Jak přežít s dvouleťákem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.18 15:04
Jak přežít s dvouleťákem?

Tisícé první téma o období vzdoru - jak dokážete celé dny vydržet s dvouletým dítětem a nezabít sebe nebo ho? Dítko nikdy nebylo „kam posadíš tam najdeš“, ale během jara se zdálo, že už trochu pobírá rozum a nedělá strašnosti typu vyškubnout se a skočit pod auto, rozlít pití a rozjezdit odrážedlem apod., dokonce už si vydržel i chvilku v klidu hrát. Zato teď - jdeme klidně i 4× denně ven, jinak už bych ho asi fakt zbila, ale venku stojí, hledí, ani se nehne, to vše krok od domu - asi by to vydržel rok, kdybych ho nedonutila JÍT, jakékoliv lákání - podívej, bagr, pejsek etc. ho vůbec nebere. Na hřišti, místo aby se vydováděl si sedne a čumí, musím ho ke všemu pomalu prosit. Zato když přijdeme domů, ještě než si vyzuju boty, on už je schopný vylézt na linku a pouštět vodu, rozdupávat svačinku a podobné naschvály, prostě celý den vyšťavuju akorát sebe, mu je to úplný šumák. Ke všemu samozřejmě ohromné scény SÁM, NÉÉÉÉ a tak, dovedete si to představit, že? :zed: Neskutečně mě vyčerpává právě ta nulová fyzická aktivita - někam se šinout tři hodiny a ke každému kroku ho požádat, aby teda šel, najít ke všemu stopadesát tisíc pozitivních motivací, být milá a nelehnout si vzteky na zem vedle něho. :cert: Patrně na něho trochu přenáším svou napjatost, ale neumím z toho ven, kolikrát už se fakt ani netěším na další den, protože bude stejný - vím, že je to špatně. :( Hlídání máme velmi sporadicky a krátce, za tu dobu většinou sotva vyřídím nejnutnější - úřady, lékaře, kam si s tímto dítětem opravdu netroufnu. :roll: Bude to vůbec někdy lepší? Zatím mi připadá, že se prostě asi na roli matky nehodím, často si říkám, kdy už konečně budu mít klid a fakt si neužívám, že máme úžasné dítě. :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 17.07.18 15:10

Mám nyní již téměř tříletého synka a období od cca roku do nedávna bylo pro mě šílené. Zakládala jsem tu několik diskuzí snad proto, abych se z toho prostě trochu vypovídala. Nyní se začíná blýskat na lepší časy, zdá se. Ačkoli je to pořád fofr, ale už to není taková hrůza. Mám pět dětí a tak nějak si vzpomínám, že to batolecí období pro mě bývalo vždycky asi nejhorší.
Vydržet a doufat, že bude líp. Ono bude. Ale vzpomínám na doby nedávno minulé, kdy jsem měla pocit, že to prostě už nevydržím ani hodinu, ani deset minut.

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 17.07.18 15:11

Jak přesně je synek starý? Náš bude mít v září tři a fakt už to teď začíná být trochu lepší.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 17.07.18 15:14

Tak za prvé, nejsi v tom sama, taky si občas říkám, že to mrně není mé, ale je to ďáblův spratek. :) Nezbývá než zatnout zuby a přežít to, většina těch satanášů se po třetím roce trochu uklidní. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.18 15:18

@eva valoi Díky za pochopení, to s tím „ani hodinu, ani deset minut“ je přesný. :oops:
Tento měsíc má přesně dva roky, tak ještě minimálně rok, jo? :think: Ještě jsem si říkala, že nerozumím tomu, jak si někdo může dobrovolně pořídit víc dětí, ale asi to nakonec není taková hrůza, že? :mrgreen:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1734 příspěvků 17.07.18 15:20

Máme to podobně, ale nejen že mám doma dvouleťáka, ale mám i ukňourané měsíční mimino takže mi samotnej dvouleťák připadá jako pohodička, asi tě nepolituju :mrgreen: Ale tak jestli chce venku sedět a čumět tak si vem knížku, sedni vedle něj a nech ho ne? 8)

lea79
Ukecaná baba ;) 2189 příspěvků 17.07.18 15:24

Hele já mám k tomu ještě batole 7m a to se ten dvouletý snaží ještě zmrzačit jeho. Taky má pocit, že na něj pořád jenom křičím. :( Bohužel na normální domluvu nereaguje, stojí a normálně mne ignoruje. U nás v baráku je víc dětí, ale takového ďáblíka nikdo nemá, takže si tu připadám jak nejhorší matka na světě. :?

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 17.07.18 15:24
@Anonymní píše:
@eva valoi Díky za pochopení, to s tím „ani hodinu, ani deset minut“ je přesný. :oops:
Tento měsíc má přesně dva roky, tak ještě minimálně rok, jo? :think: Ještě jsem si říkala, že nerozumím tomu, jak si někdo může dobrovolně pořídit víc dětí, ale asi to nakonec není taková hrůza, že? :mrgreen:

Vždycky záleží na dítěti a na tom, jak snážíš mateřskou, nebo jestli si ji naopak dokážeš užívat. Někomu se narodí hodné děcko, které by jen neustále někde sedělo a koukalo na pohádky, jinému se zase narodí naspeedovaný spiderman, co vše demontuje. Samozřejmě záleží hrozně moc na výchově, ale povaha je povaha. :) Ale neboj se bude líp, časem příjdou zase jiné starosti, ty školní, puberťácké atd. :lol:

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 17.07.18 15:24
@Anonymní píše:
Tento měsíc má přesně dva roky, tak ještě minimálně rok, jo? :think: Ještě jsem si říkala, že nerozumím tomu, jak si někdo může dobrovolně pořídit víc dětí, ale asi to nakonec není taková hrůza, že? :mrgreen:

No u nás to teď začíná být lepší, ačkoli dnes třeba nastartoval auto. Odjížděli jsem z výletu a on, že strčí do zapalování klíč, manžel stál vedle a už otočil klíčkem. Náš malej je vůbec montér a vynálezce zkázy. Ucpal třeba záchod těmi vonnými kuličkami, možná jsem to tu už někde psala. To jsem si to tady zase chtěla zvelebit a provonět - místo toho smrad jak ve vopičárně a kýble hoven a 1000 kourun instalatér.
Několikrát nám otočil bojler, takže jsem se šla třeba po celodenní honičce osprchovat a tekla už jen studená, no.
A další a další věci, člověk to pak zapomene, protože naštěstí to špatné se buď zapomene, nebo se tomu po čase člověk zasměje a zůstanou jen ty hezké vzpomínky, což může být ošemetné. :mrgreen:

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 17.07.18 15:27

@Nmdl Povaha a temperament je rozhodující. Ono u toho batolete ještě vůbec ten temperament je takový nezkrocený. Nicméně z extrémního živla prostě kliďase nevychováš. To prostě nelze.

lea79
Ukecaná baba ;) 2189 příspěvků 17.07.18 15:27

@eva valoi Tvoje příspěvky si pamatuji. Takže říkáš, že se to pomalu lepší? Hmm tak to zkusím vydržet, alespoň než do toho doroste ten mladší. :lol:

A chodí syn do školky? Já přemýšlím, že bych ho tam na pár hodin dala. :think:

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 17.07.18 15:30

@lea79 Jj, začíná to být lepší, ťukám do dřeva. Ale teď jsme byli třeba tři dny v kempu a malej nás tam honil jak nadmuté kozy. Sotva ráno prokoukl, už se hnal na písek, na klouzačku, vylezli jsme třeba pěšky na Ještěd, po návratu bychom si s mužem třeba sedli a vypili kávu, ale kdepak. A po celodenní akci byl cirkus, že má jít spát. Ale ano, už je to lepší, loni bych si s ním do kempu totiž vůbec netroufla, to by tam totiž rozložil všechny stany a podpálil všechny chatky. :mrgreen:

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 17.07.18 15:32
@eva valoi píše:
No u nás to teď začíná být lepší, ačkoli dnes třeba nastartoval auto. Odjížděli jsem z výletu a on, že strčí do zapalování klíč, manžel stál vedle a už otočil klíčkem. Náš malej je vůbec montér a vynálezce zkázy. Ucpal třeba záchod těmi vonnými kuličkami, možná jsem to tu už někde psala. To jsem si to tady zase chtěla zvelebit a provonět - místo toho smrad jak ve vopičárně a kýble hoven a 1000 kourun instalatér.
Několikrát nám otočil bojler, takže jsem se šla třeba po celodenní honičce osprchovat a tekla už jen studená, no.
A další a další věci, člověk to pak zapomene, protože naštěstí to špatné se buď zapomene, nebo se tomu po čase člověk zasměje a zůstanou jen ty hezké vzpomínky, což může být ošemetné. :mrgreen:

Ono to člověk začne brát spíš s humorem a nadhledem, to co ti v jednu dobu přijde na vraždu/sebevraždu a máš to mrně chuť zahlušit, tak ti po pár letech přijde jako skvělé historky. Co všechno dítě rozmnotuje, rozbije, kam skočí atd… :D Ještě, že lidská paměť funguje celkem selektivně a na ty hrůzy se většinou trochu pozapomene. :D

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 17.07.18 15:32

@lea79 Do školky by měl v září jít, je přihlášenej, ale vzhledem k tomu, že tři mu budou až koncem září, tak ho tam pravděpodobně dám až od října. Uvidím. On tam tedy jít chce, chodila jsem s ním na nějaké hravé čtvrtky a líbilo se mu tam, moc si mě ani nevšímal.)

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 17.07.18 15:35

@Nmdl Tak ono je toho prostě někdy moc. Je rozdíl, když ti něco rozbije dítě jednou za rok, protože jsou děti, které si třeba věcí nevšímají, nebo jim to prostě stačí říct, ale pak jsou jedinci jako třeba náš malej, kterej se na roce spálil večer o kamna a ráno se hrnul do zatápění.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Běsnění živlů na Tenerife: Jak jsou na tom s domy Bendová nebo David?

Bouřky, přívaly vody a několikametrové vlny změnily oblíbený prázdninový cíl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >