Jak si usnadňujete práci v domácnosti?

Anonymní
15.1.20 07:23

Jak si usnadňujete práci v domácnosti?

Ahoj maminky, můžete mi prosím dát tipy na zjednodušení a urychlení prací v domácnosti? V 6 vstávám, v 11 chodím spát a mezi tím se nezastavím. Mám 4-letou dceru, kterou momentálně neposílám do školky, protože pořád tahala nějaké nemoci a k ní půlročního brášku. Látkujeme kvůli ekzému. Rostou mu teď 3 zuby, takže chce nosit, ale v šátku ani manduce se mu nelíbí. Vařím denně kvůli různým kombinacím potravinových alergií u mě, syna, dcery, manžela. Nemáme mrazák a zatím mít nebudeme - nevejde se do pidibytu. Stěhujeme se až cca za rok a půl. Musím např. denně vytírat, luxovat, jinak bychom žili mezi drobky, smetím a mými vlasy :lol: Po vaření i hodinu myju nádobí. Bohužel musím vše žehlit kvůli infekcím a ošklivému ekzému obou dětí. Nemáme sklep, balkon, komoru ani úložné prostory, takže máme v bytě dost věcí - kočárek, kola, náhradní matrace, 3 sušáky na prádlo - ty jsou věčně plné… :mrgreen:
V čem si usnadňujete péči o domácnost? Mám pocit, že jsem otrok :?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

14714
15.1.20 07:27
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, můžete mi prosím dát tipy na zjednodušení a urychlení prací v domácnosti? V 6 vstávám, v 11 chodím spát a mezi tím se nezastavím. Mám 4-letou dceru, kterou momentálně neposílám do školky, protože pořád tahala nějaké nemoci a k ní půlročního brášku. Látkujeme kvůli ekzému. Rostou mu teď 3 zuby, takže chce nosit, ale v šátku ani manduce se mu nelíbí. Vařím denně kvůli různým kombinacím potravinových alergií u mě, syna, dcery, manžela. Nemáme mrazák a zatím mít nebudeme - nevejde se do pidibytu. Stěhujeme se až cca za rok a půl. Musím např. denně vytírat, luxovat, jinak bychom žili mezi drobky, smetím a mými vlasy :lol: Po vaření i hodinu myju nádobí. Bohužel musím vše žehlit kvůli infekcím a ošklivému ekzému obou dětí. Nemáme sklep, balkon, komoru ani úložné prostory, takže máme v bytě dost věcí - kočárek, kola, náhradní matrace, 3 sušáky na prádlo - ty jsou věčně plné… :mrgreen:
V čem si usnadňujete péči o domácnost? Mám pocit, že jsem otrok :?

myčka a sušička? :think: to vaření alespoň ob den by nešlo nějak vymyslet? co si nechat třeba „normální oběd“ dovézt a pak udělat jen nějakou tu specialitu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15711
15.1.20 07:27

Tak popis den. Vytřít pidibyt, uvařit a vyžehlit je dohromady tak 1,5-2 hodiny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2646
15.1.20 07:31

Robotický vysavač s vytíráním. Bude tam jezdit a vy můžete mezitím dělat něco jiného. Jinak mrazák a sušička by vám ušetřili hodně práce a místa ve výsledku. A kdybych každej den měl hodinu mýt nádobí, tak tu myčku prostě někam narvu i kdyby nevím co :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6847
15.1.20 07:31

Usnadňují si to tím, že nic nepřeháním. Doma půlroční a dvouletý, který prostě musí s jídlem sedět, abych já nemusela denně vytírat a vysávat. Prádlo mám ulehčené sušičkou a kvůli ekzému používám ekologický gel na praní, nežehlím, co není nutné. Vlasy nosím sepnuté, češu zásadně nad vanou a zas tolik jich po bytě nenacházím. Jo a dvouletého dávám na tři hodinky odpoledne do jeslí, nemoci by mi tahal i za dva roky a když budu v práci, bude to horší, než doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13160
15.1.20 07:32

Velkými pomocníky jsou pračka a sušička. Dále pro mě jsem měla dovážku obědů, děti měly skleničky, dokud nejedly s námi. Dále bych vareni řešila tak, aby bylo pouze jedno jídlo, které mohou všichni. Místo vytírání bych denně pouze luxovala. Není nutné oboje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2922
15.1.20 07:33

Jak můžes hodinu mít nádobí? Hele v pidi bytě nemůžeš dlouho uklízet ne? Jinak my máme tři děti a na vysávání a vytíraní máme irobot a super, už nevitírám a myčku. Jinak máme tři děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
15.1.20 07:34

Taky si od narozeni mladsiho pripadam jak otrok, ale kdyz ctu tebe… U nas je to zase naopak, velky barak ktery se sam hold neuklidi a ja na nej nestacim. Jsem vdecna za mycku (odpada myti, suseni) a susicku (nevesim, nesundavam, nezehlim). Kdyz ctu ty tri susaky, pozor na vlhkost! Me se o hodne zlepsil ekzem na rukou co doma nesusime. Vytirani kazdy den bych omezila, jako to mi prijde na palici, i kdyz teda mate maly byt. Ja vytiram jednou tydne a nemame doma spinu. Urcite kdyz omezis vytirani na co druhy den, nebudete mit doma spinu v pravem slova smyslu. Teda jsem hodne „cistotny typ“, syn ji jen u stolu, drobi na talir, po kazdem jidle myje ruce, tudiz nemame nic upatlane a i kdyz ho to nekdy prudi, ja jsem za to rada ze nemusim neustale behat s hadrem. Co pomaha nejvic v malem prostoru (taky jsme tak zili jeste kdyz byl prvni syn maly), vyhodit vse co opravdu nepotrebujes. Udelej generalni uklid, opravdu vyhazej co nepouzivas a neni nutne, bude se vam hned " lepe dychat", navic mozna zjistis te toho mista nebi az tak malo :-) Varila bych rozhodne na dva dny :palec:
No dobre se to radi, tak ja jdu uklizet :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2922
15.1.20 07:34

Jo a vlasy mám dlouhé musím česat nad umyvadlem nebo venku na terase

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 07:37
@Lamátko píše:
Jak můžes hodinu mít nádobí? Hele v pidi bytě nemůžeš dlouho uklízet ne? Jinak my máme tři děti a na vysávání a vytíraní máme irobot a super, už nevitírám a myčku. Jinak máme tři děti

No, mně občas přijde, že mytí nádobí je hrozný zrout času, když se to nasbírá od snídaně, svačina a oběda po 3 kusech plus utirani dětské sedačky, tak věřím, že to není na 10 minut :think: A úklid možná paní bere hodně důkladně kvůli tomu ekzemu? Takže i ten pidibyt může zabrat dost času, jestli má děti třeba alergické na prach…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
15.1.20 07:38

@nozu diky bohu za sklenicky :mrgreen: taky budu davat :mrgreen: odmitam v tom dennim mumraji jeste vyvarovat (varit jinak nemusim, partner ji v praci, dite ce skolce), litam v poledne do skolky, dopoledne mam na mensiho a uklid par hodin, jeste varit, bych se zblaznila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 07:39
@Anonymní píše:
V čem si usnadňujete péči o domácnost? Mám pocit, že jsem otrok :?

Máme tři děti, dva psy, kocoura a morčata. Jsem těhotná- proto anonym (ještě to nikdo neví)-máme velký dům se zahradou. Vařit se snažím ob den, máme myčku- bez toho bych to nedala. Sušičku- jak mát starou pračku, nevyplatila by se ti alespoň pračka se sušičkou v jednom? Největší bordel je ze psů- máme i robotický vysavač, ale ten to nedává- takže luxuju a nebo zametám pořád. A máme parní mop, nemám ráda chemii a vytře to všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
462
15.1.20 07:39
@jahuhudka píše:
Tak popis den. Vytřít pidibyt, uvařit a vyžehlit je dohromady tak 1,5-2 hodiny

Právě že to vytření a vysátí mi zabírá dost času, protože abych mohla udělat jednu místnost, musím naskládat asi 30 věcí a děti do té druhé a pak zase naopak. Většinou mi to zabere tak 2 hodiny za doprovodu breku syna, kterého v tu chvíli nemůžu nosit, většinou k němu co chvíli odbíhám a uklidnuju. Efektivita mizerná :lol: Vidí na mě celou dobu, ale to nepomáhá, chce nosit, kojit, takové klíště :mrgreen: Žehlím denně i ložní prádlo, ručníky a cca 30 látkových plen, musím i spodní prádlo, tohle dělám večer asi hodinu, někdy trochu déle.
Vařím větší část dopoledne, obvykle 2 základní jídla. Normální jídlo nemůže nikdo z nás. Teď začaly ještě příkrmy pro syna to je rychlovka ale zas čas navíc. Přemýšlím nad skleničkami, ale nějak mám lepší pocit z čerstvých a i finančně je to nesrovnatelné. Máte třeba tip na opravdu kvalitní příkrmy ve skleničce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 07:42

No je dneska doba : myčky nádobí, robotického vysavače, pračky a sušičky i když zrovna sušičku nepotřebují.
Ještě mi schází stroj, kam nahážu prádlo a ono mi to vyjede vyžehlené a poskládané. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 07:42

@Lamátko Vlasy jsem si zkrátila na mikádo, češu se nad vanou, ale padají všude a furt. Holt půl roku po porodu… Někdy mám chuť vzít to strojkem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama