tak jsem se zeptala.

Vždyť se do tebe nikdo nenaváží :nevim:
Jenom je to trochu legrační, říkat MS, kdy ti stačí tři tampony na den (!) silná :mrgreen:

Ale zeptala ses a budeš to vědět. Ja používám ty největší tampony a když jedu první den do práce, tak často ješět MS kalhoty a vložku. A přestože cesta trvá 30 minut, tak se mi mnohokrát stane, že jsem musím v metru na záchod, ten největší tampon je protečený až na tu vložku a když si ho vyjmu, padají cucky a vyloženě to crčí.

Ale tomu neříkám „silná menstruace“, to už je „extrasilná“. Normální to není, ale dělat se s tím bez hormonů nic nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
24.1.21 12:35

Taky jsem nad tim nedavno premyslela… Ja si vystacim max. s temi 3 tampony na den, kdyz jsem pracuju z domu, staci mi i toaletni papir, ktery menim pri kazde navsteve toalety.

Kdybych mela tak silne mesicky, jak popisuji nektere prispevatelky, tak bych se zblaznila. :zed: Uz pri tech 3 tamponech mi menstruace nekdy prisla hodne silna (protoze to jinak neznam).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30395
24.1.21 12:35
@Anonymní píše:
No nemusíte se do mě snad navážet ne? :roll:

Tak jsem se zeptala.

A to jsem měla do těhotenství normální MS, tohle nastalo až po.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30395
24.1.21 12:39
@Sardelka píše:
Taky jsem nad tim nedavno premyslela… Ja si vystacim max. s temi 3 tampony na den, kdyz jsem pracuju z domu, staci mi i toaletni papir, ktery menim pri kazde navsteve toalety.Kdybych mela tak silne mesicky, jak popisuji nektere prispevatelky, tak bych se zblaznila. :zed: Uz pri tech 3 tamponech mi menstruace nekdy prisla hodne silna (protoze to jinak neznam).

Zbláznila… Nenaděláš nic :cert:
Prostě je to jeden s problémů, co člověka potká. Musíš být dva tři dny v měsíci stále v dosahu WC. A jet trojitou ochranu - ms kalhotky, vložka a největší tampon.

Blbý je hlavně to, že prostě ztrácíš to krev. Je ti zle, prudce klesá železo, musíš ho dosypávat. Jako po krevní ztrátě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
24.1.21 12:48
@Bábrdl píše:
Prostě je to jeden s problémů, co člověka potká. Musíš být dva tři dny v měsíci stále v dosahu WC. A jet trojitou ochranu - ms kalhotky, vložka a největší tampon.Blbý je hlavně to, že prostě ztrácíš to krev. Je ti zle, prudce klesá železo, musíš ho dosypávat. Jako po krevní ztrátě.

Jsi statecna! Mamka to popisovala stejne, trochu nevybirave slovy: “krve jak z prasete.” :mrgreen:

Ja jdu za tri mesice do Caru a predpokladam, ze tahle otazka tam padne, tak alespon budu moct kompetentne odpovedet :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
24.1.21 12:49
@Bábrdl píše:
Prostě je to jeden s problémů, co člověka potká. Musíš být dva tři dny v měsíci stále v dosahu WC. A jet trojitou ochranu - ms kalhotky, vložka a největší tampon.Blbý je hlavně to, že prostě ztrácíš to krev. Je ti zle, prudce klesá železo, musíš ho dosypávat. Jako po krevní ztrátě.

Já mám to samé, jen naštěstí nepociťuji anémii. Jen mě to prostě hrozně štve. A takhle silné to mám jen 1 den. Naštěstí nemusím do práce, ale stačí mi třeba jít po dítě do školky. Taky to mám až po porodech. A vážně s tím nejde dělat nic kromě hormonů? Mně myslím trochu pomohl Ascorutin, ale fakt jen trochu. Teď čekám, jaké to bude po dalším porodu. Jedna paní mi doporučovala čínskou medicínu. Do HA se mi po předchozích zkušenostech nechce, ale můj gynekolog taky tvrdí, že nic jiného s tím dělat nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7317
24.1.21 15:20

Jestli tě uklidním, kolikrát jsem taky přemýšlela, jestli je moje silná ms objektivně silná a jak to poznat. Vlastně mě to ani nenapadlo, dokud na SŠ spolužačka nevytáhla z batohu ty největší o. b. tampony s tím, že každou přestávku chodí měnit. 8o Protože jsem vždycky používala vložky s fólií, nikdy se mi nestalo, že by protekla, takže mě to asi nenutilo měnit tak často, jak by možná byly potřeba ty bez fólie. Tampóny jsem měnila po 4-5 hodinách kvůli dlouhé době, ne kvůli obavě z protečení. Až očistky po porodu mi ukázaly, co to znamená „téct proudem“ a doufám, že takovou ms mít nikdy nebudu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat