Jak to funguje na letišti....

6.7.08 22:12

Jak to funguje na letišti....

Prosím o radu ohledně toho co a jak na letišti.letíme na krétu s 14ti měs dcerou,nemá tedy nárok na sedadlo a tím pádem ani " svůj kufr " tedy oněch 20kg. Jak je to s kočárem,slunečníkem a co když přetahneme váhu? Taky bych uvítala nějaký trik jak malou zabavit v letadle.je děsně neposedná,nespavá a vzteklá..... A taky bych potřebovala vědět, jak je to s dětskou stravou v příručním zavazadle.Sice v poynech je, že originál obal může být ale ze zkušenosti mohu říci,že lepší je vědět praxi než se odvolávat na papírové nařízení.Díky moc Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

648
7.7.08 00:05

http://www.csa.cz/…ormation.htm

dětská strava je v příručním zavazadle povolená, to je v pohodě. problém bude asi se zabavením malé, pokud neusne nebo ji nezabaví nějaká nová hračka nebo knížka (možná na chvilku jo), tak to budete muset přetrpět. My jsme takhle cestovali vloni, nejhorší část letu byla, když se podávalo jídlo, to už vůbec nebylo k hnutí a malý nechtěl sedět, chtěl si stoupat, no děs běs, ale zvládli jsme to. Letos už bude mít svoje sedadlo, naštěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
7.7.08 07:47

Ahoj,

na kočár dostanete při odbavení cedulku, dojedete k letadlu, tam kočár předáte. S přešvihnutím váhy nemám zkušenosti, předpokládám, že se přebytek musí doplatit. Do letadla pořiď nějakou novou hračku, hlavně jí vezmi pití na vzlet a přístání, aby jí nezalehly ouška. My kapem preventivně Nasivin, ale my hodně trpíme na rýmy a uši. V letadle jsme postupně zpívali, prohlíželi knížky, prohlíželi cizí lidi :-) pak se procházel uličkou, tam ho někdo vystrašil, tak se zase rád vrátil. Dalo se to. Ale měla jsem tašku nacpanou laskominama a stále krmila :-) Jo a je dobrý mít po ruce malou deku, když usne a čepičku a svetr, když mají hodně studenou klimu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
7.7.08 09:29

Ahojky!
My jsme před měsícem letěli do Tunisu,takže mám čerstvé zkušenosti.Peťka měla 23 měsíců,kočár se nepočítá do váhy ani do zavazadel,před nástupem do letadla jsme ho dali nějakému nakladači a v Tunisu jsme ho měli nachystaný před letadlem.Jen jsem ho musela složit,aby ho mohli zkontrolovat pod rtg nebo co to je.Jak jsme letěli zpět,tak Tunisané jsou benevolentní,klidně bych mohla mít 3 samopaly,pískali jsme na celé letiště a nic.Peťka neměla nárok na sedadlo,ale v letadle bylo místo,ptali jsme se hned jak se odbavují kufry a ta paní nám dala 3 místa :dance: ,to samé i zpět,prostě jsme měli štěstí,dcera taky neposedí,pak i spala,takže se rozvalila na 2 sedadla a my se mačkali na 1. :lol: Doporučuju novou hračku,knížku jako už psaly holky,pití,nějaké zobání.Jo,jupíka jsem musela ochutnat,piškoty nee.
Docela ten let utekl,jídlo,cizí prostředí,Peťa byla zlatá.Na vzlet a na přistání měla dudlíka.
Musím se pochlubit,vrátili jsme se bez kojení a bez plínek!!! :potlesk:
Hezkou dovolenou!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3826
7.7.08 09:37

také mohu přidat zkušenosti.
vše bylo popsáno. jen když máš pití pro malou v nejaké nedětské lahvičce,tak se také nic neděje,jen musíš otestovat napití.

po zkušenosti s létáním mohu doporučit nějaký obal na golfky. měli jsme je poprvé hodně špinavé jak z letadla,tak z následného transportu autobusem.
ted co máme obal,je to paráda.

jestli poletíte s ČSA,tak dostanete v letadle balíček pro dítě,kde je zeleninový a ovocný příkrm,štáva,plastové lžičky a ubrousky.

není-li letadlo plné,dávají lidem s malým dítětem 3 sedačky pro sebe,takže je paráda,že můžou různě lést,v klidu se najíte a oni pak v klidu a pohodlně spí.
se zabavením neporadím. malá je v letadle spokojená,ale i tak vozíme nové knížky a hlavně malování,také ji nadchl palubní časopis,tím vydržela listovat dost dlouho.

s přesáhnutím váhy zavazadel si hlavu tolik nelam. nějaká kila navíc nařeší. bylo by toho víc,tak se doplácí,ale kolik nevím.
my máme jeden velký kufr a ten jsme naposledy měli 22kg a v pohodě.

teplé oblečení jsme neměli,ale slabá deka se užije,to je pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.08 09:39

Díky moc za tipy,doufam,že nás cestou nevy:,–(í :D malá je extra divoch.No a když budu muset ochutnat sunar nebo jupíka tak to přežiju :) Všem hezkou dovču!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
7.7.08 14:45

leteli jsme 2×. Jednou mel rok a ctvrt a podruhe cerstve dva roky. Rval pokazde asi 30 minut protoze nechtel sedet a byt pripnuty behem turbulenci. A to mel v sobe homeo a kinedryl.

Pro mne to je nocni mura, priste jen po vypiti mega davky alkoholu :D

n.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.08 14:50

Děkuji za podpoření deprese.....užteď nevim,jak tu cestu letadlem přežijeme.Nejdřív dam diazepam manželovi a povinně ho zapije panákem whisky ( usne a nebudu muset uklidňovat ještě jeho ) a pak si vezmu špunty do uší abude mi to fuk :D možná by byl dobrej odvar z makovic pro malou :D Taky jsem zkoušela homeopatika na uklidnění,tušim Sedalia, a nijak jsem uklidnění nepozorovala. pro jistotu už teď malou trénuju na čtení knížek,pohádky apod ale nevydrží na mě sedět dýl než 2min takže asi opravdu budeme první koho vy:,–(í z letadla cestou :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3826
7.7.08 15:56

Evulinko,přesně takhle jsem se bála já,když jsme měli letět poprvé. psychicky jsem se připravila na 2,5hodin řevu a lidi mi byli ukradený,oni by to přežili.
Malá překvapila,byla naprosto vzorná a to normálně nevydrží chvilku v klidu.
Opravdu se neboj,uvidíš,že budeš překvapená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
7.7.08 19:53

to je prave super, ze vy:,–(it z letadla nejde hehehe…lidi byli v pohode dokonce jedna pani s nama zpivala jen aby vydrzel. Za to jeden asi 6 lety chlapecek to psychicky nezvladal a rval "At uz je proboha ten kluk zticha " :-D

clovek to proste prezije ,co taky jineho. Nejhorsi bylo to, ze se MUSEL pripasat kdy mu rekli . Kdyby mohl byt bez pasu tak je uplne v pohode…a jinak jestli mel nebo nemel vlastni sedadlo pro mne bylo uplne jedno, zadny rozdil v tom nebyl.

Zavidim lidem deti co sedi a ctou si 2 hodiny :-D

N.

p.s. asi mame jine prednosti :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.08 20:10

Vzpomínám na poslední dovču bez mimi tedy před mimi. Letěli jsme 2h a před náma rodiče s asi 2letým divochem.Celou cestu hejkal,skákal,cloumal sedadlem a rodiče byli ledově klidní …a my si říkali, proč s tak uřvanym malym dítětem někam lítaj......již chápu ...... a je mi též líto všech kolem nás pokud se nestane zázrak a Any nebude hodná. Vřele doporučuji se vyvarovat 13.9. letu na Krétu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.14 20:37

Přidám do starší diskuse sem...

Kdy si můžu vyzvednout zásilku na letišti Stansted Londýn?
Holky pomoc!!!Mám manžela s dcerou v Londýně a mají uloženou zásilku -vstupenky na koncert- na letišti Stansted. Dostanou se tam až pozdě večer nebo v sobotu dopoledne, vydá jim někdo uloženou zásilku od přepravní služby UPS večer nebo tu sobotu, nevíte někdo, jak to chodí? Hledala jsem mail na stránkách letiště Stansted a nic jsme tam nenasla, moje angličina není valná, jak to můžu zjistit? jsou to vstupenky na sobotní koncert za 7000!!!Jestli jim to tam nikdo nevydá, tak se tam nedostanou a lístky propadnou...…Prosím, poradte mi, jak to zjistit… Nepracujete někdo na letišti? Ze byste mi poradily, jak se zásilky vyzvedávají a jestli jedou nonstop, když je to letiště???Dííííky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama