Jak řešíte reflux vy?

3739
2.7.13 13:15

jak řešíte reflux vy?

Malý mi stále ublinkává a to někdy ve velkém jako obloukem, vím, že je to ten reflux, mám vyvýšenou postýlku, jsme na umělém mléce, dáváme nutrilon a. r,dlouho nosím na odříhnutí, ale stejně nic nepomáhá, máte někdo na to fígl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18551
2.7.13 13:24

@kelis227 fígl není, blicí mimčo vlt protě bude a musí to přejít hold až s věkem. Dá se to zmírnit, po AR mlíku nám malá nekadila, pomáhal gastrotuss sirup, rovněž zabraňuje ublinkávání, nebo ještě nutriton ale ten se dává do obyč mlék ne do AR mléka. Kojit můžeš i s refluxem klidně a refluxu trošku zabránit právě díky gastrotussu a nebo nutritonu.
Nicméně pokud zvrací obloukem často a větší množství není to normální, obloukem by zvracet neměli, to by mu měli udělat UZ břicha.
Malá oblouk hodila asi 2×, jinak blinkala či ublinkávala klasicky. A prostě to přešlo až s nástupem tuhé stravy ve 4 měsíci, do té doby nepomáhalo nic bohužel :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
2.7.13 13:29

Nosila jsem kluka v šátku, vertikálně. Když jsem ho položila pozvracel se i půl hodiny před kojením. Kuli tomu si nehrál ani pod hrazdičkou, musela jsem koupit pěnové puzzle.To se dá setřít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
2.7.13 13:45

My jsme si s tim uzili teda pekne.Syn to mel ve forme refluxovy krece, kdy jsme s nim museli cuknout a mliko vyletelo nosem.Mel to i 5 krat za den. Poprvy to udelal kdyz mu byl tyden a to byl sok.pak uz jsme si zvykli a preli to okolo 3. Mesice.Mel vyvysenou polohu, nutrilon ar a poradne odrihnout. Preju at to brzo prejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16077
2.7.13 13:46

Pro mě bya největší uleva Manduca..v kočárku furt bindil.. takže první pulrok jen nošení.. nepomahalo nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
2.7.13 13:58

Malá blila tak, že jí to lítalo i nosem, a to neměla reflux, nikdo neví proč… Nosit, nosit, nosit, čekat na pořádné odříhnutí, jinak maličká vyhodila naprosto všechno. I v kočárku vyšší poloha, na bříško dávat tak dvě hodiny po jídle (a to nejdřív), a vydržet. Dávala jsem Nutriton, na doporučení primaře. Ale malá byla nejdřív na Neocatu a pak na Nutrilon ADG.

Jinak Manducu můžu taky skvěle doporučit :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23016
2.7.13 14:01

Ahoj, já teda kojila a nevím, jestli měla malá vyloženě reflux, ale blila, jak… dávala jsem po kojení na bříško, vyblinkala toho dost, ale přibírala, takže se vyloženě přepíjela. Pomáhalo i na prdíky. Někomu se to zdá jako divná rada, ale naší malé pomáhalo 100%. U druhé to taky budu dělat, jen nemůžu dávat 2 týdny na bříško…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
2.7.13 14:11

Dceři bude za týden 7 měsíců a blinká stále. Fígl nemám, od 3.měsíce jsem začala s nutritonem, na lžičce ho snědla málo, takže jsem místo kojení začala odstříkávat a zahušťovat jí to ve flašce (dělám doteď). Blinkala pořád, jen ne takovou vodu, ale hustší mlíko…od 5 měsíců přikrmuju, změna je ta, že vyblinkaný fleky jsou barevný a hůř se perou :nevim: Teda abych nebyla nespravedlivá, trochu lepší to je, ale min 5× denně blinká pořád. Zeleninu po obědě většinou udrží, ale odpoledne ke svačině dostane mléko, čímž si to pěkně naředí a večer to klidně vyblinká. Že už uplynulo od oběda 6 hodin jí nevadí…Tak snad až bude jen na tuhé stravě, bude to lepší…na váze přibývá, takže dr. to neřeší… Tak neustálému obkládání plínami zdar! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7512
2.7.13 14:30

My jsme místo AR dávali obyč Nutrilon (pak Hami) a přidávali do toho Nutriton. Ono to AR je v podstatě Nutrilon s Nutritonem. Ale samotný to malýmu nevyhovovalo, potřeboval vlastní poměr. Na 10 lžic Nutrilonu jsem dávala lžíci Nutritonu. Promíchala a z toho připravovala. Zmírnilo se to hodně, ale nejvíc stejně až po zavedení příkrmů a uplně přestal někdy v 6.měs.. Dodneška mám reflex, že když si krkne 2× po sobě, tak nastavuju dlaně. :mrgreen: Zvýšená postýlka nám vůbec nepomáhala, prostě jsem v noci vyměnila látkovku pod hlavičkou a ráno všechny dala do pračky. Bez bryndáku ani ránu. Je to otravný, ale přejde to. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3739
2.7.13 18:52

Tak děkuji, rozumím, vydržet, vydržet, převlékat a prát :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2787
2.7.13 19:08

Přispívám do každého refluxového dotazu, už si připadám ostřílená „reflux máma“ :mrgreen:
Užili jsme si svoje…syn blil od porodu, už tehdy jsem prostě tušila, že je to to ono, nikdy předtím jsem o tom nevěděla, nečetla, až jednou a říkala jsem si, ty jo, tak tohle bych teda fakt nechtěla, aby mělo jednou moje dítě…
No nic, syn zvracel obloukem pokaždé, žádné ublinkávání, asi 3,5 měsíce od narození prořval, my pořád nevěděli pořádně proč, zkoušeli jsme nejprve nutriton, nezabral, tak gastrotuss, nezabral, ve 3,5 měsících se syn odstavil a přešel plně na nutrilon AR, začal konečně přibírat a přestal tolik blít. Vyvýšená poloha na spaní, dlouhé odříhávání, to je jasné, bylo to ale děsné období, když mu byl rok a nic se nedělo, tlačila jsem na dr, ať mu udělají vyšetření, ať mu dají nějaké léky, jenže helicid dát nechtěl „jen tak“ a vyšetření se oddalovalo, nejprve neštovicema, pak měli se ségrou salmonelu :pocitac:, když už jsem dostala doporučení na dr, objednací termín 2měsíce…Mezitím syn prodělal další střevní chřipku a v 1,5r měl 8kg…Dr z gastroenteorologie zděšená ho hned vzala do nemocnice. Nikdo mi tam nevěřil, že když přestane konečně blít, začne růst a tloustnout, až po tom, co několik nezávisle na sobě doktorů vidělo Davídka jen tak z ničeho nic i 3hodiny po jídle nebo ve spánku zvracet, kolik toho vyblil, jak u toho chudák trpěl, tak uznali, že mám pravdu, pak začla série vyšetření, která potvrdila masivní reflux. Dostal konečně helicid a od té doby NEBLIJE!!! Když jsme zkusili vysadit, bohužel do dvou dnů bylo zvracení zpátky, takže bez léků nemůže být, ale je naprosto vpořádku, během měsíce nabral kilo a každý další měsíc další kilo, teď má 13kg a je to ten nejspokojenější kluk pod sluncem.
Tak jen abys věděla zakladatelko, že to může být i takové, věřím a držím palce, že tvůj syn na tom bude líp a věkem se mu to spraví samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3739
2.7.13 19:29

@Petorka tak to je opravdu síla, to jste si museli zažít své, tak to se musím přiznat, tak zoufalé to u nás zas tak není, jo zvrací mi do vlasu, na záda a všude možně, ale né zas tak masivně, aby nepřibýval, tak věřím, že se to věkem snad upraví, jinak nutrilon a. r. nám to maličko spravil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3347
2.7.13 19:37

Ahoj, bohuzel jak psaly holky, musi to prejit samo. Vetsinou to pry prejde kdyz uz je dite vic ve svisle poloze. U njs az kolem 7m. Maly byl kojeny, nutriton nepomahal. Vecne jsme oba smrdely zvratky. Preji at to brzy prejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pce
13873
2.7.13 21:06

Malá měla taky reflux a zvracela mi tak do 6 měsíce…měla zvýšenou postýlku a každé mlíčko dostávala nadvakrát nejdřív jsem ji nechala vypít půlku obsahu nechala odříhnout a pak druhou půlku a zase odříhnout…přišlo mi že pak blinkala méně. Několikrát se nám i dusila…je to hrůza, přeji pevné nervy a vydržet ;-) Žádná zahušťovadla u nás nezabírala…vyhozené peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
2.7.13 21:45

Tak my na reflux trpěli do 8m. hrůza a děs. Nebyl to ten popisovaný jak se blindí moc, ale „skrytý“ kdy se mlíčko vrací jen do krku. Malá křičela první 4 měsíce 24 hodin denně. od kojejí ke kojení. Jestli přes den spala 20 minut tak to bylo moc.

Měli sme na to Gastrotuss Baby sirup, který ten krk trochu sklidnil, takže už nekřičela celý den, ale jen půl. Bylo to psycho. Pořád chovat. Vyvýšení postýlky, ani nosítka a spol sme nemohli mít kvůli porblémům se zádama a krkem - cvičíme vojtovku.

Byla sem úplně šílená a nepomohlo bohužel nic. Hladová, uštvaná, unavená…

Buď ráda, že kvůli tomu neplačete! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat