Jak si hrajete s vašimi předškoláky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 02.11.11 16:02
Jak si hrajete s vašimi předškoláky?

Dceři připadá, že si s ní málo hraju. Chodí už do školky, já do práce, ale každý den chvilku čteme, skoro každý den hrajeme nějakou společenskou hru, občas tvoříme, povídáme si, občas si užíváme jinak- jdeme do bazénu, na hřiště, na zmrzlinu, na výlet, něco koupit, ven na kolo… Jenže dcera si chce hlavně hrát na sestřičky nebo maminku a holčičku (kde je ona samozřejmě maminka) a pak pořád vymýšlí jak budeme mít piknik, pojedeme na výlet, uděláme to a nebo to a mě to prostě nebaví. :-( Ale chápu, že to má těžké, když nemá sourozence a ani mít nebude, tak se občas přemůžu.
Taky si musíte hrát s dětmi podobné hry, které vás nebaví? Případně co a jak si s nimi hrajete.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Paoloska
Echt Kelišová 8075 příspěvků 02.11.11 16:13

Já už mám kluky naštěstí větší, ale co já se musela nahrát na čápa a žábu. Děsná hra, která fakt nemá logiku, ale syna maximálně bavila. Mě vůbec. Pak si jednou hrál na chlapečka, se kterým si nikdo nechce hrát a to mě dostalo. A já se tak snažila… :mrgreen:

terinka4444
Hvězda diskuse 67212 příspěvků 02.11.11 16:20

Tak to je nic, u babičky má myši, jo čteš dobře myši, prý chovné, vyhrály na výstavách, myš letošního roku, bych se picla. A doma si chce hrát na myši, jako běháme v kole, prolejzáme roury a žereme zrní. Nás někdo pozorovat, tak nás zavřou do blázince, prý už naučila i holky ve školce, jak se hraje na myši. Jinak jsme na tom úplně stejně, taky vymýšlí, že ona je maminka nebo paní učitelka ve školce apod.

Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 02.11.11 16:29

já nemám holku ve školce a teď poslední dny je taky maminkou a hraje si s panenkou…to mi neva, ale pořád musím odpovídat já za panenku- ano maminko, chci maminko, mám hlad, chci tohle a tohle…nezdá se to aý tak hrozný…já ale pak dělám vše ostatní okolo zmateně a pomalu a místo toho abych přebalila svého kluka, tak oblékám panence desatý obleček :roll:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 02.11.11 17:12

Ahoj. Já nechodím do práce a navíc máme děti dvě, ale pamatuju na období, kdy si Anežka nejvíc vyhrála s tatínkem tam, že si tatínek vzal plyšovou lišku nebo kočku (oblíbení plyšáci) a Anežka mu diktovala, co má s liškou dělat dělat a co má za lišku říkat. A pak na to ona reagovala a tatínkovi opět radila, co na to bude říkat a dělat liška :mrgreen: . Hrály si tak halvně ráno (plyšák nechtěl vstávat a Anežka mu domlouvala, že musí, aby stihnul školku) nebo večer (plyšák měl jít spát a nechtěl, že ještě není unavený, a Anežka mu domlouvala, že musí, že jinak se mu ráno nebude chtít vstávat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ). Dneska už zvládne obě role sama, občas si hraje s Májou na maminku a na tatínka :lol: .

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 02.11.11 21:50

Já si s nimi podle mě hraju dost málo, ale oni si se mnou moc hrát nechtějí mám pocit. Syn si chce jezdit s traktory, tak to mě nebaví a řeknu mu, ať zapojí kamarády ve školce. Ale jinak co si řeknou, to hraju. Většinou jim třeba chystám něco na tvoření apod.
Dnes jsme třídili odpad a venku lezli na stromy (teda oni), doma jsme dočítali časopis a pak jsme si zpívali, tancovali a hráli na nástroje. Pak už byl ten večerní cvrkot. Stolní hry nehrajem skoro vůbec.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 03.11.11 09:55

Stolní hry s Anežkou hraje hlavně dědeček - pexeso, kvarteto, prší, černého Petra. A moc ráda má Princezny na plese (to dostala ke 4.narozeninám a od to doby to hrajeme skoro pořád).

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 05.05.15 04:15

Též máme tento problém. Myslím že se synovi věnujeme hodně(nemá sourozence). Tedy hlavně já, tatínek ne tolik, ale někdo na tu zábavu vydělat musí.
Jedeme či jdeme na výlet, do Zoo, dětská hrací a zábavná centra, navštěvujeme různé akce pro děti, poutě, jeden den v týdnu chodí na koně a jeden na plavání(oboje ho moc baví), musím ho tam vozit a čekat na něj. Něco tvoříme, hrajeme spol.hry, čteme, malujeme atd.
Tohle vše však nebere syn jako hraní. A klidně mám vyčte, že si s ním nehrajeme.
Hraní je dle něho popojíždění s autíčky, jakoby nakupování v obchodě(různé způsoby) na doktora, léčíme lidi i zvířátka. Popocházení a povídání si se zvířátky, panáčky, plyšáky. Občas sládání různých stavebnic. Prostě hraní si s hračkami.
Nebaví mě to moc, ale občas se přemáhám.
Vysvětluji mu, že dospělí si takto nehrají, že na to má děti ve školce a kamarády. Nijak moc to nepomáhá.

Jana206
Nadpozemská drbna 26401 příspěvků 05.05.15 06:30

@Sunnny Mě to taky nebaví, jsem ráda, že mám dětí víc :) Jediným řešením je najít nějakého kamaráda v okolí, třeba taky jedináčka, se kterým se můžou vzájemně navštěvovat i doma, hrát si na zahradě(pokud máte nebo by měli oni) nebo spolu chodit na blízké hřiště - nepíšeš, jak je syn starý a taky záleží na místě, kde žijete.

Upřímně, přijde mi, že toho, co s ním podnikáte, byste mohli i ubrat.Je jedináček, máte na něj v tomto směru čas, ale může být i přehlcen podněty a unaven neustálými výlety. Ta volná, bezprostřední hra je pro jeho vývoj daleko důležitější. Raději bych si s ním co nejčastěji sedla na hřiště, tam klidně pokecala s ostatními maminkami a nechala ho SI HRÁT, než mu pořád vymýšlet program, který stejně neocení. Pokud nemůže být na hřišti sám a Tebe by tam nebavilo celé odpoledne sedět, můžete se v hlídání vystřídat s ostatními maminami, když se tam seznámíš, určitě Ti ho někdo pohlídá a on si bude hrát.

MarkétkaBeruška 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.15 06:51

@Sunnny Tak za mě, ono to typické hraní s hračkami k tomu věku prostě patří. Děti si rozvíjí fantazii. Ano děláte toho pro něj opravdu hodně, ale víš co, ono třeba to plavání, baví ho to, ale nenaplňuje to tu jeho potřebu hraní si. Co třeba pozvat nějakou kamarádku s podobně starým dítětem na návštěvu? Děcka si pohrají a vypopovídate ;)

Pipet
Generální žvanilka 24089 příspěvků 05.05.15 06:52

Mno, já se snažím vymyslet tyto hry tak, abych se co nejméně účastnila…
Takže např. donesu jednoho nemocného plyšáka, poradím s ošetřením, ukážu, zapíšeme do knihy chorob :D… a druhého plyšáka už jen předám a popíšu chorobu a na třetího jen ukážu, že nějak kašle… a čtvrtého už si přinese sama 8)
„Naštěstí“ máme dvě děti, takže si hodně hrajou spolu.
Jestli sourozence nemá, tak musíš občas ty :nevim:
Co děti v okolí? Teď bude venku hezky, můžou si hrát spolu venku (nevím, jestli jste město, vesnička).

Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14949 příspěvků 05.05.15 07:06
@Sunnny píše:
Též máme tento problém. Myslím že se synovi věnujeme hodně(nemá sourozence). Tedy hlavně já, tatínek ne tolik, ale někdo na tu zábavu vydělat musí.
Jedeme či jdeme na výlet, do Zoo, dětská hrací a zábavná centra, navštěvujeme různé akce pro děti, poutě, jeden den v týdnu chodí na koně a jeden na plavání(oboje ho moc baví), musím ho tam vozit a čekat na něj. Něco tvoříme, hrajeme spol.hry, čteme, malujeme atd.
Tohle vše však nebere syn jako hraní. A klidně mám vyčte, že si s ním nehrajeme.
Hraní je dle něho popojíždění s autíčky, jakoby nakupování v obchodě(různé způsoby) na doktora, léčíme lidi i zvířátka. Popocházení a povídání si se zvířátky, panáčky, plyšáky. Občas sládání různých stavebnic. Prostě hraní si s hračkami.
Nebaví mě to moc, ale občas se přemáhám.
Vysvětluji mu, že dospělí si takto nehrají, že na to má děti ve školce a kamarády. Nijak moc to nepomáhá.

A má pravdu - nehrajete si s ním.

To, co jsi vyjmenovala, je přece zaplácnutí času - vymyšlené právě proto, aby se syn zabavil a Ty sis s ním nemusela HRÁT.

Já si se svými dětmi také až tak často nehraju, ale je to proto, že mám dvě a ony si vystačí (dokonce mne teď už často vyhazují, že si chtějí hrát spolu samy a nikdo je přitom nesmí slyšet).

Ty máš jedináčka a k tomu toto bohužel patří - nemá dětského parťáka na hraní. Vysvětlovat můžeš horem dolem, ale k ničemu Ti to nebude - on má ze svého pohledu pravdu. Nemá si s kým hrát a Ty si s ním hraješ málo, protože Tě to nebaví. Radši vymyslíš „program“, abys to dělat nemusela.

Maty1989
Závislačka 3039 příspěvků 05.05.15 09:06
@BohunkaP píše:
A má pravdu - nehrajete si s ním.

To, co jsi vyjmenovala, je přece zaplácnutí času - vymyšlené právě proto, aby se syn zabavil a Ty sis s ním nemusela HRÁT.

Já si se svými dětmi také až tak často nehraju, ale je to proto, že mám dvě a ony si vystačí (dokonce mne teď už často vyhazují, že si chtějí hrát spolu samy a nikdo je přitom nesmí slyšet).

Ty máš jedináčka a k tomu toto bohužel patří - nemá dětského parťáka na hraní. Vysvětlovat můžeš horem dolem, ale k ničemu Ti to nebude - on má ze svého pohledu pravdu. Nemá si s kým hrát a Ty si s ním hraješ málo, protože Tě to nebaví. Radši vymyslíš „program“, abys to dělat nemusela.

Vidím to stejně. Mám 4-letou princeznu, čekáme druhé dítko a taky je zatím sama. Chodí do školky a odpoledne, nebo o víkendu se to taky snažíme střídat. Někdy koukne na pohádku, jindy si třeba modeluje z plastelíny, nebo si kreslí, případně třeba spolu skládáme puzzle, nebo ze stavebnice, případně jde jezdit na kole. Někdy za mnou přijde, že si budeme hrát spolu, nebo si i vystačí sama. Výlety jsou jednou za čas, někdy ji někam vezme tchýně. Snažíme se to různě střídat.

AnastazieB
Echt Kelišová 8327 příspěvků 05.05.15 10:15

Mám taky jedinacka, ale moc si s nim nehraju, nebavi me to. Chodi do skolky, pak jdeme na hriste a doma si hraje sám, nastesti se uz odmalicka umi zabavit, hru si vymyslet. Ja mu vetsinou jen pomaham s necim, co mu nejde nebo si obcas hrajeme na obchod.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 05.05.15 10:31

@Sunnny zvát domů kamarády ze školky, najít si kamarádky s podobně starými dětmi, prostě mu dát toho parťáka pro hru jinak..
děti si potřebují s někým hrát, zvlášť v tomhle věku, a pokud nemají parťáka, pak vyžadují dospělého. To, cos popsala, že děláte, opravdu není hraní, tak, jak ho děti chápou..

Já si s dětmi ale třeba nehraju vůbec.
Nejsem na to. ALE - kluci to vědí a vědí, že já si s nimi vyprávím a čtu - jak se věci vyrábí, hodně z Už vím proč, staršímu i z dějin, rozebíráme všechno možné..

pouze a jen pokud je mladší nemocný, pak si s ním dopoledne hraju.. skládám puzzle, stavebnici, co si zrovna vybere.

na hraní, pokud chtějí, ale mají babičku v domě a tatínka taky,.. ale hlavně, nepotřebují dospěláky, mají sebe navzájem, mají kamarády v okolí a bratrance a sestřenice kousek od nás a tak..

jinak neříkám, že se s dítětem má pořád hrát, musí si umět najít zábavu sami, ale občas je to prostě potřeba.. pokud nemají nikoho jiného na hru..

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo příště vypadne ze StarDance? Mišík! Blbě kouká, neustále si kontroluje účes

Jsou výsledky taneční show StarDance …když hvězdy tančí opravdu tak... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >