Jak správně držet miminko?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.7.22 11:59

Jak správně držet miminko ?

Existuje nějaký odkaz, který ukazuje jak správně držet miminko, které ještě neudrží hlavičku?
Máme v rodině miminko, několikrát jsem si ho chtěla pochovat, ale bylo zamítnuto, protože nevím jak na to a ublížím mu.
Chápala jsem to v nemocnici, kdy se to musela učit i maminka (jedná se o prvorodičku)…
Ale mimčo má několik týdnu a mohu se na něj jedině koukat, protože ho neumím držet.
Asi má pravdu, že neumím, protože sama děti ještě nemám, ale zamrzí když ho drží všichni (co už děti měli) a já jediná ne… Neproběhne ani nějaké vysvětlení jak ho držet

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1689
6.7.22 12:17

Podeprit hlavičku loktem jedné ruky a druhou držet okolo stehýnka třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2487
6.7.22 12:19

Stačí na YT napsat,,Jak správně držet miminko” a vyjelo mi x videí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.22 12:21

Dej si YouTube nebo třeba i Google obrázky jak správně držet miminko a vyjede ti plno různých návodu a způsobu. :palec: Základ je podepřená hlavička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
6.7.22 12:24

Základem je podepřená hlavička. Ale teda normálně by ti to matka toho dítěte měla ukázat. Až budeš mít opět příležitost si mimčo pochovat, jdi k matce dítěte a řekni, že by sis dítě chtěla pochovat zda ti ukáže jak na to. Ty si samozřejmě předem nastuduj, nejlépe na youtube jak držet mimčo ať víš (a třeba zkus na nějaké panence, plyšákovi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29712
6.7.22 12:31

To spíš zavání tím, že ti ho půjčit nechtějí. Kdyby chtěli, tak ti to někdo ukáže. Já nechala držet novorozence hned po návratu z porodnice i 7 letému synovi :nevim: jen sem mu ukázala, jak musí držet hlavu, není v tím žádná věda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28652
6.7.22 12:43

No, kdyby chtěli ukáže ti jak ho máš držet a nebude se vymlouvat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20719
6.7.22 12:45
@Kriss Tina píše:
To spíš zavání tím, že ti ho půjčit nechtějí. Kdyby chtěli, tak ti to někdo ukáže. Já nechala držet novorozence hned po návratu z porodnice i 7 letému synovi :nevim: jen sem mu ukázala, jak musí držet hlavu, není v tím žádná věda.

Presne tak.

Pujcit ti ho nechteji, tak to nelamej pres koleno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 12:48
@Kriss Tina píše:
To spíš zavání tím, že ti ho půjčit nechtějí. Kdyby chtěli, tak ti to někdo ukáže. Já nechala držet novorozence hned po návratu z porodnice i 7 letému synovi :nevim: jen sem mu ukázala, jak musí držet hlavu, není v tím žádná věda.

Asi máš pravdu… :( Ale zamrzí to o to více, že se jedná o velmi blízkou osobu a přitom na fc vidím fotky x kámošek jak jejich dítě drží svého malého sourozence, právě přivezeného z porodnice… To je podle mě větší riziko, když dítě drží miminko než kdybych jej držela dospělá osoba

• Citovat
  • Nahlásit
6.7.22 13:09
@Anonymní píše:
Asi máš pravdu… :( Ale zamrzí to o to více, že se jedná o velmi blízkou osobu a přitom na fc vidím fotky x kámošek jak jejich dítě drží svého malého sourozence, právě přivezeného z porodnice… To je podle mě větší riziko, když dítě drží miminko než kdybych jej držela dospělá osoba

Já vím že tě to mrzí ale za sebe doporučuji aby jsi z toho zbytečně neměla těžkou hlavu. :hug: Některé mamky jsou zkrátka v začátcích až moc úzkostlivý. A neboj se však si mrňouska určitě ještě užiješ až dost. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
6.7.22 19:04

Taky se přikláním k tomu, ze nejde o to ze ho neumíš držet, ale spis o tvou osobu. Já dítě dávám do náruče ‘na potkání’. Když vidím, ze má někdo zájem, zeptám se jestli si ho chce pochovat a pokud ano a jen se boji, tak jim ho s instrukcema vrznu. Spis byli lidi v šoku ze jsem jim dovolila si pochovat týdenní mimino :lol: Bezdětná kamarádka, učitelka ve školce, lektorka na cvičení u staršího dítka :nevim: u prvního jsem byla víc vycukana, ale stále platilo, ze cca od měsíce jsem neměla s pochovanim problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
6.7.22 19:06
@Anonymní píše:
Asi máš pravdu… :( Ale zamrzí to o to více, že se jedná o velmi blízkou osobu a přitom na fc vidím fotky x kámošek jak jejich dítě drží svého malého sourozence, právě přivezeného z porodnice… To je podle mě větší riziko, když dítě drží miminko než kdybych jej držela dospělá osoba

Zas tyhle fotky… no taky máme a ještě z porodnice, ale v zavinovacce, bezpečně obložené polštáři a druhy rodič jen mimo zaber na par vterin. Dalo to celkem fusku, takže si nenechám zdevastovat ctyrletakem ten malý uzlicek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat