Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Linduš91 píše:
Právě že to vytření a vysátí mi zabírá dost času, protože abych mohla udělat jednu místnost, musím naskládat asi 30 věcí a děti do té druhé a pak zase naopak. Většinou mi to zabere tak 2 hodiny za doprovodu breku syna, kterého v tu chvíli nemůžu nosit, většinou k němu co chvíli odbíhám a uklidnuju. Efektivita mizernáVidí na mě celou dobu, ale to nepomáhá, chce nosit, kojit, takové klíště
Žehlím denně i ložní prádlo, ručníky a cca 30 látkových plen, musím i spodní prádlo, tohle dělám večer asi hodinu, někdy trochu déle.
Vařím větší část dopoledne, obvykle 2 základní jídla. Normální jídlo nemůže nikdo z nás. Teď začaly ještě příkrmy pro syna to je rychlovka ale zas čas navíc. Přemýšlím nad skleničkami, ale nějak mám lepší pocit z čerstvých a i finančně je to nesrovnatelné. Máte třeba tip na opravdu kvalitní příkrmy ve skleničce?
U příkrmu bych zůstala tedy u čerstvého domácího.
@Linduš91 denně přece nemenis ložní prádlo a ručníky? Takže pár látkových plen. Určitě bych protridila byt a koupila sušičku (i kdybys žehlička ušetřila místo -susaky, plus čas na veseni prádla)
Vaření věnovala bych čas na vyhledání receptů které můžete všichni, jaké máte alergie?
@KahlanAmnel a on je někdo, kdo nepere prádlo, že by nepotřeboval sušičku? Kde přesně vidíš problém v používání spotřebičů? Proč odsuzovat někoho, kdo si chce ulehčit práci? Jen proto, že já to nebo na to nemám, nebo to za mého mládí nebylo?
Univerzální radu ti asi nikdo nedá na základě takového popisu, ale asi je hlavně třeba si určit ty největší žrouty času a něco s tím dělat. Nevím přesně, jaká máte dietní omezení, jestli každý jinak, tak je to na hlavu. Přesto si říkám, jestli fakt není způsob, jak si to zjednodušit - vařit co nejvíce jídla z 1 hrnce, uvařit si do zásoby aspoň to, co můžete všichni (třeba uvařit kotel rýže a to, co zbude, si schovat na druhý či třetí den). Ten úklid bych prostě omezila, vlasy nám padají všem, někteří mají doma i psy, uklidit každý druhý nebo třetí den by snad stačilo? Látkování mi nikdy jako žrout času nepřipadalo, ale pokud je to zátěž, nešlo by zkusit nějakou eko značku plen, která by mohla být šetrná?
Záleží taky, na co máte prostor v rozpočtu. Robotický vysavač by mohl pomoct výrazně, důkladný úklid by sis pak udělala sama max 1 za týden. Když je prostor na 3 sušáky, možná by se našel i na tu sušičku a ještě by se uvolnilo další místo v bytě. Pak mě napadá, pokud by pro vás bylo lepší investovat menší částky pravidelně, co mít paní na úklid (jednou týdně si nechat udělat důkladný pořádek a pak si jen podávat dle potřeby) nebo zkusit najít slečnu na hlídání, která by si vzala třeba 2 hodinky dvakrát týdně obě děti? To by ti mohlo dát čas dohnat rychle resty a zároveň i vydechnout. Rodina nepomáhá, nefunguje žádná hlídací babička? Co tatínek dětí? Zní to, že nic nedělá…
Jinak, co se sušičky týká, ušetříš si spoustu práce, není v bytě vlhko a v prádle není tolik prachu, tudíž není tak nutné často uklízet. Od té doby, co jí mám a nevěším prádlo doma, tak nemusím skoro utírat prach.
@Aduš8 píše:
@KahlanAmnel a on je někdo, kdo nepere prádlo, že by nepotřeboval sušičku? Kde přesně vidíš problém v používání spotřebičů? Proč odsuzovat někoho, kdo si chce ulehčit práci? Jen proto, že já to nebo na to nemám, nebo to za mého mládí nebylo?
Co meleš?..zakladatelka psala jak si ulehčit práci..tak píšu že je doba těchto elektrospotřebičů, tak asi proto aby si je koupila ne?
A na sušičku jsem psala že tu nepotřebuji.
A ještě jsem si k tomu povzdechla, že potřebuju samožehlici stroj ![]()
Příspěvek upraven 15.01.20 v 08:01
@Linduš91 píše:
Právě že to vytření a vysátí mi zabírá dost času, protože abych mohla udělat jednu místnost, musím naskládat asi 30 věcí a děti do té druhé a pak zase naopak. Většinou mi to zabere tak 2 hodiny za doprovodu breku syna, kterého v tu chvíli nemůžu nosit, většinou k němu co chvíli odbíhám a uklidnuju. Efektivita mizernáVidí na mě celou dobu, ale to nepomáhá, chce nosit, kojit, takové klíště
Žehlím denně i ložní prádlo, ručníky a cca 30 látkových plen, musím i spodní prádlo, tohle dělám večer asi hodinu, někdy trochu déle.
Vařím větší část dopoledne, obvykle 2 základní jídla. Normální jídlo nemůže nikdo z nás. Teď začaly ještě příkrmy pro syna to je rychlovka ale zas čas navíc. Přemýšlím nad skleničkami, ale nějak mám lepší pocit z čerstvých a i finančně je to nesrovnatelné. Máte třeba tip na opravdu kvalitní příkrmy ve skleničce?
Přejdi na netoxickou domácnost- my máme atopáč, co jedem NT, nikdo ho nemá a to máme zvířata..Fakt bych to viděla alespoň na pračku se sušičkou- sušička to i,,vyžehlí"- minimálně ve smyslu zabití bakterií určitě.
Vycházela bych ty věci, co nejsou nutné. Protridila byt. Omezila hračky, věcí. Vysávala jsem s dítětem v manduce, s tyčovým vysavačem. To sušení nevím, to je tak na plisen. I já mám dva sušáky, hodně susim v koupelně a u toho i vetram. Denne bych nevytirala.
Promiň, ale to by mi jeblo dělat tohle vše denně, nevěřím, že je to opravdu vše nutné i neposílat dítě do školky
trošku by jsme měla utřídit priority co je opravdu důležité. A kupte si sušičku
@Anonymní píše:
@Lamátko Vlasy jsem si zkrátila na mikádo, češu se nad vanou, ale padají všude a furt. Holt půl roku po porodu… Někdy mám chuť vzít to strojkem
gumicka do vlasu. V praci nosim casto, jinak si na me uklizecka poridi woodoo panenku.
@KahlanAmnel nemelu, mně tvůj příspěvek přišel napsaný ironicky. To je nevýhoda psaného projevu
fakt to vyznělo, že rýpeš a nad používáním těhle spotřebičů protáčíš oči. A právě ten stroj na skládání prádla to jakoby završil
![]()
@Aduš8 píše:
@KahlanAmnel nemelu, mně tvůj příspěvek přišel napsaný ironicky. To je nevýhoda psaného projevufakt to vyznělo, že rýpeš a nad používáním těhle spotřebičů protáčíš oči. A právě ten stroj na skládání prádla to jakoby završil
![]()
Tak pokud to tak vidíš, tak to vidět asi chceš ne?
Já kromě sušičky, kterou nepotřebuji jinak mám vše.
A ten stroj na žehlení a skládání naopak bych uvítala velmi ráda.
Proč bych asi psala že zrovna tu sušičku nepotřebují. To bych napsala, že nic z toho nepotřebuji.
Příspěvek upraven 15.01.20 v 08:06
Pořiď si sušičku a nebudeš muset žehli, myčku a Elektrický bezdrátový vysavač. Vysávám s ním denně, zabere to pár minut a je vždy po ruce. Teď ty nové mají už výdrž 45 minut vysavání. Vařila bych tak ať se to jíst dva dny. Já mám jednou za 14 dni slečnu co mi uklidí celý byt. Přesně dle návodu, který jsem ji sepsala. První úklid jsem provedla s ní a jsem spokojena. Když přichází tak jdu s dětmi na 3 hodiny ven.
Tak ja bych urcite odbourala latkove pleny - usetrila by sis nanaceni, prani, suseni, zehleni - tudiz misto i cas. ![]()