Jak se zbavit strachu z potratu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Qadra
Kecalka 164 příspěvků 25.12.18 21:44
Jak se zbavit strachu z potratu

Ahoj holky. Mám ( pro někoho) jednoduchou otázku: Jak se zbavit strachu z potratu?

Je mi 37 let a s manželem máme jednu dceru. Chtěli jsme ji pořídit sourozence a tak jsme se v červenci 2017 začali snažit. Otěhotněla jsem v říjnu, ale na kontrole u dr jsem neodpovídala týdnu těhotenství a v listopadu jsem v 5 týdnu samovolně potratila. Brala jsem to celkem v pohodě a v únoru 2018 jsem znovu otěhotněla. Těhotenství nebylo ukázkové ( opět jsem neodpovídala týdnu těhotenství dle ovulace),také jsem špinila, ale na UZ bylo srdíčko a já byla šťastná. Dostala jsem Utrogestan a Ascorutin na podporu. Jenže za týden od kontroly se dostavilo krvácení a na UZ už srdíčko nebilo. Skončila jsem na revizi v 9 týdnu těhotenství dle ms, ale podle UZ jsem odpovídala 7 týdnu. Druhý potrat mě srazil na dno. V červnu jsem opět našla své //. Blížila se první kontrola a já jsem sama sebe přesvědčovala, že vše bude v pořádku a že už jsem si smůlu vybrala. Jenže jsem opět slyšela větu: Zase neodpovídáte týdnu. Byla jsem zoufalá, ale s dr jsme se domluvili, že vydržíme týden a uvidíme. Jenže jsem nevydržela ani ten týden a za pár dní jsem potratila. Tentokrát v 7 týdnu.
Dostali jsme stopku ve snažení, nahlásili se do CARU, prošli všemi vyšetřeními a na nic se nepřišlo…
Na Štědrý den jsem dělala těhotenský test a našla //. Měla bych být v 5 týdnu, mám občasné křížové bolesti zad, bolesti prsou a lehkou nevolnost a samozřejmě obrovský strach z dalšího nezdaru. ( Všechny předešlé potraty měly jednu společnou věc a to vymezení těhotenských příznaků a křížové bolesti zad ).Snažím si říkat, že každé těhotenství je jiné, ale moc mi to nejde. Strašně si přeji aby to již vyšlo..Vím, že budete říkat ať na to nemyslím, ale po předešlých potratech to moc nejde…Zažila jste to některá a co Vám pomohlo? Zažila některá opakované potraty za sebou a přesto to vyšlo?
Děkuji za rady a zkušenosti

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AndilekOli
Kelišová 5073 příspěvků 25.12.18 21:58

@Qadra Ahoj, zazila jsem mezi 3. a 4. ditetem - 4 neuspesna tehotenstvi po sobe. Vzdy bylo miminko o trosku mensi nez melo byt (vetsinou tak o tyden) a pak konecna 6tt, 9tt, 10tt a jednou az na zacatku 2. trimestru. Chtela bych ti dodat nadeji, ze to jde zlomit. Nic na nas doktori nenasli, a ted uz mame 4. dite a za cca 3 tydny budu rodit popate. Strachu jsem se ale uz nezbavila, pred kazdym utz jsem byla zrala na psychiatra, vzdy se to zlepsilo az s pravidelnymi pohyby miminka. To jsem se pak uklidnila. Jinak muzes tomu verit nebo ne, ale pred tim uspesnym pokusem o ctvrte miminko a pak I pred tim patym jsme napsali radovym sestram premonstratkam do Doksan s prosbou o modlitbu (modli se za neplodne pary a uspesne tehotenstvi). Jsme s muzem katolici a verime, ze ta modlitba byla vyslysena.

Qadra
Kecalka 164 příspěvků 25.12.18 22:03

@AndilekOli moc děkuji a gratuluji…Kéžkdyby jsrm se už také dočkala šťastného konce…

Evulina
Neúnavná pisatelka 15787 příspěvků 25.12.18 22:04

Prý je výborný na otěhotnění a udržení těhotenství Femigard - bylinné přírodní kapky. Mě osobně tedy tehdy výborně srovnaly cyklus po dlouhodobém braní antikoncepce, takže účinné na srovní ženských orgánů a hormonů opravdu jsou. Berou se 2× denně lžička i v prvním trimestru, právě na udržení těhotenství. Já bych je určitě doporučila. Vynalezl je gynekolog MUDr. Vydra.

lachtanice86
Kelišová 6929 příspěvků 25.12.18 22:04

Od roku 2015 5 nevydarenych těhotenství, sp, biochemka i zt s revizí. A až teď mám vedle sebe zdravou dceru, naše první dítě . Pravda je že já už po tolika zklamanich brala další těhotenství dost pragmaticky. Buď to vyjde nebo ne. Strach samozřejmě byl, ale počítala jsem se vším.

jezz1e
Kecalka 343 příspěvků 25.12.18 22:07

Mně pomohlo reiki. Těhotenství to sice nepomohlo a já znovu potratila, ale aspoň jsem se uklidnila a výsledek brala tak trochu jako rozhodnutí shora, které se prostě má stát a já to neovlivním.
Držím palce, ať je tentokrát vše v pořádku! :hug:
Jinak moje maminka kdysi rodila s holčinou, která potratila 6× a sedmé dítě donosila (v dobách před existencí umělého oplodnění).. takže naděje je vždy.

sabinka098
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 25.12.18 22:11

Ahoj taky je my 37,a mam za sebou nekolik potratu a bojim se tak ,ze si nechci udelat ani test.V listopadu jsem mela deset dni zpozdeni asi patej jsem si udelala test a byl tam duch.a pak jsem dostala menstruaci bojim se udelat si test ,protoze zase skoncim na revizi nebo laparoskopii uz mam dve za sebou.

AndilekOli
Kelišová 5073 příspěvků 25.12.18 22:19
@Qadra píše:
@AndilekOli moc děkuji a gratuluji…Kéžkdyby jsrm se už také dočkala šťastného konce…

Verim, ze ano. Moc bych ti to prala :hug:

Ou
Kelišová 5852 příspěvků 25.12.18 22:20

Obávám se, že úplně odstranit ten strach nepůjde.

Ale jde s ním pracovat. Nejjednodušší je navyknout si, že hned v okamžiku, kdy si všimnete, že už ve vás ten strach zase narostl, tak zkusíte nějaké dechové cvičení.

https://www.youtube.com/watch?…

Zároveň si zkuste psát deník - ani ne tak o tom co se děje, ale co se vám honí hlavou, jakmile svoje obavy a strachy začnete dávat do slov - nejlépe rukou a na papír, tak se většinou o něco zmírní - když se jen honí v hlavě, tak většinou jsou daleko horší, než když je člověk dostane ven a zkrotí do vět. Navíc se ten popsaný papír dá třeba zmuchlat a nebo spálit a představovat si přitom, že pálíte i ten strach.

A skvělá je litanie proti strachu z knížky Franka Herberta Duna. Fajn je naučit se ji nazpaměť a skutečně používat jako mantru či litanii.

"„Nesmím se bát. Strach zabíjí myšlení. Strach je malá smrt přinášející naprosté vyhlazení. Budu svému strachu čelit. Dovolím mu, aby prošel kolem mne a skrze mne. A až projde a zmizí, otočím se a podívám se, kudy šel. Tam, kam strach odešel, nic nezůstane. Zůstanu pouze já.“

držím palce.

Ou
Kelišová 5852 příspěvků 25.12.18 22:25
@AndilekOli píše:
pred tim uspesnym pokusem o ctvrte miminko a pak I pred tim patym jsme napsali radovym sestram premonstratkam do Doksan s prosbou o modlitbu (modli se za neplodne pary a uspesne tehotenstvi). Jsme s muzem katolici a verime, ze ta modlitba byla vyslysena.

Modlitba je v tomhle ohledu skvělá věc - konec konců, v nějaké podobě bývá součástí všech náboženství světa - je to něco, čím se zaměstná mozek, takže nevěnuje pozornost strachu, plus se přitom člověk smiřuje s tím, že prostě nad věcmi nemá kontrolu.
A úplně nejlepší je modlitba s nějakou formou zpěvu.

A pokud se k tomu ještě přidá pomoc shůry, tak jednině dobře.

bbludička
Nováček 5 příspěvků 25.12.18 22:28

Mela jsem dva zamlkle potraty po sobe v 11 a v 8 tydnu,poslali nas do CARU,nic nezjistili,nechali jsme si rok pauzu,protoze to byl veliky napor na psychiku,pri dalsim tehotenstvi mne gynekolog na vlastni triko predepisoval injekce na redeni krve a vyslo to,ted mam 2letou vysnenou holcicku a jeste mam 10 leteho kluka, pri kterem jsem nemela zadny problem.Drzim vam palce at je tentokrat vse vporadku.

Qadra
Kecalka 164 příspěvků 25.12.18 22:54

@bbludička a od kdy sis začala píchat ty injekce a jak dlouho?

AndilekOli
Kelišová 5073 příspěvků 25.12.18 23:04
@Qadra píše:
@bbludička a od kdy sis začala píchat ty injekce a jak dlouho?

Pokud nemas trombofilni mutaci, tak je nebudes mit indikovane. Po tech potratech uz bys tohle vysetreni mela mit hotove. A I kdyz trombofilni mutaci mas, ne vzdy injekce na redeni krve potrebujes, to je pak na zvazeni trombocentra, kde te hlidaji. Ale obecne, pokud problem je mensi miminko nez by melo byt, tak to je spise geneticky problem (napr. chyba pri deleni). Pokud tohle vysetreni jeste nemas, tak bych si ho vyzadala.

Qadra
Kecalka 164 příspěvků 25.12.18 23:51

@AndilekOli máme veškeré vyšetření včetně genetiky a vše ok.Fraxiparin mám preventivně naordynovaný z Caru a odedneška píchám.Jen mě zajímalo do kdy a jestli stále si bludička píchá.

AndilekOli
Kelišová 5073 příspěvků 26.12.18 09:40
@Qadra píše:
@AndilekOli máme veškeré vyšetření včetně genetiky a vše ok.Fraxiparin mám preventivně naordynovaný z Caru a odedneška píchám.Jen mě zajímalo do kdy a jestli stále si bludička píchá.

Obecně se píchá až do konce šestinedělí. Já mám trombofilní mutaci: heterozygot na protrombinu, ale třeba já mám injekce jen 3 dny po porodu. Je to vždy podle doporučení doktorů, řídila bych se tím, co Vám řekli v CARu :-) Možná jsem naivní, ale zvykla jsem si poslouchat doktory :-) Jinak na Tebe myslím, ať to tentokrát klapne :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >