Jak se vyrovnat s potratem

Anonymka
7.4.10 09:14

Jak se vyrovnat s potratem.

Ahoj holky,
chci se zeptat na jedno dosti choulostivé téma. Jak se vyrovnat s potratem. Nemyslím samovolný potrat, ale plánovanou interupci. Vždycky sjem říkala, že bych na potrat nešla, ovšem až do dnešního rána, kdy mi test ukázal takovou slabou čárku. Ukázal jí až po delší době(cca 10 minut). Vím, že to nemusí nic znamenat. K doktorovi jsem hned volala jdu příští středu aby bylo něco vidět na UTZ. Vím, že každá situace se dá nějak řešit. Jenže jsem 9 měsíců po císařském řezu. Na syna jsme čekali 2 roky. Narození syna bylo poněkud hektické a nerada na to vzpomínám. Další dítě si aktuálně nedokážu představit, nikdy jsem nechtěla děti dřív jak 3 roky po sobě, teď by to bylo necelých 18. měsíců…Já snad ani nepotřebuju poradit, ale vypovídat se. Je mi z toho úzko.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17124
7.4.10 09:21

Ahoj …je mi jasné že se ti to nepsalo snadno a že si z toho úplně mimo.....Ale já bych asi počkala na vyjádření lékaře.Pokud by řekl,že další porod zvládneš,tak bych si dětátko nechala.Vždyt na to první jste jak píšeš čekali dva roky.A ted to přišlo samo ,brala bych to jako dar a pokud by mi to doktor schválil,nic víc bych neřešila.Tady na emiminu je spuosta holek co mají jedno dítě a ted se marně snaží o druhé.Mohla by sis to později hodně moc vyčítat. :nevim: A taky......copak ty nebereš antikoncepci?Jestliže víš,že tak brzy miminko nechceš…jak to že si neměla žádnou ochranu?Nebo antikoncepce selhala?Nezlob se,ale tohle mě většinou rozčílí.Když matka od dítěte nepoužívá antikoncepci a pak je vykulená že je v tom a uvažuje o potratu. :cert:Ale já mám celkově na umělé potraty negativní názor.V dnešní době se všemi metodami zabránění početí,prostě nechápu ,kde se pořád ty nechtěné tehulky berou :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.10 09:31

Ahojky,

říká se, že nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Dej si čas, prvotní šok se trochu utřepe a pak uvidíš :wink:

Já zažila trochu podobné pocity. Taky jsem byla po císaři, ale druhé dítě jsme chtěli brzy - snažit jsme se chtěli začít po prvních narozeninách. Jenže v synově 11 měsících jsem jako Ty objevila slabě pozitivní test. Taky jsem z toho byla v šoku - nevěřila jsem, že to může vyjít napoprvé (milovali jsme se bez ochrany poprvé od porodu, protože jsem byla přesvědčená, že ovu už byla :-? )Bála jsem se o jizvu po SC, proto jsme chtěli opravdu ten rok od porodu čekat - a já nevěřila, že by to mohlo vyjít hned. Pamatuju si, jak jsem ještě na záchodě držela test celá rozklepaná a říkala si: „třeba to příroda vyřeší za nás“ (na potrat bych nikdy nešla)

A co se nestalo - příroda to opravdu vyřešila - za cca týden jsem začala špinit a zjistili jsme, že jde o ZT - ačkoliv jsem měla být v 7.tt, nález na UTZ odpovídal tak 4+něco :nevim: Musela jsem na revizi dělohy a hodně dlouho jsem z toho byla špatná :cry: (za těch cca 10 dní jsem se s novou situací sžila a na miminko se už těšila). Vím, že je to blbost, ale vyčítala jsem si, že jsem to přivolala :-(
(po revizi jsem po 3 měsících opět na první pokus otěhotněla zase, ale opět ZT a následná revize :-? a úspěšně jsem otěhotněla, tj.mimi i donosila vlastně až rok a měsíc od toho prvního „nechtěného“ )

Jen jsem chtěla napsat, že bohužel nikde není napsáno, že a jak všechno dopadne a stát se může cokoliv (samozřejmě to nechci přivolávat!) - ono se Ti to možná nezdá, ale předčasné ukončení těhotenství (ať už dobrovolně, nebo dílem přírody) mívá na psychiku ženy hodně velký vliv.

Držím palce, aby vše dopadlo pro Tebe co nejlépe :srdce: A s velkými rozhodnutími opravdu pár dnů počkej, ono se to utřepe :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymka
7.4.10 09:32

dino chápu, že si rozčílená. Antikoncepci neberu, protože jednak nemáme sex tak často, navíc mi HA nedělá dobře. Tenhle jeden blbej sex si budu vyčítat. Od porodu jsem pokaždý použili kondom až jednou…takový pominutí mysli. Můj muž ani neskončil dovnitř…jenže stačí jedna kapka… Od porodu jsem měla jenom jednu MS na začátku minulého měsíce. Jenom mě ta slabá čárka rozhodila.
Sama vím, že pokud by se těhu potvrdilo, tak bych na potrat, pokud by mi nebyl doporučen, s největší pravděpodobností nešla. Nedokázala bych se podívat do očí některým lidem a ani sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
491
7.4.10 09:34

Ahojky,
já bych počkala do příštího týdne, jak se vyjádří lékař, také se může stát, že těhotná nejsi a jde jen o planý poplach. I mně samotné se stalo, že těhotenský test byl pozitivní a těhotná jsem nebyla…
A pokud miminko čekáš, asi bych dlouho rozvažovala, jestli tomu drobečkovi dát šanci na život nebo ne, přeci jen jste na chlapečka čekali 2 roky !!! Třeba by sis to pak mohla po zbytek života vyčítat, já vím, že se ti to teďka zdá neskutečné mít 2 děti takhle po sobě, ale znám spoustu maminek, které otěhotněly 3–6 měsíců po porodu a krásně to zvládají......, až budete chtít za rok, za dva druhé miminko, tak už to třeba nepůjde… No záleží určitě jen na vás dvou s manželem, jak se rozhodnete, ale určitě vše pečlivě zvažte… Držím pěstičky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.10 09:36

Tak nějak ti nerozumím.....mám za sebou jeden samovolný potrat, miminko mi umřelo ve 13. týdnu a dodnes jsem se s tím nesmířila. Je to už třičtvrtě roku. A předtsva, že jdu doborovlně na potrat, je příšerná a vím, že bych to nezvládla. To jste se teda nechránili, když druhé dítě nechete? Tohle mě vždycky vytočí na maximum. Když někdo píše, co mám dělat, jsem v tom,ale nehodí se mi to. :cert: To maličké, co v tobe roste za to nemůže, že máma s tátou vesele souloží bez ochrany, i když dítě nechtějí. A ty ho prostě půjdeš dát pryč a uleví se ti? Neuleví.....lepší je nejdřív myslet, chránit se a pak teprve souložit.....než naopak.....to už je většinou pozdě.......no, rozhodni se podle svého nejlepšího vědomí a svědomí,ale já bych si druhé dítě nechala. Mezi našima dětma měl být věkový rozdíl 22 měsíců a byla jsem nadšená, že budou blízko k sobě. bohužel, nevyšlo to a dodnes jsem se s tím nesmířik¨la, že patří do řad těch, které po druhém dítěti toužili a přišli o něj......tak se nad celým dalším tvým rozhodnutím nejdřív pořádně zamysli.....nejen ty,ale i tvůj partner.....

• Nahlásit
  • Citovat
14500
7.4.10 09:36

Anonymko, taky jsem po císaři. Malému je tedy rok, taky bych chtěla, abych měla další po 3 letech, ale kdybych náhodou otěhotněla teď, určitě bych na potrat nešla. Ono v tu chvíli se rozhodneš, i když s těžkým srdcem, ale co potom? Jak už tu padlo, pak Ti druhé nepůjde a budeš si to vyčítat do konce života. Jsem proti potratům.. Samo když je to nutnost, tak je to něco jiného, ale jenom proto, že to prostě ujelo, to bych nešla.. Držím palce, ať se správně rozhodneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.10 09:38
Anonymka píše:
Antikoncepci neberu, protože jednak nemáme sex tak často, navíc mi HA nedělá dobře. Tenhle jeden blbej sex si budu vyčítat.

no to jsou takový příšerný kecy! :cert: copak existuje jen HA? No tak si pořiď tělísko, nebo prostě kondom! A i z nečastýho sexu vznikají děti! Já kolikrát vůbec nevěřím vlastním očím, co se na diskuzích objevuje :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
13997
7.4.10 09:39

Ahoj, doufám, že u svého lékaře najdeš dostatečnou podporu, aby se miminko narodilo. Otěhotnění po SC se doporučuje až za rok, ale nic se nedá brát tak přesně, i tady je určitě dost maminek, které otěhotněly dřív po porodu, a to i v porovnání s Tebou.
Naše děti se narodily vaginálně, takže v tomhle neporadím, ale máme je - plánovaně - o necelých 21 měsíců a jsou super parťáci, nevyměnila bych to (i když asi předčasně zešedivím :D ). Asi k Vám to miminko hodně chtělo :wink: . Jsem přesvědčená, že jednou za něj budeš strašně vděčná.
Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17124
7.4.10 09:53

Zakladatelko:Tedy vůbec nevím co ti napsat na to tvé prohlášení,že sex neni často a HA nesnášíš…jak už jsem psala,dnes je tolik metod!Můžeš mít zavedené i tělísko a vyndat ho až když chceš miminko a pokud ti vadí i tělísko tak holt prezervativ.Tohle mě opravdu rozčiluje a o to víc,že nejsi bohužel jediná takto uvažující vykulená těhulka.I moje dvě kamarádky takto povedeně otěhotněli a řešili to potratem.Nebyla jsem jim tehdy vůbec žádnou oporou,ale naopak. :cert: Ta jedna dokonce o tom mluvila předem.Měla dvě děti a nepoužívala antikoncepci,ten měsíc jí nevyšli na prášky peníze.A já jí povídám…No a co když budeš v tom?A ona????No co by ,půjdu na potrat. :zed: Jsem prostě neměla slov!Tak nemám 600kč na antikoncepci,ale vesele si souložím a když otěhotním,tak vezmu 5000kč a mimino zabiju a je po problému ne?!Uf jsem si na to vzpomněla a zas jsem :cert: :cert: :cert: No a opravdu byla v tom a opravdu šla na potrat a když přišla z nemocnice ,tak mi volala a chtěla utěšovat.No nemohla jsem.....
Omlouvám se,ale tohle mě vážně štve.Jen doufám za tebe ,že se správně rozhodneš a příště budeš zodpovědnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
7.4.10 09:57

Anonymko, nedej se rozhodit, nikdo ti v žádném případě nebude nic vyčítat, i když názor má samozřejmě každý svůj ;)
Ze začátku to vypadá jednoznačně. Máš život nějak naplánovaný, radost ti dělá první dítko a druhé teď ještě nechceš, to je normální. Člověku vždycky připadá, že by to nezvládal. Já poprvé otěhotněla když bylo malému půl roku a měla to být dvojčata. Tenkrát se neudržela a musím říct, že se mi dost ulevilo, když jsem se to dozvěděla, také jsem uvažovala o potratu, ale u mě je to jen uvažování, prostě bych to nedokázala. I teď u druhého mimča mám stále strach jak to budu všechno stíhat, co vše budeme muset obětovat, když jsou jen dva roky po sobě, ale věř, že je to nakonec jedno. Budeš mít holt skorodvojčátka, prvních pár měsíců bude asi záhul, ale určitě budeš ráda, že je oba máš. Za půl roku už si spolu vyhrají, mladší se zabaví pozorováním staršího, v dnešní době tandemových kočárků se dají v pohodě zvládat i přesuny atd.
Moje gynekoložka, když jsem si jí stěžovala, že se mi zdá, že budou děti brzy po sobě mile podotkla, že ona měla děti 17 měsíců po sobě (obě holčičky rodila císařem) a taky to nějak šlo. Taky zanedbala antiko a to je to lékařka u které by to člověk asi nečekal ;)
Takže nevěš hlavu, neplánuj žádné potraty, nejdříve promluv s lékařem a pak se teprve rozhoduj. Třeba je to všechno jen planý poplach a když není, tak i v tom případě se to dá zvládnout a kdybys dala raději přednost nezvládnutí, tak ti taky hlavu nikdo neutrhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymka
7.4.10 10:18

Lynčování jsem čekala…holt za blbost se platí, ale teda do rukou bych se vám dostat nechtěla :)
takže popořadě.
Tělísko mít nesmím kvůli SC a kvůli špatnýmu tvaru dělohy.
Kondomy jsme až na ten jeden jedinej večer použili.
Není to o tom, že bych si další dítě nepřála, že bych ho šla s klidným srdcem zabít, že bych prostě nad tím mávla rukou a řekla no jo stalo. Rozhodně ne. Vím, že bych si to opravdu hodně dobře rozmyslela.
Já mám jenom strach. Mám strach z dalšího těhu tak brzo po císaři.
Mám strach z dalšího císaře.
Mám strach že nezvládnu péči o dvě malý děti.
Prostě se jenom bojím. Samotnou mě myšlenky na potrat zarazily a neustále o tom přemýšlím a vychází mi, že by to byla blbost. To dítě za to opravdu nemůže. Nic méně děkuju za názory a trpělivě počkám do příští středy. Nakonec doktor se mě do telefonu ptal, jak bych to řešila a řekla jsem mu, že bych si to nejspíš nechala. Přísahám, že pokud se těhu nepotvrdí, tak si nějakou ATK nepsat nechám i kdybych měla nevolnostma lízt po stropě.

• Nahlásit
  • Citovat
8087
7.4.10 10:20

Nedá mi to abych se nevyjádřila, poslední dva příspěvky jsem nečetla…
nakoukla jsem ze zvědavosti…mrzí mě, že téměř všechny jste zakladatelku odsoudili :nevim: . Já patřím taky k těm, které by na potrat NIKDY nešli. na první mimi jsme čekali 2 roky pak potrat, zadařilo se znovu a teď se klepu aby to dobře dopadlo… I když bych já sama nikdy na potrat nešla dokážu se vcítit do zakladatelky! Toto je prvotní šok, že zjistila že je těhu a chtěla to vyventilovat, zítra to vše může být jinak… a navíc NIKDO z Vás co jste tady psali neví jak moc je třeba pro ni mateřství náročné! třeba má hyperaktivní dítko nebo milion dalších důvodů proč se bojí. A taky. NIKDO není skvělý úžasný a nejlepší a KAŽDY chybuje! proto kecy typu: to jako nebereš antikoncepci? 8-o … Sama když sedím na gyndě a vidím že někdo řeší potrat DOBROVOLNĚ… očima propichuju a v duchu tý ženský nadávám, ale pak si říkám, já nevím jaké má důvody jak má třeba těžký život..a jak říkám každý chybuje. Ještě bych podotkla, že od potratu se na to dívám trošku jinak… všichni tady píšete,že tomu maličkému nedá šanci žít a podobně. uvědomujete si že to „maličké“ to není žádné dítě - mohlo by z něj být dítě, ale v době kdy test ukáže dvě čárky tak to co je v děloze je pouze zhluk buněk, nikoli miminko, a to je potřeba si uvědomit. je to stejné jako když se chlap udělá vedle na ručník nebo kamkoli jinam. taky si můžete říct z toho mohlo být miminko… ano mohlo ale jsou to JEN spermie… Takže mi to příjde jako citové vydírání..kecy typu: ty chceš zabít to miminko atd… :pocitac: asi mě tady všichni odsoudíte ale takhle to cítím já. zakladatelku neodsuzuji a ani s ní nesouhlasím… pevně věřím že se z toho vyspí…
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35464
7.4.10 10:22

já čekala na Rafánka 1,5 roku, je po IVF. taky mě museli nakonec říznout a my teďka uvažujeme, že doberem antikoncepci a necháme to přírodě. Pokud otěhotním teďka, určitě bych to riskla. Koukni do poradny kouckjého, píše tam všude že opbvykle se doporučuje rok, ale pár málo měsíců nehraje roli a rizika jsou malá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.10 10:29

Anonymko,
do konce života si budeš vyčítat,pokud půjdeš na potrat,že jsi zabila své nenarozéné dítě.Svědomí ti nedovolí zapomenout.Jsi vdaná,máš zázemí tak proč zabíjet?Zeptej se mamin v diskuzích kde mají děti tak brzy po sobě jak to zvládají.A když zvládáš jednoho broučka to druhá zvládneš též.
Zatím budu anonym,ale pokud to bude nutné odtajním se.
M

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama