Jak to je s přestupem na středních školách?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.4.21 12:31

Jak to je s přestupem na středních školách?

Dobrý den, mám otázku, dcera půjde do prváku a docela nás zajímá, jak je to s přestupama. Kdyby chtěla přejít na učňák (kadeřnice), tak může? Dívaly jsme se, kolik se hlásilo lidí na kadeřnici a bylo to kolem 200 8o a berou jich 90. Myslíte, že kdyby na ni byla střední moc těžká, tak by mohla přestoupit na učňák? Jenže se bojíme, že nebude místo, jak to teda je? Všichni říkají, že na učňák můžeš vždycky, ale přece ji nemohou vzít, když nebude ve třídě místo :nevim:
Nebo jak je to s 2.kolem přijímacích zkoušek? Kdyby ji nevzali teď na střední, tak ji vezmou na ten učňák? Jen mi nejde do hlavy, že všichni říkají, že na učňák mohou všichni, kdyby teď nebylo misto.. Myslím, že by jí nemohli vzít když se hlásí tolik lidí, nebo ano?

Příspěvek upraven 17.04.21 v 12:35

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4592
17.4.21 12:34

Zrovna ty kadernice nepatri mezi ty obory „kam se dostane kazdy“. Na to bych nespolehala. Spis prodavacky, servirky, cukrarky.. Skoly/obory, o ktere neni velky zajem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29761
17.4.21 12:46

Záleží na ročníku, já jsem chodila na kadernici a sice vzali každý rok 100 uchazečů, takže bylo plno, ale během prvního pololetí to dost lidi vzdalo a vypadlo, takže by se dalo přestoupit, jenže tam je pak obrovský problém dohnat tu praxi, tam se proste jede a týden vypadnuti je znát, nedovedu si představit dohnat najednou třeba pololetí. Plus se doučit odborné předměty, ono se ti sice zda, ze blbej ucnak, blba kadernice, ale je to složitější než to vypadá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
17.4.21 13:02

Nával je teď všude, ročník 2006 je silný :cry: Taky mám deváťačku a neumím si představit, kdyby ji nevzali by vysněnou školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2411
17.4.21 13:09

Muselo by být volné místo. Oni sice vezmou 100 lidí, ale 30 jich ani nenastoupí a dalších 30 vypadne hned v pololetí, takže by se místo asi našlo. Horší je to s praxí, zrovna na kadeřnici jsou ty začátky fakt důležitý. V 1. pololetí se spíše trénuje umývání hlavy, foukaná a natáčky, takže to by možná ještě dohnala, ale později už ne.
Pokud by ji střední nešla, spíše bych obětovala rok a šla znova do prváku. Lépe se zařadí mezi kolektiv a nemusí nic dohánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16911
17.4.21 13:11
@Veveří píše:
Nával je teď všude, ročník 2006 je silný :cry: Taky mám deváťačku a neumím si představit, kdyby ji nevzali by vysněnou školu.

Jj teď nastupují silné ročníky. Rok 2007 a 2008 jsou ještě horší ročníky. Říkali, že v roce 2022 a 2023 to může být dramatické se vůbec dostat v některých místech na žádanou 4 letou školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10233
17.4.21 13:11

@Kriss Tina jak vidíš, dá se to i bez praxe, současní středoškoláci a učni jsou bez praxe už 13tý měsíc a těm zodpovědným to vůbec nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2411
17.4.21 13:18
@mado píše:
@Kriss Tina jak vidíš, dá se to i bez praxe, současní středoškoláci a učni jsou bez praxe už 13tý měsíc a těm zodpovědným to vůbec nevadí.

Učni praxi mají stále. Moje kolegyně má dceru na cukrářce a na praxi dochází ve 4 členné skupině 2× týdně pořád :nevim:
K tomu navíc pečou doma a následný výtvor musí donést, ale jak to mají ostatní obory to by mě zajímalo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29761
17.4.21 13:20

@mado tojo, já tohle vůbec nechápu, zrovna na těch učebních oborech je ta praxe to důležité. To aby se ty ročníky opalovaly, nebo pak budem mít kadernice co neumí ani vyfoukat vlasy a co teprv ty obory, kde už je to průšvih, když se něco pokazí :zed: takovej automechanik nebo zedník z distancni výuky bude určitě kvalitní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12452
17.4.21 13:20

Tak já jsem třeba ten případ, který přestupoval ze střední školy po prvním roce na učební obor kadeřnice. Musela jsem začít znovu od prváku a stejně tak spolužačka, která chtěla přejít už v pololetí. Nechali ji dokončit 1.ročník SŠ a pak musela znovu od prvního ročníku kvůli praxi. Za nás byly třídy taky narvané, ale asi 6 holek vypadlo na učilišti hned v 1.pololeti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16911
17.4.21 13:26
@Kriss Tina píše:
@mado tojo, já tohle vůbec nechápu, zrovna na těch učebních oborech je ta praxe to důležité. To aby se ty ročníky opalovaly, nebo pak budem mít kadernice co neumí ani vyfoukat vlasy a co teprv ty obory, kde už je to průšvih, když se něco pokazí :zed: takovej automechanik nebo zedník z distancni výuky bude určitě kvalitní.

Znám šikovné kadeřnice i z rekvalifikačního kurzu. A naopak plno učňů chodilo do školy, jen aby nemuseli jít pracovat. ;) Strejda učil na jednom takovém učilišti a měl pod sebou mistry odborného výcviku. ;) Učni, když vůbec přišli do školy, tak to byl úspěch. Kdo se chce naučit, tak to zvládne a dožene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41630
17.4.21 13:58

Záleží na tom, kdy bude prestupovat. Nekde v prvaku by to mozna slo, kdyz udela zkousky z odborných predmetu. Pak by musela zrejme znovu do prvaku, nebude mit ani praxi ani odborne predmety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
17.4.21 14:00

@marin tak to je bezva, syn je 2008🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10233
17.4.21 16:09

@marin jakože měli jít pracovat hned po základce? Nebo nějak nechápu tvé myšlenkové pochody.
Uz vidím, jak dohání zatím rok a půl výpadku praxe ze tři let studia. Slova demotivace ti taky nic neříká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16911
19.4.21 21:02
@mado píše:
@marin jakože měli jít pracovat hned po základce? Nebo nějak nechápu tvé myšlenkové pochody.
Uz vidím, jak dohání zatím rok a půl výpadku praxe ze tři let studia. Slova demotivace ti taky nic neříká.

Byli slabé ročníky, tak na učiliště v té době šli jen žáci, kteří o ten obor kolikrát ani neměli zájem. Učit se nechtěli a pracovat se jim také nechtělo. V podstatě to tam tak odchodili, ale že by něco uměli to ne. ;) Známá učí na učilišti angličtinu, tak také vyprávěla „zajímavé“ zážitky. Nedělám si iluze. Kdo má zájem, tak se naučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat