Jak se projevuje dítě s Aspergerovým syndromem?

Anonymní
22.6.24 11:05

Jak se projevuje dítě s Aspergerovým syndromem?

Ahojte, jsou tu prosím rodiče dítěte s Aspergerovým syndromem? Byla bych ráda kdyby stě se podělili o vaše zkušenosti, jak se na to přišlo, jak se dítě projevuje, zda se něco terapii zlepšilo, celkově jak to zvládáte…
Mám 5 letého syna, u kterého je dle psychologa velmi suspektní tahle diagnóza, na netu jsou nějaké informace, ale byla bych moc ráda za vaše osobní zkušenosti.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2338
24.6.24 22:26

Já sama mám Aspergerův syndrom. V dětství jsem se často vztekala, nelíbila se mi některá slova, nevydržela jsem dlouho čekat, chtěla jsem mít mamku jen pro sebe. Nemám ráda nenadálé změny a špatně přijímám kritiku, i když je oprávněná. Každý Asperger se projevuje jinak. Většinou Aspergři mají oblíbená témata - já se zajímám o lázeňství. Častým oblíbeným tématem lidí s Aspergerovým syndromem jsou vlaky a hromadná doprava. Já jsem vystudovala gymnázium a pak bakalářský program na vysoké škole, Veřejná ekonomika a správa. Mám ale ještě více problémů - dětská mozková obrna a v důsledku toho horší chůze a jemná motorika, a slabozrakost. Já jsem docela společenská, někteří Aspergři vůbec nekomunikují s lidmi, nebo jen minimálně. Každý je jiný.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.6.24 09:56

Děkuji za odpověď :srdce: Některé věci jsou podobné i u syna, také nevydrží dlouho čekat, všechno musí být hned, nemá rád kritiku, neumí vůbec prohrávat ve hře, nechce dělat věci u kterých se domnívá, že by je nezvládl, nevěděl.. Jeho oblíbena témata jsou výtahy, stále si představuje, že jezdí výtahem, pořád maluje výtahy, tlačítka ve výtahu, staví výtahy z lega a strašně rád má také čísla.. To vztekání mám pocit, že se naučil nějak zvládal, s tím moc problém není, ale je spíše horší v sociální oblasti, on by i chtěl navozovat kontakty, hrát se s dětmi jen to moc neumí, neví jak na to..
Jak stě zvládala školu? Toho se dost obávám, protože syn je často „hlavou jinde“, neposlouchá a co ho nebaví, nebo se bojí, že by neuspěl nechce vůbec dělat a v tom budeme mít myslím dost problém.. Taky v tom kolektivu jak to bude zvládat..

  • Citovat
  • Upravit
2338
25.6.24 14:13

Já jsem si taky neuměla hrát s dětmi. S vrstevníky jsem začala více komunikovat až v dospívání. Navštěvovala jsem běžnou základní školu bez asistenta. S učením jsem na základní škole problém neměla, jen mně někdy rozhodila nějaká nenadálá změna, nebo mě rozhodilo, když učitel napomenul žáka. Pak jsem vystudovala čtyřleté gymnázium s maturitou. Poté jsem pokračovala na Vysoké škole sociálně-správní, kde jsem vystudovala bakalářský obor Veřejná ekonomika a správa. Tam mi pomáhala maminka se zápisy do sešitů v některých předmětech, ale to bylo z důvodu oční vady, že jsem neviděla na tabuli. Pokud by měl syn diagnostikovaný Aspergerův syndrom, měl by ve škole nárok na asistenta

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek