Přestup ze střední na učební obor

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.4.21 10:41

Přestup ze střední na učební obor

Dobrý den, třeba najdu pomoc tady. Dcera je v druhém ročníku střední a vůbec to nezvládá. Absolutně nezvládá matematiku a je z toho celá špatná. Je na soukromé hotelovce. Vše ostatní jí jde, jen v té matice plave, je víc na jazyky.
Bojí se, že nezvládne maturitu z matematiky. Tak přemýšlíme, že přestoupí na učiliště, a maturitu si dodělá potom. Akorát bych teda chtěla vědět, do jakého ročníku by šla, když je teď ve druháku. Děkuju za odpovědi :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
647
16.4.21 10:49

Ze své zkušenosti radím sehnat dobře doučování. Mě nešla matematika na ZŠ, ani SŠ. Vyzkoušela jsem 3 doučování, až to poslední - učitelka že základní školy ( jiné, než jsem chodila ) mě dokázala naučit, vysvětlit. A kupodivu zvládla jsem i maturitu z matematiky :mrgreen: :srdce: Za jedna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41218
16.4.21 10:52

Vždyť maturita z matematiky není povinná. Už bych se to snažila doklepat tak, aby nepropadla. Protože pokud jí ostatní věci jdou, je to škoda. Kam jinam by šla, jedině na nějaký učňák, ale musela by znovu do prváku. To je zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 11:09
@Danielss píše:
Ze své zkušenosti radím sehnat dobře doučování. Mě nešla matematika na ZŠ, ani SŠ. Vyzkoušela jsem 3 doučování, až to poslední - učitelka že základní školy ( jiné, než jsem chodila ) mě dokázala naučit, vysvětlit. A kupodivu zvládla jsem i maturitu z matematiky :mrgreen: :srdce: Za jedna.

Dobře, tak to teda zkusíme, na ZŠ jí matika v rámci možností šla, takže zas tak černě to asi nevidím, najdeme nějaké doučko, a uvidíme.
Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
3664
16.4.21 11:39

A musí dělat maturu z matiky? Vždyť není povinná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28320
16.4.21 11:40

Maturita z matematiky je už povinná? Omlouvám se, za nás nebyla, a děti mám ještě malé. Já bych maturitu z matiky nedala, ale kdybych věděla, že bude nutná, tak bych asi na gympl nešla (ani jsem tam nedělala přijímačky z matiky, šlo o humanitní větev), nebo bych to řešila hodně dobrým doučováním, abych nebyla pozadu, už od ZŠ.
Jestli je ve druháku, a jinak jí škola jde, zabrala bych v té matematice. Já jsem nakonec matiku na gymplu dala, ale za 3-4, což ale nikomu nevadilo, nejsem holt technický typ. Fyzika na tom byla podobně, stabilně za 4.
Učnák s tím, že pak chce jít na maturitu bych nevolila. Zbytečně přijde o čas. A co mám zkušenosti z okolí, tak ta maturita není srovnatelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41218
16.4.21 11:41

@andelka83 maturitaneni povinná. Navic mi neni uplne jasne, kdyz ted ji nejde, jak by ji najednou sla, kdyby delala nastavbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5145
16.4.21 11:51
@Anonymní píše:
Dobrý den, třeba najdu pomoc tady. Dcera je v druhém ročníku střední a vůbec to nezvládá. Absolutně nezvládá matematiku a je z toho celá špatná. Je na soukromé hotelovce. Vše ostatní jí jde, jen v té matice plave, je víc na jazyky.
Bojí se, že nezvládne maturitu z matematiky. Tak přemýšlíme, že přestoupí na učiliště, a maturitu si dodělá potom. Akorát bych teda chtěla vědět, do jakého ročníku by šla, když je teď ve druháku. Děkuju za odpovědi :hug:

Doučování. Dobré. Po celou dobu. A ať ho dcera bere vážně. Pak to zvladne. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28320
16.4.21 11:59
@vokishka píše:
@andelka83 maturitaneni povinná. Navic mi neni uplne jasne, kdyz ted ji nejde, jak by ji najednou sla, kdyby delala nastavbu.

Dík. To, že bude maturita z matematiky povinná mě děsilo už od druháku, kdy se o tom začalo mluvit. To už je víc jak 20 let.
Manželova dcera jde taky na učňák, učení ji nebaví, i když známky má dobré. Myslím, že ji děsí spíš maturita z češtiny. Ale i tak doufáme, že pak na nástavbu půjde. Že zjistí, že je potřeba, a že se hecne a nebude se tak bát. Pokud už by byla ve druháku, tak bych udělala co jde, aby se zlepšila, pokud jí matika nejde a mohla by propadnout. Ale pokud z matiky nematuruje, tak bych to nehrotila vůbec. Rozhodně bych to neřešila přestupem na učňák. Já jsem se soustředila na předměty, které mě bavily, a ze kterých jsem pak maturovala (bez problémů, a na známky z matiky a fyziky se mě už nikdy nikdo neptal)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3978
16.4.21 11:59

Najděte jí doučování. Někoho rozumného, kdo to s ní projde od učiva základky. Na střední bývá častým problémem, že jsou nezery v učivu základní školy a na to se pak nabalují další a další problémy. A doučování nechte běžet až k maturitě. Byla by škoda, aby kvůli matice neudělala sš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10385
16.4.21 12:18

Tak ať maturuje z angličtiny, vždyť z matematiky maturovat nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20602
16.4.21 12:48

Asi maji na matiku nekoho, kdo to neumi naucit.
Sehnala bych nekoho sikovneho na doucovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28320
16.4.21 14:08
@Havlova píše:
Tak ať maturuje z angličtiny, vždyť z matematiky maturovat nemusí.

Právě, pokud je víc na jazyky, jak píše, tak ať maturuje z češtiny a jazyka. Taky jsem to tak měla. Sice ne za 1, měla jsem okno a stres byl hrozný, ale dala jsem to. Matiku bych vůbec nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
669
16.4.21 16:21

Tak ti k tomu něco napíšu, abys viděla, že jsou mnohem horší případi, než je tvoje dcera. :D
Od 7. třídy základní školy jsem každým rokem dělala pravidelně opravné zkoušky z matematiky, což znamenalo prázdniny v háji. V ostatních předmětech jsem byla snad nejlepší ve třídě, především z češtiny a angličtiny, psala jsem opravdu krásné slohovky… k tomu i umělecké nadání (výtvarka, hudebka).
Díky matematickým oborům (chemie, fyzika a samozřejmě ta matematika :lol: ), jsem měla strašný průmer, takže jsem musela jit učňák, na obory s maturitou mě nevzali. No a nečekaně i na střední škole jsem měla ten stejný problém po dobu tří let :lol: maminka ze mě byla nešťastná, přispívala mi na doučování z matematiky. Byla to moc hodná bývalá učitelka v důchodu, bohužel ani ona mi nedokázala pomoci a přiznala, že nic podobného zatím nezažila (hodně dlouho jsem si připadala jako debiI) :lol: takže opravkám jsem se prostě nevyhnula. Po úspěšném absolvování jsem šla na dvouletou nástavbu v oboru podnikání. Pořád to samé, opravky, dokonce i před maturitou. K té jsem se naštěstí dostala a úspěšně dokončila. :lol:
Takže s matematikou mám opravdu skvělý vztah… dodnes jsem ráda, že jsem se ji zbavila a mohla úplně vypustit z hlavy. :lol:
Co jsem tím chtěla říci? Že se to DÁ a pokud je tvoje dcera pouze lenivější a není vyloženě antitalent jako já, tak se může zakousnout a dát to s trochou úsilí… :kytka:
Být na tvém místě, tak to nevzdávám a snažím se to dotáhnout do konce. To doučování je dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 16:56
@LadyDelRey píše:
Tak ti k tomu něco napíšu, abys viděla, že jsou mnohem horší případi, než je tvoje dcera. :D
Od 7. třídy základní školy jsem každým rokem dělala pravidelně opravné zkoušky z matematiky, což znamenalo prázdniny v háji. V ostatních předmětech jsem byla snad nejlepší ve třídě, především z češtiny a angličtiny, psala jsem opravdu krásné slohovky… k tomu i umělecké nadání (výtvarka, hudebka).
Díky matematickým oborům (chemie, fyzika a samozřejmě ta matematika :lol: ), jsem měla strašný průmer, takže jsem musela jit učňák, na obory s maturitou mě nevzali. No a nečekaně i na střední škole jsem měla ten stejný problém po dobu tří let :lol: maminka ze mě byla nešťastná, přispívala mi na doučování z matematiky. Byla to moc hodná bývalá učitelka v důchodu, bohužel ani ona mi nedokázala pomoci a přiznala, že nic podobného zatím nezažila (hodně dlouho jsem si připadala jako debiI) :lol: takže opravkám jsem se prostě nevyhnula. Po úspěšném absolvování jsem šla na dvouletou nástavbu v oboru podnikání. Pořád to samé, opravky, dokonce i před maturitou. K té jsem se naštěstí dostala a úspěšně dokončila. :lol:
Takže s matematikou mám opravdu skvělý vztah… dodnes jsem ráda, že jsem se ji zbavila a mohla úplně vypustit z hlavy. :lol:
Co jsem tím chtěla říci? Že se to DÁ a pokud je tvoje dcera pouze lenivější a není vyloženě antitalent jako já, tak se může zakousnout a dát to s trochou úsilí… :kytka:
Být na tvém místě, tak to nevzdávám a snažím se to dotáhnout do konce. To doučování je dobrý nápad.

Tak to zas ona nee, v prváku to dala na trojku, ale teda průměr měla 3.40, takže žádná sláva. Ale asi je to i učitelkou, hrozně spěchá a dcera nestíhá vnímat. Teď ve druháku měla v pololetí 4, bohužel to nedotáhla na trojku. Budu doufat, že pomůže to doučování, a maturovat bude nejspíš z Angličtiny, z té měla 2. Už mi tady hodněkrát plakala kvůli té matematice, a jsem z toho docela špatná i já. Zaplatím teda to doučování a uvidíme, snad se to zlepší. :)
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat