Jak udržet čistou předsíň?

31273
14.10.20 20:52

Jak udržet čistou předsíň

Zdravím všechny,

je mi jasný že dotaz zní asi dost blbě :mrgreen: nicméně o co jde… poměrně dost se nám zvýšilo v posledních necelých 2 letech množství bláta které některý z členů přinese domů. Byla jsem více méně celou tu dobu zvyklá na to, že se prostě vždycky přijde zvenku a já jdu vytírat. No a abych to zkrátila - přestalo mě to bavit :mrgreen: protože to pak taky můžu vytírat 20× denně, což je prostě vopruz. V bytě tomu trošičku pomáhal fakt že nejbližší zdroj bláta a hlíny byl dost daleko na to aby větší kusy bahna po cestě ke dveřím odpadly a mokrá podrážka se trochu osušila. Navíc pak byl jeden tlustý velký koberec s gumovýma drážkama, pak rohožka a pak rohožka, tudíž reálně to co zůstávalo na botech, případně packách bylo docela snesitelné.

Situace v baráku je dosti odlišná. Nejbližší bahno je metr od dveří, ven a dovnitř směrem k tomu bahnu se chodí o dost častěji než předtím a místo hromady chodeb a rohožek máme (podle mojí nálady) jednu velkou hned za vstupníma dveřma. Což má jistý spásný efekt, ale problém je v tom že ta jedna chudinka rohožka vydrží v deštivém počasí přesně jeden den, když máme štěstí tak dva a pak je zralá na vyprání. Do pračky to dát nemůžu, pořizovat tepovač jen kvůli rohožce mi připadá padlé na hlavu, takže vlastně nedělám nic jiného než zdlouhavě čistím rohožku, pak kvůli tomu čistím sprcháč a k tomu ještě stejně musím každou chvíli vytírat protože buď to zrovna nezvládá tak dobře nebo se zrovna suší, takže tam není nic takže všude je bláto.

Někdo nějakej magickej nápad co s tím? Případně jestli neexistuje nějaká úžasná tenounká, ale řekněme snadno čistitelná rohožka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9089
14.10.20 20:55

A co se prostě přezouvat za dveřmi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19147
14.10.20 20:56

Proc rohozku nemuzes dat do pracky? Nebo jestli je gumova, tak co ji splachnout venku hadici? Ja vzdy po prichodu s detmi poustim roboticky vysavac, pokud je blato ci dest, pockam, az to vyschne a luxuji pak. On ten vysavac, jak ma rotacni kartace, tak si s tim suchym blatem poměrně pěkně poradi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15383
14.10.20 20:57

Viděla jsem zázračnou v teleshopingu, ale zkušenost nemám :lol: důsledně zouvat přede dveřma, radši prát naslapany ponožky. Já teď pořídila smetacek, ten písek mi ruční vysavač nechtěl brát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7913
14.10.20 21:01

Mame za dvermi velkou rohozku, takovou tu co byva ve vstupu ve firmach. Tam se zuji a nechaji boty. Bahno na ni rychle osycha, takze to pak jen smetu smetackem nebo vyluxuju. Holt je to rohozka, sterilne cista nebude.
Pokud beru domu psa, mam lavorek/misu s vodou a v tom hned u dveri omyju jednotlive packy uplne docista a osusim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
14.10.20 21:18

Zouváme se před dveřmi a boty v ruce přeneseme dovnitř na rohožku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31273
14.10.20 21:33
@Aduš8 píše:
A co se prostě přezouvat za dveřmi?

Všichni se tam nevejdeme, navíc ve druhé polovině roku je tam zima, prší… je hotové závětří, ale dost tu fouká, takže to nepomáhá úplně stoprocentně. Navíc boty nemůžou zůstat venku - pes, počasí, místo, takže je stejně musíš přesunout dovnitř. Takže jednak tím hrozně zdržuješ zatímco ostatní moknou - protože zout, přešlápnout, vzít boty, odnést a pak další… s malým dítětem taky docela průšvih, protože dva se tam vedle sebe pohodlně nevejdete, případně starší rodiče když si potřebují k tomu zouvání sednout.

A pak jakmile to uděláš, tak jednak z nich většinou i při tom přenosu kape a padá bordel a jednak pak vznikne podobný problém když jdeš zase ven. Znamená to vytáhnout boty ven a oblékat si je až venku, což u dospělého dejme tomu (a nesmíš s sebou mít žádné věci ještě ke všemu), ale opět u dětí a starších lidí problém :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31273
14.10.20 21:38
@Lucie_Sx píše:
Mame za dvermi velkou rohozku, takovou tu co byva ve vstupu ve firmach. Tam se zuji a nechaji boty. Bahno na ni rychle osycha, takze to pak jen smetu smetackem nebo vyluxuju. Holt je to rohozka, sterilne cista nebude.
Pokud beru domu psa, mam lavorek/misu s vodou a v tom hned u dveri omyju jednotlive packy uplne docista a osusim.

O sterilně čistá mi nejde, spíš pak ztrácí schopnost nacucávat bordel a umažou se o ní i čisté boty. Ani tak rychle neschne jak by člověk chtěl, takže je věčně mokrá :cert:

Přemýšlím k čemu bych to přirovnala… ta rohožka prostě po 1 - 2 dnech vypadá výrazně hůř než tady: 

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31273
14.10.20 21:43
@Cuddy píše:
Proc rohozku nemuzes dat do pracky? Nebo jestli je gumova, tak co ji splachnout venku hadici? Ja vzdy po prichodu s detmi poustim roboticky vysavac, pokud je blato ci dest, pockam, az to vyschne a luxuji pak. On ten vysavac, jak ma rotacni kartace, tak si s tim suchym blatem poměrně pěkně poradi.

Mám zespod gumu a zezhora takovej ten nasákavej koberec, nevím co přesně to je :think: máme 90 šíři, to se mi do pračky určitě nevejde, jde jenom srolovat. No a právě jí čistím tak, že jí namočím (venku to nejde, není kde) a pak něčím tupým ždímu z toho tu vodu. Spláchnout jenom nestačí, jednak je plná vody a jednak je v ní toho bahna obvykle tolik, že jí musím kompletně prolít vodou třeba 6×, pak vždycky stírat tu vodu pryč, jakoby ždímat jí tím. To samo o sobě je aspoň na půl hodiny a pak ještě celou noc schne :zed: prostě pekelný…

Vysavač do toho pouštět nechci, je to takové to mazlavé jílovité bahno. Pokud zatím neuschlo, tak akorát to rozpatlá úplně všude a kartáč je skoro na vyhození a nebo pokud to zaschne, tak jak to ztvrdne a nejde to dolů. Vysavač z toho vezme drobky, ale je to fakt na 2× přejetí mopem, protože je z toho velkej hnědej flek ať už na rohožce nebo na dlažbě.

Přes léto nebo obecně v suchu je to v pohodě, to fakt přijede vysavač, vysaje a dobrý. Ale tohle je fakt vyloženě bahno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
14.10.20 21:44

Já nevím, ale my jsme zvyklí se vyzouvat hned za dveřmi. Čili prijdu s dětmi v gumakach z venku, stoupnout
si hned za dveře, vyzujeme se, dáme gumaky na rohozku (bokem ode dveří), obujeme papuče nebo cokoliv nazouvaciho a pokračujeme dal. Nevidím v tom nic složitého.
Spíš naopak nevím, proč bych ve špinavých botech chodila přes celou předsíň, kdyz je to zřejmě místnost v domě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31273
14.10.20 21:44

Teda ale zatím mě to moc netěší :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31273
14.10.20 21:47
@Bobule321 píše:
Já nevím, ale my jsme zvyklí se vyzouvat hned za dveřmi. Čili prijdu s dětmi v gumakach z venku, stoupnout
si hned za dveře, vyzujeme se, dáme gumaky na rohozku (bokem ode dveří), obujeme papuče nebo cokoliv nazouvaciho a pokračujeme dal. Nevidím v tom nic složitého.
Spíš naopak nevím, proč bych ve špinavých botech chodila přes celou předsíň, kdyz je to zřejmě místnost v domě. :nevim:

Za dveřmi jakože uvnitř nebo venku teda? My teď se taky právě zouváme hned za dveřmi, jenže to pak musím jít a vytřít nebo složitě čistit rohožku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31273
14.10.20 21:48

@Bubla Bůčková já jednu „zázračnou“ mám, můžu jí dokonce dát do pračky :mrgreen: taková mikrvláknová s vroubkama nebo prostě s takovýma já nevím jak to popsat :D jenže je dost tlustá, takže se pod dveře nevleze :cert: a hlavně stačí aby se po ní prošli 4 lidi a sice plní účel, ale vypadá jak kdyby se na ní někdo vyzvracel :mrgreen: a ty velké jsou navíc teda dost drahé :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7913
14.10.20 21:49
@Nimie píše:
O sterilně čistá mi nejde, spíš pak ztrácí schopnost nacucávat bordel a umažou se o ní i čisté boty. Ani tak rychle neschne jak by člověk chtěl, takže je věčně mokrá :cert:Přemýšlím k čemu bych to přirovnala… ta rohožka prostě po 1 - 2 dnech vypadá výrazně hůř než tady:

To máš nějakou blbou rohožku.

Googli „čistící zóna“.
Základ tedy je vyložené nánosy bahna odrbnout venku, ale i tak to prostě nemůže zůstávat mokré. Nejpozději před spaním to jde v pohodě vymést/vyluxovat.

(a tedy to tvoje „praní“ rohožky, no to by nevím co, abych tohle dělala… pokud nemrzne, beru to hadicí venku, a jinak to fakt vydrží dlouho)

Příspěvek upraven 14.10.20 v 21:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31273
14.10.20 21:51

Vlastně úplně ideálně bych doufala v nějakou tenkou velmi snadno čistitelnou rohožku. Ale nikde jsem nic takového neviděla… nebo nějakej fígl no, nevím. V podstatě ta nýnější jde dost dobře čistit prudkým proudem, klidně wapkou, to je úplně ideální. Jen je problém že se ta voda hezky do ní nacucá a než jí z ní člověk vydoluje, tak uběhne celá věčnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama