Jak se u Vašich dětí projevila epilepsie?

3684
2.12.14 14:58

Jak se u Vašich dětí projevila epilepsie?

Ahoj…
Dnes jsem byla s dcerou u lékaře, jelikož už nějakou dobu má dcera stavy že začne vrčet, když se na něco hodně soustředí, což by takový problém nebyl, ale ona v tu chvíli přestane vnímat okolí a poslední dobou se i při tom pokadí i počůrá.
Vůbec si neuvědomí, že má potřebu jít na nočník, prostě nic kolem sebe nevnímá a jen vrčí, můžeme na ní mluvit jak chceme, ale ona zareaguje až za několik minut, jediné co pomůže je odtrhnout jí od té věci na kterou se právě soustředí.
Doktor mi dnes oznámil, že to může být i náznak mírné epilepsie. Takže příští týden jde na krevní testy a pak objednání na Neurologii na EEG.
Epilepsii jsem si vždy představovala, že má člověk záchvaty, tohle mě vůbec nenapadlo.

Prosím, měl někdo ve Vašem okolí podobné příznaky? Poměrně mě dnes doktor dost vyděsil.
Dceři je 3 a půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8322
2.12.14 15:10

Krevní testy epilepsii neprokážou.
EEG jí na 90 % prokáže či vyvrátí.
Nejdůležitější je zda se dá stav, který dcera má něčím zvrátit-tzn. pokud se soustředí, vrčí, tak lze po odebrání věci nastolit stav, kdy dcera vnímá? Nebo prostě musíte nechat tuto situaci aby sama odezněla. To je jedno z nejdůležitějších vodítek pro to, zda to epilepsie je či nikoli.
Děti mávají občas různá zlozvyky a občas to vypadá na nějakou poruchu. Až někdy přestává rozum stát, co vše se naučí.
Pokud je to epilepsie, některá z forem záchvatu, tak ničím nelze záchvat zastavit-pokud neberu v úvahu čípek proti záchvatu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
2.12.14 15:10

Může to být. Dokonce jsou tyhle „zahledění“ v dětství nejčastější formou epilepsie. Manžel to měl. Zjistila se cca v 7 letech. Říkal, že prostě chvíli přestal vnímat…Dostal léky a chodil na EEG a neurologii každý půlrok. Když měl EEG čisté, vysadili léky. To bylo asi v 15. Je to nepříjemné, člověk se o své děti bojí, ale nevěš hlavu, tyhle dětské formy často do dospělosti zmizí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1223
2.12.14 15:12

Já jsem (již neléčená) epileptička. První záchvat jsem měla cca před 10 lety… Omdlela jsem, měla oči vsloup, mírné třepotání a po 3-5 minutách to přestalo… Ale tyhle příznaky mi nic neříkaj a ani jsem o nich neslyšela :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3684
2.12.14 15:14

@lasička1
Vím, že krevní testy Epilepsii neprokážou, ale doktor mi oznámil, že je Neurolog bude stejně chtít, než půjde dcera na EEG.
Odtrhnu jí od toho, ale vrčí stále dál a prostě musí se k té věci vrátit, trvá to vždy jen pár minut, ale měla i stav, že vrčela půl hodiny vkuse.

@bebu
Tohle má přesně dcera, prostě přestane vnímat okolí a ani neví že má nutkání jít na záchod, zrovna včera se to stalo 2×.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1223
2.12.14 15:15

@T.Hololinka I mě brali při každé neurologické prohlídce krev :) 3 ampulek buh vi na co :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3684
2.12.14 15:17

@Sabuliin
Doktor dnes řekl, že to bude více ampulek, jelikož musí udělat kompletní vyšetření než jí může objednat na EEG. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
2.12.14 15:21

Ano, muže to být, dcera epi ma, její příznaky jsou takové jakési zahledeni, zaseknuti…nevnímá, odtrhneme ji, když na ní začneme mluvit, ne tedy pokaždé, odezní to samo. Jen podotýkám, že nejpřesnější je magnetická rezonance, kterou by měl každý neurolog po reg ještě chtít. Pokud jste ze středních čech, je tady skvělý dr. Spal.
A neboj se, když tak dostane
léky, budete chodit na kontroly a bude to ok. Naše. Bára s epi normálně funguje a v ničem ji neomezuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3684
2.12.14 15:24

@lllucie
Děkuji za info a uklidnění.
Doktor mi dnes pouze řekl, že pokud se epilepsie prokáže, neurolog pak bude se mnou řešit co dál, jaká bude léčba atd, o magnetické rezonanci se nezmínil, pouze o eeg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14679
2.12.14 15:25

Já jsem již neléčená epileptička. První záchvat jsem měla cca ve 4 letech. To povídali naši, tak to probíhalo tak, že jsem seděla na zemi, oči vsloup nereagovala jsem a pohupovala jsem se.
Tak mě vzali na pohotovost, to už jsem prý byla úplně bez sebe.

Ono je epilepsií víc druhů, od silnější po slabší. Ty silnější mají právě ty záchvaty a ztráty vědomí. Dost se jich i v pubertě vymizí. já brala léky až do 15let, do 18 mě sledovali a momentálně je to OK.

Teď čas od času cítím max slabost, pocit, že omdlím těžko popsat. ale moudřejší budeš po vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
2.12.14 15:25
@T.Hololinka píše:
@Sabuliin
Doktor dnes řekl, že to bude více ampulek, jelikož musí udělat kompletní vyšetření než jí může objednat na EEG. :nevim:
Žádné vyšetření z krve Bare myslím nedělali, vždyť ji jen dají takovou čepici na hlavu, v ní jsou ty diody, které snímaji mozek…a pozor, bude ti u toho usinat, což se nesmí a taky. Jí budou říkat zavři oči, otevři oči, dychej zhluboka, pomalu…tak můžete doma trénovat…a neboli to, neboj.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3684
2.12.14 15:26

@lllucie
Ještě se optám, to zaseknutí a nevnímání, to je jakýsi druh záchvatu?
Já si to vždy představovala jak popisuje Sabuliin. Vůbec mě tohle nenapadlo, že by to mohl být příznak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3684
2.12.14 15:27
@lllucie píše: Žádné vyšetření z krve Bare myslím nedělali, vždyť ji jen dají takovou čepici na hlavu, v ní jsou ty diody, které snímaji mozek…a pozor, bude ti u toho usinat, což se nesmí a taky. Jí budou říkat zavři oči, otevři oči, dychej zhluboka, pomalu…tak můžete doma trénovat…a neboli to, neboj.

Jéé moc děkuji za informace, vůbec jsem si to eeg neuměla představit. Takže budu s dcerou doma trénovat. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3423
2.12.14 15:27

Taky zrovna s dcerou řešíme něco podobného. U nás to trvá zhruba 3 min. Vypadá to asi na to zahledění, přitom pravidelně polyká, je stuhlá, nereaguje a špatně drží rovnováhu. V pondělí jsme objednaní na neurologii. Myslíme si, že to bude asi epi. záchvat, ale doufáme, že bude jen tzv. věkově vázaná, která vyplývá z nedozrálé CNS. Ta zcela dozrává teprve v 7 letech a dětská říkala, že je to tak 50 na 50, jestli to jsou jen ojedinělé záchvaty (pokud to tedy epilepsie je), které vymizí nebo to bude mít i v dospělosti. Strašně doufám, že ne. To samé měla tchyně celkem 3× ve stejném věku a já jsem taky měla výpadky jako malá, ale to jsem přestala dýchat při řvaní, což ale také byla způsobeno nerovnoměrným vývojem hemisfér.
Naše malá měla zatím 2 tyto záchvaty, teda o těch víme. Vždy jen hned po probuzení, což se na EEG nemusí prokázat a pravděpodobně nás pošlou ještě na hospitalizaci do fakultky natočit spánkové EEG, kde by se to prokázalo.
První záchvat měla při nástupu do školky, měla z toho hrozný nervy. Teď před týdnem měla druhý, ale do školky už chodí ráda.
U Vaší malé těžko říct, to by člověk asi musel vidět. Každopádně doporučuji ji u toho natočit, bude se to hodit u neurologa.

Příspěvek upraven 02.12.14 v 15:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
2.12.14 15:30

@T.Hololinka prosím té přijde mi, ze té dr. Zbytečně stresuje…co by se jako mělo resit? dostane tabletky, záchvaty vymizí. Máme epi v rodině- exmanzel jeho neteř, sestra, naše dcera…všichni jsou v pohodě, každý má jinou formu. Záchvatu. Švagrová má již
i syna..neboj a klid…miluju tuhle vystresovavacku od mudrců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama