Jak si udržet kila po porodu

Anonymní
20.8.22 15:59

Jak si udržet kila po porodu

Ahoj. Mám tu takový netradiční dotaz. Všichni chtějí po porodu hubnout, ale já jsem opačný případ. Jsem odjakživa hubenour 45kg/173cm. Jedno dítě už mám a těhotenství mi taky nepomohlo, na konci těhotenství jsem měla 56kg, domu jsem šla na cca 48kg a pak jsem rok kojila, tím jsem bohužel spadla na kritických 39kg, ačkoliv jsem normálně jedla! Mám extrémně rychlý metabolismus. Po ukončení kojení jsem začala cvicit silove tréninky a dostala jsem se na klasickou moji váhu. A já se chci zeptat, jestli tu je někdo takový jako já a podařilo se mu udržet kila po porodu, aby nehubnul a už vůbec ne víc než předtěhotenskou váhu? :lol: teď jsem v 9+1 a mám zatím 2 kg nahoře. Přála bych si přibrat třeba 20-30kg, jak hodně lidí píší, že pribiraji a pak už to nikdy nezhubnout :,(
Budu mít nejspíš plánovaný cs a nebudu moct kojit.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14313
20.8.22 17:00
@Anonymní píše:
Ahoj. Mám tu takový netradiční dotaz. Všichni chtějí po porodu hubnout, ale já jsem opačný případ. Jsem odjakživa hubenour 45kg/173cm. Jedno dítě už mám a těhotenství mi taky nepomohlo, na konci těhotenství jsem měla 56kg, domu jsem šla na cca 48kg a pak jsem rok kojila, tím jsem bohužel spadla na kritických 39kg, ačkoliv jsem normálně jedla! Mám extrémně rychlý metabolismus. Po ukončení kojení jsem začala cvicit silove tréninky a dostala jsem se na klasickou moji váhu. A já se chci zeptat, jestli tu je někdo takový jako já a podařilo se mu udržet kila po porodu, aby nehubnul a už vůbec ne víc než předtěhotenskou váhu? :lol: teď jsem v 9+1 a mám zatím 2 kg nahoře. Přála bych si přibrat třeba 20-30kg, jak hodně lidí píší, že pribiraji a pak už to nikdy nezhubnout :,(
Budu mít nejspíš plánovaný cs a nebudu moct kojit.

Po porodu bych to řešila s nějakým specialistou…upraví ti jídelníček.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.22 17:20

@Annabela11 to už jsem dělala u prvního porodu, bohužel mě vysávalo to kojení. Jezdila jsem do Prahy do nutriční poradny, kde mi tedy sdělila, že je všechno v pořádku (nechybí žádné živiny, nemám žádnou poruchu příjmu potravy) a dávala mi jen nutridrinky, které mi stejně nepomohly :D
Mám jídelníček od MJT na pribirani, stáhlé Kalorické tabulky, abych splňovala příjem kalorií a nebyla v deficitu. To mi hodně pomohlo, ale bojím se, ze po porodu to bude na prd. A když bych po porodu navýšila příjem cca o 2000kj, tak to neujim, to už jsou porce pro slona, to neuji ani pritel, který má 100kg :mrgreen: teď na jídelníček ale prdim a jim co chci a kdy chci, takže samé kraviny :lol: a ani nechodím do fitka, protože jsem krvácela a pochybuju, ze bych mohla cvicit silové tréninky :( po cs taky cvicit moc nebudu :think:

  • Citovat
  • Upravit
6654
20.8.22 17:56

Asi neporadim, ale soucitim. Ja aktualne taky kojim a dokud neprestanu, tak jsem si musela odpustit behani i poradne cviceni, protoze nejsem schopna to ujist :,( na sve predtehotenske vaze jsem byla 14 dni po porodu a aktualne se mi to dari drzet tak -2 az 3kg oproti puvodni vaze, ale co ti budu povidat, cviceni mi extremne chybi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2021
20.8.22 18:00

Zakladatelko, radu nemám. Neodpustim si jen napsat, že ti hodně závidím. Já řešila úplně opačný problém.
Hlavně, ať se ti daří a vypapáš se. :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.22 18:07

@Kelliee nenene, vůbec není co závidět :think: od mala poslouchám, jestli vůbec jim a ze jsem hrozně hubena, anorekticka, reklama na hlad, ze jsem z Dachau. Ještě jsem nepotkala jednoho jediného člověka, co by mi nerekl, ze jsem hubena (jako bych to asi nevěděla). Od mala z toho mám komplexy, nechodím na veřejný koupaliště, i v létě jsem nosila mikiny, aby nebylo vidět, jak mám hubene ruce. Nemohu jist na veřejnosti, protože všichni koukají, jestli jim, kolik toho sním. :roll: no ale teď už to tolik neřeším, je mi 25 a jsem proste taková. :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
2021
20.8.22 18:22
@Anonymní píše:
@Kelliee nenene, vůbec není co závidět :think: od mala poslouchám, jestli vůbec jim a ze jsem hrozně hubena, anorekticka, reklama na hlad, ze jsem z Dachau. Ještě jsem nepotkala jednoho jediného člověka, co by mi nerekl, ze jsem hubena (jako bych to asi nevěděla). Od mala z toho mám komplexy, nechodím na veřejný koupaliště, i v létě jsem nosila mikiny, aby nebylo vidět, jak mám hubene ruce. Nemohu jist na veřejnosti, protože všichni koukají, jestli jim, kolik toho sním. :roll: no ale teď už to tolik neřeším, je mi 25 a jsem proste taková. :mrgreen:

Věřím ti to, ta má reakce byl jen takový povzdech.
Měla jsem kamarádku jako ty. Zatímco já se styděla do plavek kvůli stehnům a velkému zadku, ona se styděla kvůli hubeným noham a žádnému zadku. Dodnes vidím ty její svačiny. 2 lepeňáky s uzeným, za hodinu celá studentská pečeť a za další hodinu oběd. Nechápala jsem.

Příspěvek upraven 20.08.22 v 18:38

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.22 18:27

@Kelliee tak to je jako já :mrgreen: oni i v práci zezacatku měli na me kecy a pak když viděli, jak jim, tak nevěřili svým očím :mrgreen: já mám jednu kamarádku, která je zase opak mě, malá a kulatá a v létě my 2 vedle sebe je komedie :lol: ta vždycky říkala, ze chce být jak já a já vždycky říkala, ze chci vypadat jako ona :lol:

  • Citovat
  • Upravit
2650
20.8.22 19:25

Dám ti svých 20 kilo jestli chceš. Já mám zas metabolismus pomalý a přibírám snad i z toho, že dýchám…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14790
20.8.22 19:32
@Anonymní píše:
@Kelliee nenene, vůbec není co závidět :think: od mala poslouchám, jestli vůbec jim a ze jsem hrozně hubena, anorekticka, reklama na hlad, ze jsem z Dachau. Ještě jsem nepotkala jednoho jediného člověka, co by mi nerekl, ze jsem hubena (jako bych to asi nevěděla). Od mala z toho mám komplexy, nechodím na veřejný koupaliště, i v létě jsem nosila mikiny, aby nebylo vidět, jak mám hubene ruce. Nemohu jist na veřejnosti, protože všichni koukají, jestli jim, kolik toho sním. :roll: no ale teď už to tolik neřeším, je mi 25 a jsem proste taková. :mrgreen:

Me by ani nenapadlo, ze je ti co zavidet. Byla jsem na tom podobne. Najez se, jsi jak reklama na hlad, muzes jit hrat do filmu o Dachau apod. V 19 letech jsem mela 174 cm a 42 kg. Jedla jsem silene velke porce, ale mela jsem extremne rychly metabolismus a k tomu jsem sportovala.

Ve 23 letech uz jsem mela ustalenou hmotnost na 50 kg, ale ty reci jsem slychala porad. Pak jsem podstoupila umely prechod, kdy jsem behem 2 mesicu pribrala na 70 kg. Ale to jsem vypadala hrozne, moc to neslo dolu. V 28 letech jsem vlivem extremniho stresu zhubla behem cca 10 dnu 8 kg na 62 kg, pak se mi opet zrychlil metabolismus. Za rok jsem otehotnela, pocatecni hmotnost 60 kg. Ted po 4. porodu mam v 38 letech 56 kg a jsem spokojena. Jim porad hodne.

Drzim palce, at svuj problem vyresis. Jen teda nechapu, proc se bojis jist na verejnosti. Naopak, at vidi, ze jis hodne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1794
20.8.22 19:56

Kdyby se dalo metabolismus vyměnit, tak ti řeknu, že by na tu výměnu lidé stáli kilometrové fronty. :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.22 20:37

@Janča6 děkuji, snad se to nějak srovná. My tohle máme v rodině. Sestra je o 2 roky starší a má ještě o 2kg méně než já. Brácha je taky jak proutek. Máma měla to samé a přibrala až po 3. dítěti. Všichni jsme hubený jak kozy :mrgreen: třeba to teď bude i jiné a pomůže mi těhotenství, ale naděje tomu nedávám :zed: a když už teda něco priberu teď, tak kez by to zůstalo jako každému normálnímu člověku :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty