Jak rychle se prohlubuje zubní kaz?

383
1.3.13 14:23

Jak rychle se prohlubuje zubní kaz?

Ahoj. Dneska jsem tříleté dceři objevila na jednom zoubku poměrně velký a hluboký kaz. Hned jsem volala k zubaři, ale objednali nás až za 5 týdnů. Přijde mi to strašně dlouhá doba a bojím se, aby se jí ten kaz za tu dobu „nevyžral“ ještě víc a odstranění pak bude o to složitější. Nejradši bych s ní někam hned naběhla, aby jí s tím něco udělali. Máte někdo tušení, jak rychle kaz na mléčných zubech postupuje? Na poslední preventivce byla v listopadu a to měla zuby v pořádku, takže když vidím, co je kaz se zuben schopný provést za čtvrt roku, tak se docela hrozím, jak to za těch pět týdnů bude vypadat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2803
1.3.13 14:26

Nevím, ale tak jí objednej někam jinam! Hlavně co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6971
1.3.13 14:27

No to netuším:/ taky by mě to zajímalo… vzhledem k tomu, že my zubaře momentálně nemáme- odešla a ani to nedala vědět:/..nevím, asi si myslí že za ní pojedeme dvě hodiny cesty:/..ani omylem, to by musela být zlatá… Jinak u nás v okolí nikde neberou, tak nevím jak to budem dělat:/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
1.3.13 14:28

A ten kaz jsi diagostikovala sama. Já ho totiž nepoznám. Kolikrát jsem něco na zubu našla a o dr. mi řekla, že to kaz není. Jinak dcerka měla kaz před rokem a nenechala si jej vyvrtat, šíleně se dr. bála-nedivím se. Pak jsem šli k jiné dr. po roce a tam už pusu otevřela, vyvrtalo se a zjistilo, že je až na kanálku, či kde, musela pročistit-zaživa 8o a ona ani nepípla. Takže za rok se ji prožral až ke kořeni. Byl to mléčňák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
383
1.3.13 14:31
@1024 píše:
A ten kaz jsi diagostikovala sama. Já ho totiž nepoznám. Kolikrát jsem něco na zubu našla a o dr. mi řekla, že to kaz není. Jinak dcerka měla kaz před rokem a nenechala si jej vyvrtat, šíleně se dr. bála-nedivím se. Pak jsem šli k jiné dr. po roce a tam už pusu otevřela, vyvrtalo se a zjistilo, že je až na kanálku, či kde, musela pročistit-zaživa 8o a ona ani nepípla. Takže za rok se ji prožral až ke kořeni. Byl to mléčňák.

Kaz je to určitě, má už v tom zubu vyžranou pořádnou díru :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
1.3.13 14:31

Častěji čistit a jednou týdně po vyčištění použít Elmex Geléé (nepolykat, nevyplachovat, jen vyplivnout).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
1.3.13 14:34

@Mysina Tak to je divný, že si toho v listopadu nikdo nevšiml. Za tak krátkou dobu si nemyslím, že by byl čerík tak rychlý :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8782
1.3.13 14:44

@Mysina To je divný, že vás takhle objednali. Když mají moji kluci viditelný kaz, tak jdu na zubní pohotovost, doktorka je v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
383
1.3.13 14:52
@Paoloska píše:
@Mysina To je divný, že vás takhle objednali. Když mají moji kluci viditelný kaz, tak jdu na zubní pohotovost, doktorka je v pohodě.

Když jsem tam volala, tak tam nebyl doktor, ale jen sestra, ze které jsem měla pocit, že o tom nic moc neví. Asi tam zkusím zavolat znova v pondělí, až tam doktor bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
1.3.13 15:13

Tak zrovna ve středu jsem byla s oběma staršíma u nové zubařky a ta říkala, že jakmile se mi něco nezdá na zubech, že okamžitě naběhnout, že ty preventivky po 6 měsících jsou na malý děti málo a šíří se jim to hodně rychle. U akutního stavu, což zubní kaz určitě je, bych očekávala objednání do 14dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4478
1.3.13 15:17

Hele, ja bych tam hned v pondeli nabehla na osmou ranni. Aspon nase doktorka osetruje akutni pripady {bolesti atd.} prave mezi osmou a desatou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.3.13 15:29

Já bych tam taky naběhla. Když mám já problém se zubem tak jedu na čas kdy se ošetřujou akutní případy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8937
1.3.13 15:38

Sla bych tam v pondeli rano a rekla, ze ji to cely vikend bolelo. Je to sice lez, ale tak co, preci nebudes cekat 5 tydnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1329
1.3.13 16:00

Tak dlouho nečekat.. U děti to jde rychle. A je bohužel dost doktoru, kteří zub nechtějí zachraňovat a rovnou tahají. Nevím, co je to za zub, ale třeba 5ka je důlezita kvůli udržení mista

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nep. Raduska
1.3.13 18:22

Váš zubař nebere ráno akutní případy? Já bych si tam ráno sedla a to by bylo, aby nás nevzal. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama