Jak se zbavit vší za jeden den?

4035
15.7.15 10:37

Jak se zbavit vší za jeden den?

Ahoj holky, jdu za Vámi zoufale prosit o pomoc. Než skončila školka, malá měla vši, koupili jsme velmi drahý přípravek, za pár dní byl pokoj, ale znáte to, některé maminky na to kašlou, a tak jsem malé objevila opět vši! Je to už týden co se toho zbavujeme a nic nepomáhá, ani přípravek za 500, ani za 200, ani vyčesávání, nic. Včera jsem zjistila, že je mám i já :( Mám dlouhé vlasy a nevím co s nimi, přijde mi, že vši jsou nějaké už otrlé. Vše jsme vyprala. Nemáte nějaký typ jak se jich zbavit za jeden den? Četla jsem že buď umýt alpou, slivovicí, či barvou. Dnes se chystám na barvení, ale co malé na to? Má 4 roky. Zkusit alpu nebo? Já fakt nevím a jsem zoufalá :roll: :oops: Už ani ty zábaly nepomáhají :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15.7.15 10:41

@Frederi v lékárně kamarádce řekly, že pokud lze, tak obarvit barvou s amoniakem. U nich to zafungovalo, obarvila všechny 3 holky a jako prevenci používá kapičku teatree oleje za ucho. Já bych tedy asi barvila až v nejkrajnějším případě. Druhý kamarádce zabral nějaký šampon pro psy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
15.7.15 10:42

@Frederi myslim, ze babicka delala svum detem petrolejove zabaly, ovsem ja bych to neudelala :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
15.7.15 10:43

@lleennttiillkkaa male nemuzu barvit vlasky ma 4 roky, ja si barvu dnes dam, premyslim o oleji smichanym s alpou a udelat zabal :nevim: ten sampon na psy nebyl to orthosan?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
15.7.15 10:44

@Bomer taky bych si to nelajzla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
15.7.15 10:44

@Frederi Střih ála Shinet O´Conner ;) nebo jak se to píše…

Příspěvek upraven 15.07.15 v 10:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2949
15.7.15 10:45

Ty si obarvi hlavu. Ale musis stejne vycesavat. Hce vlasy ostrihej. U ni ti nic jineho nezbyde. A umyvat vlasy uz pravidelne. Mame psi sampon.
Moje holka mela kudrnate vlasy - dlouhe a tam se to drzelo hrozne. Sla nakratko. A jinak pripravek Liqiude duo si zkousela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
15.7.15 10:46

@Frederi proste by si u ni jen nemohla skrtnout no :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2949
15.7.15 10:47

I to psali, ze ty vsi uz jsou na vse imunni. My s tim bojovali 3tydny! Vratila jsem ji do skolky po tydnu s cistou hlavou a za tri dny je mela znova. Ja myslela, ze me omejou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2918

Mě babička kdysi udělala zábal z vepřového sádla a zafungovalo to okamžitě. Měla jsem to ve vlasech celou noc. Bohužel je to velmi mastné a musela jsem si několikrát mýt vlasy, ale vši i hnidy byly pryč. Asi se udusili. Zabalila bych do igeliťáku. Přeji, ať se toho brzo zbavíte!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9195

@Frederi Nám zabraly ty připravky z lékárny, ale chce to hned při prvním nálezu odvšivovat celou rodinu. Je klidně možné, žes je chytla od dcery hned poprvé a teď jste si je predaly zpatky. Ono najít jednu veš v dlouhých vlasech je těžké a na rozmnožení to bohužel stačí. A použití přípravku vždycky u všech členů rodiny opakuji alespoň třikrát s týdením odstupem,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 10:49

@Frederi hele ta kamarádka obarvila loni i 4. letou. Já bych to třeba asi neudělala, ale kdo ví, já mám kluky a ty můžu vzít strojkem na ježka. Zkusila bych olej s alpou, s tím teatree. Jméno šamponu zjistim, ale myslím, že orthosan to nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2949
15.7.15 10:50

A kazdy den menit povleceni. Trika. Trika jsem menila i trikrat za den. Byla jsem z toho fakt zoufala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725

Šampon pro psy - štěňata ;)
Samozřejmě všechno vysát i se sedačkou - na dezinfekci lze použít difuzil. Vyprat minimálně na 60 všechno ložní + nošené věci a dokud najdeš byť 1 živou všu v hlavě, tak převlékat denně aspoň polštář a prostěradlo.
A jinak vyčesávat všivákem hřebenem aspoň obden a stahovat i mrtvé hnídy z vlasů. Ten šampon na psy používat tak po 7.dnech a celý měsíc.
Barva pomoct může, ovšem není to 100%.
Sebe sem vyčesávala nad bílou vanou - při dlouhých vlasech a mojí hustotě to byla chuťovka. Kluky jen nad umyvadlem.
Na to, že sem chytla vši před 2,5 lety, jsem nějakou tu hnídu stahovala z vlasů ještě letos - holt sama sebe neoberu.
Jinak jsem byla ze vší tak rozhozená, že jsem se chtěla okamžitě ostříhat strojkem do hola - fuj, broučci v hlavě :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Já jsem docela zvědavá co ti kdo poradí. Od ségry holka na vši hrozně trpí a pokaždé když se někde objeví tak je chytne a to má vlasy po zadek. Teď se vrátila z tábora tak si už děláme srandu jestli si zase přivezla sebou zvířátka. Minule se jich zbavovaly snad půl roku, přípravky nezabíraly a jediné co pomáhalo tak vyčesávat, vyčesávat. Jinak jak byly u nás ve školce tak jsem holkám jako prevenci koupila balzám na vlasy s přírodními oleji Capissan a vši neměly. (jinak anonym kvůli ségře)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama